سرمربی استقلال با حساس دانستن داربی 78 ابراز امیدواری کرد که از این دیدار استقبال خوبی شود و تماشاگران از دیدن آن لذت ببرند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر قلعهنویی در نشست خبری پیش از داربی 78 پایتخت گفت: این بازی همان طور که می دانید بسیار حساس است و استقبال پرشور هواداران از تمرین دو تیم بیانگر همین است. درست است که این بازی سه امتیازی است، اما برد و باختش برای تماشاگران مهم است. امیدوارم که بازی خوب و با کیفیتی ارائه شود تا تماشاگران حاضر در استادیوم و بینندگان تلویزیونی از آن لذت ببرند. شرایط ما خدا را شکر خوب است و غلامنژاد و اولادی به جمع ما بازگشتهاند و 18 نفرمان تکمیل است.


او در پاسخ به سوالی درباره بیانیههای دو باشگاه علیه یکدیگر و این که آیا این مساله در حضور تماشاگران در استادیوم موثر است یا خیر؟ اظهار کرد: من از رویانیان تشکر میکنم که به تمرین ما آمد. قرار است فتحاللهزاده هم بعد از ظهر به تمرین آنها برود و بازدید آنها را پس دهد. اعتقاد دارم همه ما باید به دنبال قشنگی فوتبال باشیم. بعد از عکسی که از رحمتی منتشر شد فتحاللهزاده نگذاشت تا عکس مشابه پرسپولیسیها چاپ شود. در تمام دنیا به دنبال زیباییهای فوتبال هستند. در دیدارهای حساس تمام دنیا بعد از بازی مدیران و مربیان در کنار هم هستند و همه چیز تمام میشود. ما هم باید به این سمت برویم. امیدوارم از این دیدار استقبال خوبی شود و دیگر این مسائل تکرار نشود. البته بیانیه نخست باشگاه استقلال فنی بود اما به هر حال مسائلی پیش آمد و مدیران دو باشگاه ورود کردند و این مساله هم تمام شد. ما با آقای رویانیان صحبت کردیم که دو بازی برای کارهای خیریه در سال انجام دهیم تا درآمد و هزینهاش صرف مسائل خیریه شود. البته این طرح خام است و خود رویانیان گفت که باید این طرح عملی شود. همان طور که گفتم ما باید به سمت قشنگیهای فوتبال برویم.


به گزارش ایسنا، قلعهنویی در بخش پاسخ به سوالات خبرنگاران ابتدا درباره وضعیت مصدومانش گفت احمد جمشیدیان و کبه جزو مصدومان ما هستند و تیم پزشکی تلاش میکند تا مهدی نظری را برساند. البته الان خوشحال هستیم که تعدادمان به 18 نفر رسیده است.


سرمربی استقلال در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که مردم و هواداران از تساوی دو تیم پرسپولیس و استقلال خسته شدهاند، آیا استقلال برای بازی فردا برای برد به میدان میآید؟ اظهار کرد: این که دلایل تساویهای اخیر ممکن است غیر فنی باشد قبول ندارم. قطعا فنی بوده است، ضمن این که باید بگویم که ما هم دوست داریم در این مسابقه گلهای زیادی ردوبدل شود. من زمانی که سرمربی سپاهان و یا تراکتورسازی بودم، مقابل پرسپولیس نتایجی به دست می آمد که جدا از این که چه تیمی برنده میشد، پنج تا هفت گل داشت. طبیعتا امیر قلعهنویی به دنبال فوتبال هجومی است، اما به هر حال باید شرایط موجود را در نظر بگیریم و بر اساس مهره هایی که داریم بازی کنیم. معتقدم که علی دایی هم همین طور خواهد بود و البته باید توجه داشته باشیم که شرایط داربی فرق میکند.


قلعهنویی در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف امتیاز و جایگاه دو تیم در جدول تاثیری بر این مسابقه میگذارد ؟ گفت: بازیهای پرسپولیس و استقلال بازیهای جدولی نیست. تمام این صحبتها به قبل از سوت شروع مسابقه است، اما وقتی که سوت زده میشود دیگر واقعیات در زمین همه چیز را روشن میکند. هیچ کدام از دو تیم به این فکر نمیکنند که در جدول چندم هستند و دو تیم در تلاشند تا از لحظههای و موقعیتهای حساس استفاده کنند.قلعهنویی در پاسخ به این سوال که آیا برای بستن بازی و کسب یک امتیاز به زمین نمیروی؟ گفت: سیستم مورد علاقه من 2-4-4 لوزی است. در سپاهان و تراکتورسازی که بودم هم به این سیستم علاقه زیادی داشتم. اما در عین حال بر اساس بازیکنانی که داریم باید تیم را ارنج کند. ما فردا مقابل پرسپولیس با سه مهاجم بازی میکنیم. اما برای هر کدام از خطوط حمله و دفاع باید برنامه خاصی داشت. در تیمهایی که بودم همواره علاقه به فوتبال تهاجمی داشتم و گلهای زده تیم من بعضا رکوردار بوده است و چندین مرتبه آقای گلی هم برای تیم من بود. اما امسال جنسمان جور نشد. الان هم الحمدالله بازیکنانمان یکی یکی کم میشوند! بعد از سه سال به استقلال آمدم و در سال اول سعی کردیم زوج سازی کنیم و بر اساس همین دیدگاه استقلال فصل گذشته در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر خوب بازی کرد.


