مسابقه دوي ماراتن قهرماني کشور در رده سني بزرگسالان روز جمعه (13 دي ماه) به مناسبت گراميداشت هفته وحدت در جزيره قشم برگزار شد.

رقابت دوي ماراتن قهرماني کشور روز جمعه (13 دي ماه) به مناسبت گراميداشت هفته وحدت در جزيره قشم و در رده سني بزرگسالان برگزار شد، که با قهرماني رضا عزيزيان از البرز به پايان رسيد.

به گزارش ايپنا، در مسابقه دوي ماراتن دوندگان پس از استارت مسابقه از روستاي لافت (يکي از روستاهاي توابع بخش مرکزي شهرستان قشم است) مسير 42 کيلومتر و 195 متري را پشت سر گذاشتند که در پايان رضا عزيزيان از استان البرز قهرمان شد و احسان زيني وند از استان ايلام و نصراله رستمي از استان قزوين به ترتيب در جايگاه دوم و سوم ايستادند.

در اين رقابت 15 دونده از استان هاي البرز، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، قزوين، ايلام، فارس، کرمان، گيلان، سمنان، خراسان شمالي، هرمزگان و قشم با يکديگر به رقابت پرداختند.

بر اساس اعلام منصور روشن قياس رييس هيات دووميداني استان هرمزگان، مسابقه دو ماراتن با استقبال ويژه تماشاچيان روبرو شد و ميهمانان ويژه اي چون مدير کل اداره ورزش و جوانان استان هرمزگان، جانشين فرمانده انتظامي شهرستان قشم، رييس پليس راهبر شهرستان قشم، معاون فرماندار قشم، رييس راه و ترابري شهرستان قشم، مدير ورزش و جوانان قشم، رييس شوراي شهر بندر لافت و نمايندگان شوراي شهر اين مسابقه را از نزديک مشاهده کردند.

در پايان اين مسابقه به نفرات اول تا سوم مدال و حکم قهرماني و به ساير دوندگان گواهي شرکت اهداء شد.

رکورد دوي ماراتن ايران با زمان 2 ساعت و 21 دقيقه و 3 ثانيه متعلق به بهدوج است.