برومند؛ دژاگه یک پای محمد نوازی هم نمی شود ؛ دربی حال به هم زن ترین بازی تاریخ است..
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: برومند؛ دژاگه یک پای محمد نوازی هم نمی شود ؛ دربی حال به هم زن ترین بازی تاریخ است..

نام واقعی
    فرزانه
    استاتوس
    تحمل میکنم دردومیگم این قسمته بخته...
    شغل و حرفه
    نمیدونم والاخودمم موندم که چیکارم...!!!
    بازیکن محبوب
    alireza haghighi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 2,502 بار در 659 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 43 تاپیک

برومند؛ دژاگه یک پای محمد نوازی هم نمی شود ؛ دربی حال به هم زن ترین بازی تاریخ است..

دروازه بان سابق تيم ملي و استقلال گفت: «من به مهربانی و رفتار خوب شهره بودم. کی روش را دوزار قبول ندارم.»

به گزارش سرويس ورزشي جام نيوز، بعد از گذشت 13 سال از آن دربی جنجالی و به یاد ماندنی هنوز هم می شود در موردش صحبت کرد. آنقدر اتفاقات تاریخی در آن بازی رخ داد که حرف زدن درباره اش هنوز هم جذاب باشد. قطعا بهترین کسی که می تواند خاطرات آن زمان را بازگو کند پرویز برومند است که با حرکتش کلید جنجال آن بازی را زد. گفتگوی خواندنی با برومند در سالگرد دربی 9 دی 79.

* آقای برومند میدانید امروز چه روزی است؟
    - 9 دی و سالگرد آن دربی معروف؟ پس برای همین با من تماس گرفتید. در مورد آن دربی به اندازه کافی صحبت شده ولی بازهم در خدمتم.

* از قبل بازی شروع کنیم. آن زمان استقلال 8 بازی بود که نتوانسته بود دربی را ببرد و فشار زیادی روی شما بود. چطور این شرایط را سپری می کردید؟
    - البته حساسیت به آن شکل نبود و بیشتر روی سکوها و بین هواداران بود. نه ماهایی که بازیکن ملی و با تجربه بودیم. ولی حساسیت به هر شکل بود. آن زمان این دو تیم بزرگان فوتبال ایران بودند و منتخب استقلال و پرسپولیس می شد تیم ملی.

* پورحیدری چطور شما را آماده بازی می کرد؟
    - گفتم که. ما بازیکنان با تجربه ای بودیم و نیازی نبود چیز زیادی به ما گفته شود. همیشه صحبت این بود که اول به فکر نباختن باشیم بعد بردن.

* آن هم بعد از 8 بازی نبردن؟
    - البته 8 بازی که می گویید فکر کنم کلا 2 بار باختیم و بقیه اش مساوی بود. ولی به هر حال هوادار استقلال برد می خواست. ما هم همه تلاشمان همین بود. از من دروازه بان تا مهاجم نوک.

* آن زمان رقابت شانه به شانه ای با هادی طباطبایی داشتی و نمی شد پیش بینی کرد کدامتان بازی می کنید. خودت از کی می دانستی فیکس هستی؟
    - البته رقابت شانه به شانه نبود. من آن زمان هم گلر یک استقلال بودم هم تیم ملی. ولی کلا آن زمان آنقدر استعداد وجود داشت که طبیعی بود چند بازیکن خوب در یک تیم باشند. ولی الان کلا بازیکن خوب در فوتبال نداریم. نمی دانم مربی گلرها چه کار می کنند؟

* به جواب سوالمان نرسیدیم. جایی خوانده بودم زمان رایکوف رقابت بین مرحوم حجازی و منصور رشیدی بود و نمی گذاشت تا روز بازی بفهمند چه کسی فیکس است. زمان شما چطور؟
    - زمان ما هم همینطور بود و من روز بازی فهمیدم فیکس هستم. البته من احترام زیادی برای هادی قائل بودم و خودم کاری کردم بیاید استقلال. ولی در فوتبال الآن چنین مسائلی به هیچ وجه دیده نمی شود.

* مهدی هاشمی نسب جنجالی ترین آدم پیش از بازی بود. حال و روزش قبل از بازی چطور بود؟
    - خب مهدی آن زمان چهار بار به استقلال گل زده بود و اولین دربی اش با لباس استقلال بود و طبیعی بود شرایط خاصی داشته باشد.

