مربیان در پایان مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر چه گفتند؟
ورزش > لیگ برتر - در پایان دیدارهای هفته بیست و یکم لیگ برتر، مربیان پاسخگوی سوالات خبرنگاران شدند.

در حالی که بازی تراکتورسازی و فجرسپاسی بیش از یک ساعت است به پایان رسیده، مجید جلالی از رختکن خارج نشده است. این موضوع در حالی رخ میدهد که صحبتهایی مبنی بر استعفای او از سرمربیگری تراکتورسازی مطرح بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید جلالی که شایعاتی مبنی بر رفتنش از این تیم مطرح شده بود، در حالی که بازی این تیم مقابل فجر سپاسی حدود یک ساعت است که به پایان رسیده ولی جلالی از رختکن تیمش خارج نمیشود و به خبرنگاران اظهار کرده که مصاحبه نخواهد کرد.

او خطاب به یکی از خبرنگارانی که به داخل رختکن رفته بود، اظهار کرد: اگر در حال حاضر صحبت کنم برای تراکتورسازی بد میشود، چون در حال حاضر عصبانی هستم و برای این تیم زحمات زیادی کشیدهام.

فرهاد پورغلامی نیز از خبرنگاران درخواست کرد تا اصراری برای مصاحبه جلالی نداشته باشند، زیرا شرایط روحی خوبی ندارد.

هواداران تراکتورسازی در پایان بازی شعارهایی را علیه زینیزاده، مدیرعامل این باشگاه سر دادند.

***

سرمربی فجر سپاسی میگوید در فوتبال پولهای مفت که خرج میشود مشکلات زیادی را به وجود آورده و از اینکه برای فجر هزینههای زیادی شده دلخور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود یاوری در کنفرانس خبری بعد از بازی با تراکتورسازی اظهار کرد: بازی کسل کنندهای نبود. ما برای این بازی خیلی زحمت کشیده بودیم و برنامهی ما استفاده از ضدحملات بود. داور در این مسابقه اشتباهات زیادی داشت و کمک داور آفساید نگرفت و بازیکن ما را بدون دلیل اخراج کرد. متاسفانه باید داورهای جوان کشور را تحمل کرد.

وی ادامه داد: ما برای یک امتیاز آمده بودیم و یک امتیاز را هم گرفتیم. البته شرایط بازی به گونهای بود که میتوانستیم سه امتیاز را هم کسب کنیم.

یاوری گفت: در فوتبال پولهای مفت زیاد مشکلات بسیاری به وجود آورده. من صحبتم با کسانی است که هزینههای زیادی را برای تراکتور میکنند. میخواهم بدانم چرا این هزینهها را برای فجر نمیکنند؟ تیم فجر 11 بازیکن سرباز دارد (صدام اگر الان به ایران حمله میکرد من خودم با این 11 سربازم پدرش را درمیآورم).

سرمربی فجرسپاسی در پایان گفت: من واقعا به خودم افتخار میکنم که روزی سرمربی تراکتور بودم. تراکتور زمان تونی اولیویرا بسیار بهتر از تراکتور فعلی است.

***

سرمربی تیم فوتبال صبا گفت: از عملکرد بازیکنانم در نیمه اول رضایت ندارم زیرا آنچه که گفته بودیم در زمین پیاده نکردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صمد مرفاوی پس از شکست صبا مقابل سپاهان اظهار داشت: من از عملکرد بازیکنانم در نیمه اول راضی نیستم، در خط دفاع و حمله شرایط خوبی نداشتیم. این موضوع باعث شد که سپاهان بر بازی تسلط پیدا کند و در پایان آن به برتری برسد.

وی ادامه داد: بازیکنانم در نیمه اول آنچه را که میخواستیم انجام ندادند اما در نیمه دوم کمکم بهتر شدند. سپاهان بازی خوبی را به نمایش گذاشت و آنها انگیزه لازم را داشتند که در پایان توانستند سه امتیاز بازی را هم کسب کنند.

سرمربی صبا یادآور شد: بازیکنانم باید بیشتر احساس مسئولیت کنند تا در آینده بتوانیم نتایج لازم را کسب کنیم. گلی که دریافت کردیم روی همان تاکتیکی بود که تأکید داشتیم از این طریق گل دریافت نکنیم اما باز هم از همان نقطه دچار مشکل شدیم.

مرفاوی در مورد اینکه چرا به بازیکنان جوانش میدان نمیدهد، تصریح کرد: هرکس یک وظیفهای دارد. هماکنون یک نیمفصل گذشته و کدام بازیکن جوان بوده که توانسته به تیم کمک کند که شما این سؤال را میپرسید؟ زمانی که به بازیکن جوان هم میدان میدهم سطح تیم پائین میآید.

وی با تمجید از عملکرد رضا عنایتی گفت: خجالتآور است که غلامرضا عنایتی با وجود سن و سالی که دارد روی پای بازیکن حریف تکل میرود اما بازیکن جوان ما فقط نظارهگر است. ما هیچ بازیکنی را طرد نکردیم بلکه آنها را جذب میکنیم اما بضاعت ما همین است و امیدوارم با پتانسیلی که داریم بتوانیم در آینده نتایج بهتری کسب کنیم.

