سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: من قرارداد دو ساله با پرسپولیس دارم ولی هر زمان مدیریت باشگاه تشخیص بدهد که عملکردم رضایت بخش نیست، خیلی راحت کناره گیری می کنم و هیچ مشکلی از این بابت ندارم.
گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حمید استیلی در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر مس سرچشمه، گفت: خوشحالم از اینکه به شهری آمده­ام که دو نماینده در مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور دارد و امیدوارم این دو تیم بتوانند نماینده های خوبی برای این استان باشند. سرمربی پرسپولیس ادامه داد: این بازی برای هر دو تیم از حساسیت بالایی برخوردار است. ما شرایط بحرانی که در تیم­مان داریم به خاطر علاقه مندان زیادی است که به این تیم تعصب و علاقه خاصی دارند و فشار روی ما بیشتر است. بازی خوبی ارائه می دهیم ولی نتایج به نفع ما نبوده و آن چیزی نبوده که واقعا استحقاق آن را داشته باشیم ولی در فوتبال قانون نانوشته هست و آن هم این که هر تیمی که خوب کار کند نتیجه لازم را نمی گیرد. متاسفانه این شرایط امسال گریبانگیر ما شده و امیدوارم بتوانیم هر چه سریعتر با ارائه بازی های قابل قبول از این بحران خارج شویم.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر نتوانید دست پر از کرمان خارج شود چه اتفاقی می افتد؟، گفت: در فوتبال همیشه اتفاقات زیاد رخ می دهد. من قرارداد دو ساله با پرسپولیس دارم ولی هر زمان مدیریت باشگاه تشخیص بدهد که عملکردمان رضایت بخش نیست، خیلی راحت کناره گیری می کنم و هیچ مشکلی از این بابت ندارم اما من به کارم، تیم و بازیکنانم اعتقاد کامل دارم. اما حتما احتیاج به زمان داریم.
حمید استیلی در مورد صحبت های سرمربی تیم مس سرچشمه در خصوص تغییر روش بازی با پرسپولیس و استفاده از سیستم دفاعی حداقل در نیمه اول، گفت: آقای سنجری مربی من در تیم ملی امید بوده و جا دارد واقعا از ایشان تشکر کنم چون در آن زمان چیزهای زیادی آموختم.
قطعا این بازی برای هر دو تیم حساس است و خیلی مهم است که با تفکر بازی کنیم. باید با برنامه ریزی دقیق کار کنیم تا در هر دو نیمه بتوانیم بازی خوبی ارائه بدهیم.
سرمربی سرخپوشان پایتخت در خصوص سایه سنگین شعار هواداران این تیم افزود: هواداران حق دارند اما تیم شهرداری تا دقیقه 40 هیچ موقعیت مناسبی نداشت و پس از یک موقعیت ناگهان جو ورزشگاه تغییر کرد و استرس و فشار هواداران باعث بهم ریختگی مسائل روحی و روانی بازیکنان و تیم شد.
تیم ملوان سال گذشته چهار بازی با ما انجام داد که سه برد و یک باخت را در برابر ما بدست آورد و زمانی باخت که تیمش 10 نفره شد ولی امسال ما با زمان کمی که داشتیم بازی خوبی را ارائه دادیم و آنها فقط از یک موقعیت به گل رسیدند. ضمن اینکه آنها معتقد بودند که خیلی بد عمل کرده اند.
حمید استیلی ادامه داد: ما یک مقدار با بدشانسی هم مواجه شدیم و آن از دست دادن برخی از مهاجمانمان بود. مهرداد اولادی را در بازی دوم از دست دادیم. در صورتی که روی او حساب ویژه ای را باز کرده بودیم. مهرداد در بازی با شاهین بوشهر با تکلی عمدی جلوی چشم داور مصدوم شد. هادی نوروزی را که از سال قبل آسیب دیدگی داشت و در تیم ملی نیز این مصدومیت تشدید شده بود و در بازی های ما با درد به میدان می رفت را استراحت دادیم، آقای هاشمیان هم به علت شکستکی انگشت دست مصدوم است. سه بازیکن مهاجم را در خط حمله نداریم ولی بازیکنان دیگری داریم که انشاء ا... بتوانند وظیفه خودشان را انجام بدهند.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ یه این سوال که اگر زمان کافی در اختیار شما قرار گیرد، دیگر مشکلی وجود ندارد؟ گفت: قطعا همینطور است و اگر کل بازیکنان یک تیم زمان برای هماهنگی کامل داشته باشند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. همانطور که آقای کروش در تیم ملی نیاز به این زمان، برای هماهنگی بیشتر بازیکنان دارد.
وی در خصوص تعطیلات پس از هفته پنجم سرخپوشان اظهار کرد: این تعطیلات برای ما خوب است اما به شرطی که ببینیم چند بازیکن از پرسپولیس به تیم ملی دعوت می شوند.
سرمربی سرخپوشان در مورد جای علی کریمی در زمین گفت: کریمی در تیم ملی یک خط عقب تر بازی می کند اما در تیم ما پشت مهاجمان بازی می کند. ما 3-3-4 بازی می کنیم و ایشان پشت فورواردها بازی می کند. مردم ما و هواداران بیشتر بازیکن صاحب توپ را می بینند. ما سه نوع بازیکن داریم؛ بازیکن با توپ، بازیکن بدون توپ و بازیکن با توپ و بدون توپ. مردم کشور ما بازیکن با توپ را دوست دارند در صورتی که یک بازیکن در طول 90 دقیقه سه تا سه و نیم دقیقه با توپ کار می کند و از دید مربی و کارشناسان و اهالی ورزش بازیکن بدون توپ خیلی مهم است ولی اگر بازیکنی، هم با توپ کار کند و هم بدون توپ، این خیلی ایده آل است و خیلی مهم است که در کشور ما بیشتر بازیکن با توپ را دوست دارند و بازیکن بدون توپ را نمی بینند و بخاطر همین مسئله است که هواداران روی یک بازیکن حساسیت دارند ولی ما قطعا همه شرایط بازی را می سنجیم که بازیکنان با توپ و بدون توپ باید مکمل هم باشند.
استیلی در خصوص تعویض چرخشی دروازه بانان این تیم تاکید کرد: من اعتقادی به این سیستم ندارم. پرسپولیس دو دروازه بان طراز اول دارد. علیرضا و میثاق از آماده ترین و بهترین دروازه بانان ایران هستند و ما سعی می کنیم از هر دوی آنها استفاده کنیم. ضمن اینکه هر کدام از این دو با تیم هماهنگی بیشتری داشته باشند به میدان خواهند رفت و مطمئنا به اندازه کافی بازی برای آنها داریم.
حمید استیلی در مورد عدم همراهی چند بازیکن این تیم به کرمان گفت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. وحید هاشمیان، هادی نوروزی و مهرداد اولادی به دلیل مصدومیت، در این بازی همراه ما نیستند و مازیار زارع نیز به تشخیص کادر فنی در این بازی حضور ندارد و پس از صحبت هایی که او با او داشتیم در بازی های بعدی از او استفاده خواهیم کرد.