* خودت هیچ وقت از پرسپولیس پیشنهاد نداشتی؟
    - اوووه. تا دلت بخواهد. علی آقا آن زمان هر سال توسط مهدی عرب پیغام می فرستاد. راستش چند بار وسوسه شدم ولی به خاطر هواداران نتوانستم. یاد گذشته خودم افتادم.

* چه گذشته ای؟
    - شاهرخ بیانی به پرسپولیس رفت و دو پاس گل داد و یک پنالتی گل زد و من اصلا باورم نمی شد و کلی گریه کردم.

* پس از بچه گی استقلالی بودی؟
    - بله. استقلالی متعصب.

* پورحیدری در تصمیمی عجیب او را در خط حمله بازی داد؟
    - مهدی از بهترین سرزن ها بود و انگیزه زیادی هم داشت و دیدی این کار جواب داد.

* از گل اول شروع کنیم؟ گل زیبای محمد نوازی؟
    - خطایی گوشه محوطه جریمه انجام شد. محمد به نظرم جزو نوادر ایران بوده و هست و کاشته ها و سانترهایش استثنایی بود. توپ را فرستاد روی دروازه و عابدزاده آمد توپ را رد کند ولی محاسباتش اشتباه درآمد.

* و پنالتی بهروز رهبری فرد؟ پنالتی درست بود؟
    - دیگر بعد از 13 سال درست نیست در مورد پنالتی بودن یا نبودنش صحبت کنیم.

* و گل مهدی هاشمی نسب که جنجال های بازی را کلید زد؟
    - آن بازی از اولش هم بازی خاصی بود. آن گل خیلی برای مهدی مهم بود.

* قیچی برگردان علی کریمی که آب پاکی را روی دستتان ریخت؟
    - آن گل سوتی نیکبخت واحدی بود که از سمت چپ آمد روی دروازه.

* برسیم به قسمت اصلی آن بازی و آن صحنه معروف؟
    - بگذارید کامل تعریف کنم. من توی یک کرنر بلند پریدم و زانویم رفت توی کتف پایان رأفت. از او معذرت خواستم ولی فحش بدی به من داد. اصلا یک لحظه شوکه شدم. چند دقیقه بعد او را صدا زدم و باز حرفش را تکرار کرد. یک لحظه خون به مغزم نرسید... همان لحظه هم پشیمان شدم. گفتم خانواده اش دارند بازی را می بینند. اصلا باورم نمی شد من آن کار را کرده باشم. من پرویز برومند که به مهربانی و رفتار خوب شهره بودم. در زندگی ام هیچ وقت چنین کاری نکردم.

* بعدش چه شد؟
    - همان لحظه رفتم بالای سرش و معذرت خواستم ولی چند نفر از آنها آمدند بالای سرش و به من فحاشی کردند که نوازی پشت من در آمد و منتظر سوت پایان بازی شدند.

* یعنی نوازی به خاطر تو درگیر شد؟
    - بله. فکر می کنم به همین خاطر بود.

* بعدش حکم عجیب کمیته انضباطی. حکم خیلی سنگینی بود؟
    - بله. البته آن زمان مدعی العموم وارد شد و به همین خاطر آن جریمه سنگین را در نظر گرفتند و یک سال و نیم بیرون نشستم که بعد شد یک سال و دقیقا بازی با پرسپولیس محرومیتم تمام شد و بازی کردم.

* همان بازی که یک یک شد؟
    - بله.

* فکر نمی کنی آن یک سال ضربه سنگینی به فوتبالت زد؟
    - بله. نه تنها من. بلکه کل بازیکنانی که محروم شدند.

* بعد از آن اتفاق هواداران برایت شعار ساختند. از شنیدنش خوشحال می شدی یا ناراحت؟
    - به خاطر شادی هواداران خوشحال بودم. تا قبل از آن اتفاق هواداران استقلال جلوی پرسپولیسی ها از این نظر چیزی برای گفتن نداشتند ولی این اتفاق آنها را صاحب این شعار کرد.

* بعد از 13 سال هنوز برومند را با آن صحنه می شناسند؟
    - البته این باعث تاسف است که با 40 بازی ملی تصویر من با آن اتفاق شناخته شود.

* در حال حاضر چکار می کنی؟
    - تا پارسال در تیم پارسه تهران بازی می کردم و در حال حاضر در کلاس های مربیگری شرکت می کنم و قصد دارم مربی شوم.

* تازه 38 سالت است و هم سن های تو هنوز در لیگ برتر هستند.
    - بله. من بدن خودم را هم حفظ کردم و همین الان بازی کنم از همه بهترم ولی کسی به من اعتماد نمی کند.