***

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: من به بازیکنان جوان خود ایمان دارم و میدانم که آنها اشتباه نمیکنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، زلاتکو کرانچار پس از پیروزی یک بر صفر سپاهان مقابل صبای قم اظهار داشت: همانطور که روز گذشته هم در کنفرانس مطبوعاتی گفتم ما برای کسب سه امتیاز به میدان آمدیم بازی خوبی به نمایش گذاشتیم، میدانستیم که بازی دشواری مقابل صبا خواهیم داشت. البته صبا هم عملکرد خوبی داشت و به هر دو تیم تبریک میگویم.

وی ادامه داد: بازیکنان ما میدانستند که برای قرار گرفتن در کورس قهرمانی باید سه امتیاز بازی را کسب کنند به همین جهت همان دستوراتی که در تمرینات به آنها داده بودیم به خوبی در زمین اجرا کردند و توانستند سه امتیاز کسب کنند.

سرمربی سپاهان در مورد استفاده از بازیکنان جوان خاطرنشان کرد: من به بازیکنان جوانم ایمان دارم. امیرحسین کرمی با 17 سال سن و حسین شریفی محصولات آکادمی فوتبال سپاهان هستند. میدانم که آنها هیچ اشتباهی در زمین نخواهند داشت، من میخواستم در بازیهای گذشته از حضور آنها در زمین استفاده کنم اما این اتفاق رخ نداد و در این بازی به آنها میدان دادم.

کرانچار در خصوص وضعیت جواهیر سوکای تصریح کرد: او مرحله ترمیمی خود را پشت سر گذاشته و هماکنون در وضعیت خوبی به سر میبرد البته کمی با آمادگیاش فاصله دارد و میخواهیم به مرور زمان شرایط را برای حضور 100درصدی او فراهم کنیم.

وی درباره حضور سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا گفت: یک بازیکن هلندیالاصل به تیم ما اضافه میشود و فکر میکنم با بازگشت سوکای و محرم نویدکیا مشکلی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهیم داشت.

کرانچار در مورد اینکه شایعاتی مبنی بر مربیگری نویدکیا برای فصل آینده مطرح شده است، گفت: تمام پزشکان تیم تلاش میکنند تا او را بتوانند به تمرینات تیم برسانند و به جمع بازیکنان اضافه شود.

***

سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان با بیان اینکه داماش در مقابل گسترش بدشانس بود، گفت: نتوانستیم از موقعیتها استفاده کنیم و داماشیها به دلیل مشکلات مالی تمرکز ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، افشین ناظمی بعد از ظهر امروز در نشست خبری بعد از دیدار داماش گیلان و گسترش فولاد تبریز، اظهار کرد: دیدار خوبی بود و میتوانستیم پیروز میدان باشیم.

وی با بیان اینکه هر دو تیم فوتبال خوبی را ارائه دادند، افزود: بعد از بازی استقلال وقفهای در تمرینات ایجاد شد که امروز به ما ضربه زد و نتوانستیم با آمادگی کامل بازی کنیم.

سرمربی داماش گیلان با اشاره به اینکه موقعیتهای زیادی داشتیم، گفت: در حالیکه تیم داماش سوار بر بازی بود، نتوانستیم از موقعیتها استفاده کنیم.

ناظمی با تأکید بر اینکه امروز روز خوب فروزان دروازهبان گسترش بود، تصریح کرد: میتوانستیم امروز پیروز میدان باشیم و از همه هواداران به خاطر این شکست عذرخواهی میکنم.

وی با تصریح بر اینکه تیم داماش با تمام مشکلات خود را آماده بازی مقابل گسترش کرد، افزود: فوتبال برد و باخت دارد و دروازهبان گسترش فولاد بسیاری از موقعیتها را گرفت.

سرمربی داماش گیلان، گفت: تمام تلاش کادر فنی و بازیکنان داماش برای موفقیت در لیگبرتر است و امیدوارم مشکلات مالی داماش به زودی رفع شود.

ناظمی، تأکید کرد: بازیکنان داماش گیلان به دلیل مشکلات مالی تمرکز کافی را در زمین ندارند و روح بازیکنان در اختیار تیم نیست و بازیکنان دغدغه مالی جدی دارند.

وی با بیان اینکه از مسئولان خواهش میکنم به داد داماش برسند، خاطرنشان کرد: بازیکنان داماش در موقعیت اقتصادی خوبی قرار ندارند.

ناظمی با اشاره به اینکه بازیکنان داماش حتی در خانه آرامش ندارند، گفت: برخی بازیکنان داماش، شش ماه اجاره منزل خود را ندادهاند و جوابگوی صاحب خانه خود نیستند.

