سرمربي منچسترسيتي و مهاجم آرسنال به ترتيب به عنوان بهترين سرمربي و بهترين بازيکن ماه دسامبر انتخاب شدند.

ماه دسامبر براي تيمهاي ليگ برتر فوتبال انگليس بسيار حساس و حياتي است، چرا که تيمها بايد هر دو ، سه روز يک بار به مصاف حريفان خود بروند. هر تيمي بتواند در اين يک ماه نتايج خوبي بگيرد، شانس زيادي براي قهرماني خواهد داشت و اين را به خوبي، تجربه ثابت کرده است.

منچسترسيتي در ماه دسامبر با هدايت پيگريني آرژانتيني نتايج بسيار خوبي را کسب کرد و همين مساله باعث شد تا چندين رده در جدول ردهبندي صعود کند و خود را به يک امتيازي آرسنال صدرنشين برساند.

درخشش خوب سيتي در ماه دسامبر باعث شد تا مانوئل پيگريني، سرمربي شيليايي اين تيم به عنوان بهترين مربي اين ماه انتخاب شود. "همشهريها" در هفت بازي که در ماه دسامبر به ميدان رفتند شش پيروزي و تنها يک تساوي به دست آوردند تا بيشترين امتياز را در اين ماه به خود اختصاص دهند.

شاگردان پيگريني در شش بازي پياپي به پيروزي رسيدند و 17 گل به ثمر رساندند که مهمترين پيروزي آنها شکست دادن شش بر 3 آرسنال در ورزشگاه الاتحاد بود. اما در ديدار آخر خود با تساوي يک بر يک برابر ساوتهمپتون متوقف شدند. نتايج خوب سيتي در ماه دسامبر باعث شد تا پيگريني سرمربي اين تيم با پشت سرگذاشتن ژوزه مورينيو، سرمربي چلسي، روبرتو مارتينس سرمربي اورتون و ديويد مويس سرمربي منچستريونايتد به عنوان بهترين مربي انتخاب شود.

لوئيس سوآرس مهاجم اروگوئهاي ليورپول هم در ماه دسامبر گذشته عملکرد خيره کنندهاي در ترکيب تيمش داشت و موفق شد 10 گل به ثمر رساند تا عنوان بهترين بازيکن اين ماه را به خود اختصاص دهد و شانسش را براي کسب "کفش طلا" بالا ببرد.

سوآرس هر چند، چند بازي آغازين ليگ جزيره را از دست داد، اما پس از بازگشت نمايش خيره کنندهاي داشت و در حال حاضر با زدن 20 گل بهترين گلزن اين رقابتها به شمار ميآيد. او چند روز پيش هم قراردادش را با قرمز پوشان آنفليد تمديد کرد تا جدايي او از اين تيم تکذيب شود.

در جدول ردهبندي رقابتهاي ليگ برتر انگليس آرسنال با 45 امتياز صدرنشين است. منچسترسيتي با 44 و چلسي با 43 امتياز به ترتيب در ردههاي دوم و سوم جاي دارند.