بيست و ششمين دوره تورنمنت فوتبال زير 18 سال جام يادبود والنتين گراناتکين ديروز در شهر سن پترزبورگ روسيه پيگيري شد.

به گزارش پايگاه اختصاصي مسابقات ، نتايج روزهاي چهارم و پنجم اين دوره از رقابت ها به شرح زير است :

* گروه يک :

فنلاند 4 - 1 بلاروس

ايران 1 - 2 اسلواکي

- براي تيم ايران يحيي نجاريان در دقيقه 8 گلزني کرد و گل هاي تيم اسلواکي را هاراسلين در دقايق 3 و 20(پنالتي)به ثمر رساند.در پايان اين ديدار آرمين سهرابيان از ايران و دنيس واورو از اسلواکي بهترين بازيکنان زمين انتخاب شدند.

- تيم ايران در ديدار نخست خود با 3 گل تيم بلاروس را شکست داده بود و در ديدار دوم 5 - 0 فنلاند (تيم دوم دوره قبل) را درهم کوبيد.

- در جدول گروه يک تيم اسلواکي با 9 امتياز به نيمه نهايي راه يافت و ايران با 6 امتياز براي رده هاي 5 تا 8 رقابت مي کند.تيم هاي فنلاند با 3 و بلاروس بدون امتيازي در رده هاي سوم و چهارم قرار گرفتند.

* گروه دو :

روسيه 6 - 1 استوني

اسلووني 2 - 0 مولداوي

- در گروه دو روسيه با 9 امتياز به نيمه نهايي راه يافت و تيم هاي اسلووني با 4 ، استوني با 2 و مولداوي با يک امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.

* گروه سه :

ژاپن 1 - 0 يونان

چک 2 - 0 جمهوري آذربايجان

- در گروه سه ژاپن با 6 امتياز در صدر است و تيم هاي چک با 3 ، يونان و جمهوري آذربايجان با يک امتياز در رده هاي دوم تا چهارم قرار دارند.

* گروه چهار :

ترکيه 0 - 1 لتوني

منتخب سن پترزبورگ 0 - 0 اوکراين

- در گروه 4 تيم منتخب سن پترزبورگ با 4 امتياز در صدر است و تيم هاي ترکيه و لتوني با 3 و اوکراين با يک امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.

** برنامه - چهارشنبه 18 دي :

* گروه سه :

ژاپن - جمهوري آذربايجان

چک - يونان

* گروه 4:

اوکراين - لتوني

منتخب سن پترزبورگ - ترکيه

- تيم ايران در ديدار براي رده هاي 5 تا 8

جمعه 20 دي از ساعت 11:30 به وقت تهران در

ورزشگاه سرپوشيده پتربورگسکي به مصاف اسلووني مي رود و در صورت پيروزي بايد با برنده ديدار تيم هاي دوم گروه هاي 3 و 4 مسابقه بدهد.

تيم هاي اول هر گروه به دور نيمه نهايي راه پيدا مي کنند و تيم هاي دوم براي رده هاي 5 تا 8 ، تيم هاي سوم براي رده هاي 9 تا 12 و تيم هاي چهارم براي رده هاي 13 تا 16 رقابت خواهند کرد.

اين دوره چهارمين حضور تيم ملي جوانان ايران در جام گراناتکين محسوب مي شود.تيم فوتبال جوانان ايران در سال 2001 به مقام سوم اين رقابت ها دست پيدا کرد ، در سال 2005 چهارم شد و در دوره قبل در رده هشتم قرار گرفت.

والنتين گراناتکين از روسيه نخست نايب رييس فيفا بوده است.