سرمربي تيم زير 22 سال فوتبال ايران گفت: ميدانستيم بازي برابر کره جنوبي سنگين است و هميشه تک ستارهها ميتوانند نتيجه را تغيير دهند و الان ميفهمم چرا باشگاهها اصرار ميکنند بازيکنانشان برگردند!

به گزارش ورزش سه و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، علي منصوريان در کنفرانس مطبوعاتي بعد از بازي برابر کره جنوبي اظهار کرد: بازي بسيار سنگيني بود و توقع اين بازي را داشتيم چراکه کره جنوبي تجربه حضور در المپيک را دارد. ميدانستيم بايد با کره مثل ژاپن بازي کنيم و عقب بنشينيم و از تک موقعيتها استفاده کنيم. هميشه تک ستارهها ميتوانند نتيجه را تغيير دهند، بازي مساوي بود که کاوه رضايي توانست با يک حرکت انفرادي تيم حريف را به هم بزند و نتيجه را تغيير دهد. حالا ميفهمم باشگاهها چرا تا اين حد اصرار دارند که بازيکنانشان بازگردند.

سرمربي تيم ملي زير 22سال ادامه داد: اين بخشي از توان ما بود. اگر تيمي غير از کرهجنوبي اينقدر ما را تحت فشار ميگذاشت به خودمان خرده ميگرفتم، در تورنمنتهاي ديگر ما تيمها را تحت فشار ميگذاشتيم. همچنين خوشحالم که چمن خوب ورزشگاه کيش با برد ايران افتتاح شد.

منصوريان درباره تصميم گيري درباره حضور بازيکنان زير 22 سال در باشگاه ها تصريح کرد: مهدي طارمي از ايران جوان بوشهر و پيمان ميري از پارسه دو بازيکني هستند که تازه دعوت کرديم. اگر فاصله زماني بيشتري داشتيم ميتوانستيم بازيکن اين دو تيم را هم استفاده کنيم، هنوز به اجماعي براي استفاده از بازيکنان باشگاهها در تيم ملي زير 22 سال نرسيدهام، در اين مورد آقاي کفاشيان بايد نظر بدهد. ما راضي نيستيم در قهرماني يا سقوط کسي دخيل شويم، تمام لذت فوتبال اين است که پرچم ايران بالا برود و امروز اين مسئله اتفاق افتاد. من خود را از اين موضوع کنار کشيدم که باعث ايجاد مشکل براي کسي نشوم و در مثلث تيم ملي بزرگسالان، ليگ برتر و باشگاهها مشکل به وجود نياورم و دستانداز تيم ملي براي آمادهسازي جام جهاني 2014 نشوم. از تک تک مربيان باشگاه ها بابت اعتمادي که کردند تشکر ميکنم و از همين لحظه ديگر همه چيز را به کفاشيان واگذار ميکنم تا تصميم نهايي را بگيرد.

منصوريان در پايان گفت: ما بايد حافظ منافع تمام باشگاهها باشيم و نميتوانيم دو بازيکن را آزاد کنيم و باقي نفرات بمانند. من همه بازيکنان را آزاد کردم و اين قول را به تمام باشگاهها داده بودم. براي بازي دوم خواستم خيلي سريع تصميمگيري شود، اميدوارم که تصميم خوبي گرفته شود تا منافع فوتبال ايران از بين نرود. اميدوارم تصميمي گرفته شود که نه به ليگ، نه به تيم ملي بزرگسالان و نه تيم ما ضرر وارد نشود. شادي ما اکنون به خاطر صعود تيم ملي به جام جهاني است و ما نميخواهيم در اين راستا شرايطي رقم بخورد که به اردوهاي تيم ملي بزرگسالان نيز آسيب وارد شود.