توپ طلا" جایزهای است که هر ساله مجله "فرانس فوتبال" فرانسه به بهترین بازیکن جهان میدهد. لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و فرانک ریبری سه نامزد نهایی کسب توپ طلا در سال 2013 هستند. همواره رسم بر این است که با وجود گمانهزنیهای زیاد نام نهایی برنده توپ طلای فوتبال جهان تا روز آخر اعلام نشود، اما یک روزنامهنگار سرشناس مجله "فرانس فوتبال" که هر ساله گفتوگویی اختصاصی با برنده این جایزه دارد در صفحه اجتماعی خود در فیسبوک از رونالدو به عنوان برنده توپ طلای 2013 نام برد.

این روزنامهنگار فرانسوی در صفحه خود در فیس بوک نوشت: دیروز به مادرید رفتم و مصاحبهای را با کریستیانو رونالدو، بازیکن پرتغالی رئال مادرید انجام دادم. او فردی بسیار مهربان است. رونالدو جوانی از طلا است. این جملات خبرنگار "فرانس فوتبال" واکنش زیادی در رسانههای اروپایی داشت و باعث شد تا بسیاری به انتقاد از فیفا و مجله "فرانس فوتبال" بپردازند. این روزنامهنگار فرانسوی تلاش کرد تا به نوعی کار خود را توجیه کند. او دوباره در فیس بوک خود نوشت: الان بیصبرانه در انتظار دیدن مسی هستم. او هم جوانی از طلاست. کسی که فکر میکند من مرتکب اشتباه شدهام سخت در اشتباه است. دیدار من با رونالدو به خاطر مراسم 13 ژانویه بود. با ریبری و مسی هم دیدار خواهم کرد.

رونالدو فصل رویایی را با رئال مادرید پشت سر میگذارد. او در تیم ملی پرتغال هم عملکرد خیره کننده ای داشت و از دلایل اصلی صعود این تیم به جام جهانی 2014 برزیل بود. آسیب دیدگیهای پیاپی لیونل مسی در فصل جاری باعث شده تا بسیاری از شانس بالای رونالدو برای کسب "توپ طلا" سخن به میان آورند. خود مسی هم در در گفتوگویی که با روزنامه "مارکا" داشت به نوعی به شانس بالای ستاره پرتغالی رئال مادرید اشاره کرد. او گفت: رونالدو مدتهاست که در اوج است. من به او کاری ندارم. صرف نظر از این که رونالدو در اوج به سر میبرد یا نه من فقط روی کار خودم تمرکز دارم. عملکرد او تاثیری بر روی من نخواهد گذاشت.