دروازه بان بلژیکی اتلتیکومادرید در صحبت هایی اعلام کرده که حمایت هواداران تیمش می تواند فاکتوری کلیدی در بازی با بارسا باشد

عملکرد خوب کورتوا، دروازه بان بلژیکی اتلتیکومادرید در بازی با والنسیا باعث شد تا این دروازه بان بلژیکی یکی از کلیدی ترین بازیکنان بازی شنبه شب اتلتیکو در بیسنته کالدرون که با تساوی دو تیم به پایان رسید لقب بگید.

حالا تیبائوت کورتوا د گفتگو با رادیو مارکا، به آنالیز بازی بعدی تیمش مقابل بارسلونا پرداخته و یادآوری کرده که از خطراتی که بارسایی ها ممکن است برای تیمش ایجاد کنند خبر دارد. البته او درعین حال به این نکته اشاره کرده که به تماشای بازی بارسلونا مقابل ختافه در جام حذفی ننشسته و دراین باره گفت:« قبل از بازی با بارسا، در رختکن اتلتیکو بازی بارسلونا مقابل ختافه را برایمان به نمایش می گذارند و سرمربی تیم برای بررسی نقاط قوت بارسا از روی فیلم برایمان توضیح خواهد داد. وقتی در خانه هستی می خواهی استراحت کنی. من هم موقع پخش بازی بارسا- ختافه داشتم پلی استیشن بازی می کدم:
این دروازه بان بلژیکی ترجیح داد تا درمورد آینده اش سرنخی ندهد و گفت:« دراینجا خیلی راضی و خوشحالم. حالا خواهیم دید که چه تصمیمی خواهم گفت و آن ا اعلام خواهم کرد.» کورتوا در مورد مهارهای عالی اش در بازی با والنسیا هم گفت:« من قد بلند هستم ولی درعین حال سبک و چابک هم هستم. از بچگی خیلی والیبال ساحلی بازی می کردم.»
مصاف شنبه شب اتلتیکومادرید و بارسا، به نحوی جدال برسر صدرنشینی است و کورتوا دراین باره گفت:« بازی بزرگی خواهد بود و هواداران حاضر در کالدرون از ما حمایت خواهند کرد. کلید موفقیت ما این خواهد بود که به خوبی فضاها را بسته و به دفاع بپردازیم.حاضرم امضا بدهم که ما در این بازی برنده خواهیم شد. » او در مورد حضور خوانفران دراین بازی گفت:« او یکی از بهترین بالهای راست دنیاست.»