***

سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت: در دیدار مقابل داماش گیلان مستحق پیروزی بودیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مهدی تارتار عصر امروز در نشست خبری پس از دیدار داماش گیلان و گسترش فولاد تبریز، اظهار کرد: بازی خوبی بود و توانستیم در نخستین حضورم در کنار گسترش فولاد پیروز شویم.

وی با تقدیر از هواداران داماش، افزود: روزهای خوبی در رشت داشتم و بازیکنان گسترش فولاد تبریز با تمام وجود بازی کردند و از رسول خطیبی تشکر میکنم که تیم را خوب ساخته بود.

سرمربی گسترش فولاد فولاد تبریز با بیان اینکه این سه امتیاز ما را از کف جدول جدا کرد، گفت: بازی خوبی را ارائه دادیم و در نهایت به برتری رسیدیم.

تارتار با تأکید بر اینکه ما موقعیتهای بهتری داشتیم، تصریح کرد: داماش هم خوب بازی کرد و در چند مورد بازیکنان ما جا ماندند که توانستند جبران کنند و به برتری برسیم.

***

سرمربی مس کرمان گفت: در این مقطع از فصل به روانشناس اعتقادی ندارم چون بازیکنان تیمم بیمار نیستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز مظلومی پس از تساوی 2 بر 2 تیمش مقابل سایپا گفت: در نبود 5 بازیکن خودمان شرایط سختی داشتیم و زمانی که میخواستیم تیم را هجومی کنیم مهاجم نداشتم و مجبور شدم مدافع به زمین بفرستم.

وی ادامه داد: در این شرایط بازی سخت است مخصوصا برای تیم ما که از لحاظ روحی و روانی مشکل دارد دریافت گل در دقیقه یک مسابقه مشکلاتی ایجاد میکند و باعث میشود جمع کردن تیم سخت شود. با این حال بچههای ما زحمت خود را کشیدند و توانستیم بازی 2 بر صفر باخته را برگردانیم.

مظلومی تأکید کرد: پس از اینکه بازی مساوی شد احساس بازیکنانمان بر منطقشان غلبه کرد و آنها رو به توپهای بلند آوردند. در این زمان هرچقدر داد زدم تا بازی را روی زمین ببرند این کار را نکردند و به خاطر همین آن طور که دوست داشتیم بازی از آب درنیامد. باید قبول کنیم که کمبودهایی داریم که به ما لطمه میزند.

سرمربی مس یادآور شد: از لحاظ روحی و روانی مشکل داریم اما اعتقادی به کار با روانشناس ندارم چون بازیکنان ما بیمار نیستند، خودم درس روانشناسی خواندم و در حال تزریق راهکارهایی مبنی بر این امر هستیم تا بهتر شویم.

وی افزود: اگر میخواهیم کار روحی و روانی کنیم باید از اول فصل در کنار تیم یک روانشناس باشد و استفاده از روانشناس در این مقطع را به صلاح نمیدانم.

مظلومی در خصوص برخورد ناپسند اسماعیل بیگی با هواداران گفت: حتما با این بازیکن برخورد میکنم اما تماشاگران هم صبر داشته باشند چرا که این بازیکن جوان و بیتجربه است و شاید کاری بکند که به صلاحش نیست.

وی در پایان در خصوص تعامل تیمش با تیم زیر 22 سال گفت: ما مجبوریم به این تیم بازیکن بدهیم چون پرسپولیس نیستیم.

***

سرمربی سایپا گفت: در بازی مقابل مس نتیجه تساوی حاصل شد که نه به درد ما میخورد و نه به درد حریف.

به گزارش خبرگزاری فارس، انگین فیرات پس از تساوی 2 بر 2 تیمش مقابل مس کرمان گفت: میدانستیم بازی سختی داریم و پیشبینی ما هم همین بود. مس آمده بود محکم بازی کند اما ما هم طبق میلمان بازی را آغاز کرده و حتی به گل هم رسیدیم. در ادامه بازی را کنترل کردیم تا از گلهایمان محافظت کنیم اما اشتباه کردیم و در دقایق پایانی نیمه اول گلی را دریافت کردیم که کارمان را سخت کرد.

وی ادامه داد: اگر 2 بر صفر به رختکن رفته بودیم قطعا برنده میدان میشدیم اما نیمه دوم با یک گل اختلاف آغاز شد و مسلم بود که مس برای جبران انگیزه زیادی دارد که باز هم دفاع ما اشتباه کرد و موقعیت گل به حریف داد.

فیرات یادآور شد: پس از تساوی مس رو به توپهای بلند آورد که البته مشکلی برای ما ایجاد نکرد چراکه موقعیتهای ما باز هم به مراتب خطرناکتر و بهتر بود و اگر بازیکنان ما به خصوص کاوه رضایی در زدن ضربات آخر دقت میکردند حتما 3 امتیاز این مسابقه برای سایپا بود. در نهایت نتیجه تساوی حاصل شد که نه به درد ما میخورد و نه مس.

وی افزود: باید به فکر بازیهای سخت هفتههای بعد باشیم با این حال برای مس هم که طرفداران خوبی دارد آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم از این پس نتایج خوبی کسب کنند.