* چند هفته دیگر دربی است. فکر می کنی نتیجه اش چه می شود؟
    - اصلا بازی های الان ارزش دیدن ندارد. حال به هم زن ترین بازی ها همین دربی های تهران است. صفر صفر یا نهایتا یک هیچ.

* فکر می کنی دلیلش چیست؟
    - یکی از دلایلش پول های بی رویه است. ما الان اصلا بازیکن نداریم. تماشاگر برود استادیوم کی را ببیند؟ آخرین ستاره هم فرهاد مجیدی بود که رفت. تیم یک لنگه پا و ده نفره ملوان را با دو تا سانتر دو هیچ می برند و این نتیجه خوبشان است.

* چرا کار به اینجا رسیده؟ حتی دربی هم آزادی را پر نمی کند؟
    - زمان ما ضعیف ترین بازی مان با بانک ملی بود هفتاد هزار تا می آمدند. الان به تماشاگر حق می دهم. برود چی را ببیند؟ تعصب از بین رفته. معرفت از بین رفته. من با یک تماس ناصر حجازی رفتم قرارداد سفید بستم و شش میلیون دستمزدم بود که نمی دانم گرفتم یا نه. من پرویز برومند در همه رده های تیم ملی بودم. الان دو بازي، خوب بازی کنی فیکس تیم ملی می شوی.

* پس به کی روش حق می دهی دنبال دوملیتی ها باشد؟
    - من اصلا کی روش را دوزار قبول ندارم.

* چرا؟
    - الان می گویند دژاگه بهترین لژیونر است. همین دژاگه یک لنگ پای محمد نوازی هم نمی شود.

* بازی های الآن را دنبال می کنی؟
    - به خاطر تعصبی که به تیم های تهرانی دارم استقلال و پرسپولیس را می بینم ولی هر بازی عهد می کنم بازی بعد را نبینم. آخه این ها بازی است اینها می کنند؟
    تاکه بودیم نبودیم کسی
    کشت ماراغم بی هم نفسی
    تاکه رفتیم همه یارشدند
    خفته ایم وهمه بیدارشدند
    قدرآینه بدانیم چوهست
    نه درآن وقت که اقبال شکست

2. 4 کاربر مقابل از WiSe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mohammad6 (31st December 2013), AliReza (31st December 2013), RaMiN (31st December 2013), محمد سرخ (31st December 2013)

نام واقعی
    R@MiN
    استاتوس
    چقدر زود دیر میشود
    شغل و حرفه
    کارم رنگه تخصصم موبایل فوتبال
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 16,554 بار در 3,918 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 59 تاپیک
    پرویز مفنگی قیافت اصلا تابلو نیست
    دهانم را بستید پاهایم را به زنجیر کشیدید

با افکارم چه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4. 2 کاربر مقابل از RaMiN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Love2013 (31st December 2013), محمد سرخ (31st December 2013)

نام واقعی
    محمد رضا
    استاتوس
    آنتی کیسه
    شغل و حرفه
    student
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 6,455 بار در 2,507 ارسال
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 61 تاپیک
    حرف مفت زیاد زده

نام واقعی
    mohammad
    استاتوس
    پرسپولیس اول بشی آخر بشی دوستت داریم
    بازیکن محبوب
    Mahdi Mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Inter-Milan | Italy
    تشکر شده 4,931 بار در 1,545 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 51 تاپیک
    فکر کنم این برومند قرص هاش رو نشسته خورده یا حال درستی نداشته
    مسخره است که می گه دژاگه یک پای نوازی هم نیست.

از آخرین قهرمانی پرسپولیس ( چه در لیگ چه در جام حذفی ) چند سال گذشته
    پرسپولیس در این سالها روزهای بد کم نداشته
    خیلی خوب نتیجه نگرفته
    مشکلات زیادی داشته
    اما...
    همیشه هوادارانی داشته که در سخت ترین لحظات هم در کنار پرسپولیس بوده اند

you will never walk alone
    Perspolis

7. کاربر مقابل از mohammad6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ADEL.GH.K (31st December 2013)

نام واقعی
    علیرضا
    استاتوس
    همه چی ارومه منم خیلی خوشحالم :| !
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 8,879 بار در 3,175 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک
    ببخشید!
    من این محمد نوازیو نمیشناسم!
    اصن ایشون تا حالا رفته انگلیس؟
    جز تیمای لیگ خودمون تیمی بهش پیشنهاد داده؟
    این کجا و اشکان دژاگه کجا!
    نکنه خودشم از کاسیاس بهتره اقای برومند؟