در هفته بيست و يکم رقابتهاي ليگ برتر، فولاد به عنوان بهترين تيم هفته معرفي شد.


هفته بيست و يکم رقابتهاي ليگ برتر شب گذشته با برگزاري 5 ديدار و صدرنشيني استقلال براي اولين بار در فصل جاري به پايان رسيد.

**در زير نگاهي مياندازيم به نتايج، ترينها و اتفاقات رقم خورده در هفته بيست و يکم رقابتهاي ليگ برتر:

پرسپوليس صفر - نفت صفر

فولاد 2 - استقلال خوزستان صفر

ذوبآهن يک - ملوان يک

تراکتورسازي صفر - فجر سپاسي صفر

مس کرمان 2 - سايپا 2

صبا صفر - سپاهان يک

داماش يک - گسترش فولاد 2

راهآهن صفر - استقلال يک

**ترينهاي بيستويکم ليگ برتر:

در هفته بيست و يکم رقابتها و در 8 مسابقهاي که برگزار شد 13 گل به ثمر رسيد تا در اين هفته شاهد ميانگين 1.6 گل در هر مسابقه باشيم.

در اين هفته ديدار مس و سايپا با 4 گل و دو ديداري که بدون گل به پايان رسيد پرگلترين و کمگلترين ديدارهاي هفته معرفي ميشوند.

**بهترين تيم هفته: فولاد

در هفته بيست و يکم تيمهاي مهمان در 4 ديدار مقابل حريفانشان به برتري رسيدند هرچند که تيمهاي استقلال و فولاد در مقابل راهآهن و استقلال خوزستان اسماً مهمان بودند.

در اين هفته استقلال مقابل راهآهن به برتري رسيد و براي اولين بار در فصل جديد به صدر جدول رسيد. سپاهان در خانه صبا 3 امتياز شيرين کسب کرد تا از کورس جا نماند و گسترش هم پس از 9 هفته در رشت طعم پيروزي را چشيد و داماش را شکست داد، با اين حال عنوان بهترين تيم هفته به فولاد خوزستان تعلق ميگيرد که توانست علاوه بر کسب قاطعانهترين برد هفته در دربي خوزستان، همچنان اميدهاي قهرماني خود را زنده نگه دارد.

**ناکام هفته: مجيد جلالي، ويسي و داماش

در هفتهاي که سپري شد مجيد جلالي در آخرين روز مربيگري خود در تبريز باز هم رنگ برد را نديد تا ضمن کمرنگ شدن اميدهاي تراکتورسازي، جلالي نيز با خاطرات تلخ، کولهبارش را بسته و با تبريزيها وداع کند.

در اهواز نيز ويسي دربي خوزستان را به همتايش فرکي واگذار کرد و باز هم ناکام ماند. در رشت هم تيم پرحاشيه و بيامکانات داماش يک بازي خانگي تقريبا آسان را به گسترش فولاد واگذار کرد تا داماش هم در جمع ناکامان هفته قرار بگيرد.

**بازيکن هفته: اسماعيل شريفات

در هفته بيست و يکم مهدي شريفي يکبار ديگر ناجي سپاهان شد و يک گل 3 امتيازي ارزشمند را براي تيم اصفهاني به ثمر رساند، خط دفاعي پرسپوليس هم روز خوبي را مقابل نفت تهران سپري کرد و از سوي ديگر اولين گل اميد نظري براي استقلال، اين تيم را به صدر جدول برد، اما با تمام اين اوصاف عنوان بهترين بازيکن هفته به اسماعيل شريفات از فولاد تعلق ميگيرد که توانست با 2 گلي که مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند، همچنان فولاد را در بين تيمهاي بالانشين جدول نگه داشت.

**مربي هفته: مهدي تارتار

در هفته بيست و يکم قلعهنويي با دست خالي استقلال را به صدر جدول رساند و کرانچار هم با دست پر قم را ترک کرد از سوي ديگر حسين فرکي در دربي خوزستان مچ عبدالله ويسي را خواباند اما بهترين مربي هفته مهدي تارتار معرفي ميشود که موفق شد در اولين حضور خود روي نيمکت گسترش فولاد در رشت، نخستين پيروزي خود را همراه با تيم آبيپوش تبريزي جشن بگيرد.

**ردهبندي گلزنان تا پايان هفته بيست و يکم:

9 گل: کريم انصاريفرد (تراکتورسازي) - رضا عنايتي(صباي قم) - لوسيانو پريرا (فولاد) و جلال رافخايي (ملوان)

7 گل: سجاد شهباززاده (سايپا) - رضا نوروزي (نفت)

6 گل: لوسيانو ادينهو (مس)، مهرداد بايرامي (گسترش فولاد)، مهدي رجبزاده (ذوبآهن) - محمدرضا خلتعبري (پرسپوليس)