ایمان مبعلی هافبک سابق باشگاه شارجه امارات مدتی پیش قراردادش را با این باشگاه فسخ کرد تا به لیگ ایران برگردد ولی او حالا هیچ راهی برای بازگشت به ایران ندارد.
مبعلی در مورد فسخ قراردادش با باشگاه شارجه میگوید:«من حدود سه هفته پیش تصمیم به جدایی گرفتم و این به خاطر مصدومیتم بود. من برنامهریزی کرده بودم که به لیگ ایران برگردم ولی متأسفانه تمامی برنامههایم به هم ریخت. من از قوانین اطلاعی نداشتم و همین موضوع باعث شد تا فکر کنم خیلی راحت میتوانم در لیگ ایران بازی کنم.»


مبعلی ادامه میدهد:« من چهار، پنج روزه پیش فهمیدم که طبق قوانین فوتبال ایران نمیتوانم با لیگ برتری قرارداد ببندم و حتی نمیتوانم در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروم. چند تیم لیگ برتری با من صحبت کردند و آنها هم نمیدانستند که من نمیتوانم در لیگ بازی کنم.»
مبعلی در پاسخ به این سوال که آیا امکان بازگشت تو به شارجه یا حضور در دیگر تیمهای اماراتی وجود ندارد خاطرنشان میکند:« مهلت نقل و انتقالات لیگ امارات هم تمام شده و من نمیتوانم به تیم دیگر بروم. در ضمن باشگاه شارجه دو بازیکن از کره و ازبکستان به خدمت گرفت. من اگر میدانستم که نمیتوانم در ایران بازی کنم مطمئنا در شارجه میماندم تا مصدومیتم برطرف شود.»
مبعلی تأکید میکند:« خوشبختانه مصدومیت من برطرف شده ولی متأسفانه در هیچ تیمی نمیتوانم بازی کنم و ناچارم که خانهنشین شوم. البته این خوب است که دوری من بیشتر از 3ماه نیست و من بعد از پایان لیگ برتر میتوانم با یک تیم قرارداد ببنددم و از لحاظ تمرینی هم عقب نمانم. به هر حال قسمت این بود که چنین اتفاقی برای من رخ دهد.»