وی افزود: اما تیمی که ساختیم بازیکنانش همه رفتند و خیلی از بازیکنانش جدا شدند. نفرات جایگزین داشتیم، اما بعضی از آنها نتوانستند به ما کمک کنند مانند احمد جمشیدیان. همین باعث شد که گل زده تیم ما این فصل کم شود. فردا هم سعی میکنیم بازی خوبی انجام دهیم.قلعهنویی همچنین در پاسخ به سوال مشابه دیگری که آیا استقلال با توجه به ظرفیتش رو به بازی دفاعی خواهد آورد، گفت: شما باید سوال حاشیهتان را حتما بپرسید. فوتبال مثل شطرنج است. هر حرکتی که انجام میدهید باید به حرکت حریفتان هم باشد. ما به شرایط تیم مقابل و تیم خودمان نگاه میکنیم. هدف اولمان گل نخوردن و هدف دوممان پیروزی است. این اصول فوتبال در تمام دنیا است.


سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که گفته میشود بعضی از هواداران استقلال از رفتن جواد نکونام خوشحال هستند و آیا چنین است؟ تصریح کرد: ما باید قدرشناس زحمات تمام کسانی باشیم که حتی یک روز برای تیم استقلال زحمت کشیدهاند. نکونام یک سال و نیم در تیم ما بازی کرد و زحمت کشید. الان هم که او جدا شده برای او و همین طور پژمان منتظری و کسانی که جدا شدهاند آرزوی موفقیت میکنم.


قلعهنویی با خنده و تعجب ادامه داد: الان هم ظاهرا چند دعوتنامه جدید در راه است. دو بازیکن ملیپوش ما دیروز آمدند و گفتند که می خواهند از استقلال بروند. نمیدانم چرا عدهای که عنوان میکنند من سنتی هستم و کار بلد نیستم الان مدام برای بازیکنان ما دعوتنامه میآید. بعد از داربی نام این بازیکنان را میگویم. ناراحتی من این است که اگر همین طور جلو برویم تعداد بازیکنانمان کمتر و کمتر میشود ! نمیدانم چرا آن وقت که در پنجم و ششم جدول بودیم کسی بازیکنان ما را نمیخواست، اما الان همه به دنبال بازیکنان ما هستند.


خبرنگاری خطاب به قلعهنویی گفت که آیا جایی شما را نمیخواهند که او خندید و پاسخ داد : من را دهاتمان هم نمیخواهد!


قلعهنویی در پاسخ به این سوال که فکر میکنید بازی فردا برنده داشته باشد، گفت: انشاءالله که بازی فردا برنده داشته باشد. البته انقدر جو سازی شده است که این بازی برنده داشته باشد.


سرمربی استقلال خطاب به هواداران دو تیم گفت: از تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس میخواهم که فردا تمام انرژیشان را برای تیم خودشان بگذارند و به یکدیگر احترام بگذارند. باید از کار خوبی که مدیران دو باشگاه انجام دادهاند الگوبرداری شود و سکوها به این مساله توجه کنند. من همان طور که قبلا هم گفتهام برنامهای داشتند که فوتبال به این روز بیفتد! و به هدفشان هم رسیدند. 80 هزار تماشاگر را به هشت هزار نفر تقلیل دادهاند و الان هم به دو هزار نفر رسانده اند ! اما حرف من این است که ما به عنوان باشگاههای استقلال و پرسپولیس اگر الان که تنها دو تیم هستیم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا به دو باشگاه واقعی تبدیل شویم، میتوانیم برای جامعه فرصت سازی کنیم و جلوی بسیاری از آسیبهای اجتماعی را بگیریم.


وی افزود: همان طور که قبلا هم در صحبتهایم گفته بودم زمانی به ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی رفته بودم و برای بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال 15 هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بود. من از دکتر روحانی و همین طور دکتر گودرزی میخواهم به استقلال و پرسپولیس مثل یک فرصت نگاه کنند. 34 سال تکلیف این دو باشگاه نامشخص بود و هیچ ردیف بودجه ای نداشتند. یک روز دست تعاون بودند و یک روز در جای دیگر. این شرایط نمیتواند به ما کمک کند و این نهادها هم هیچ کمکی نمیتوانند به ما داشته باشند. من از دکتر روحانی خواهش میکنم که به دو باشگاه توجه خاصی داشته باشند. ضمن این که اگر تمام ورزشگاههای ما وضعیت زمینشان مانند آزادی باشد فوتبال ایران رشد چشمگیری خواهد داشت. هر تیمی که در ورزشگاه آزادی مقابل ما قرار میگیرد چه بالای جدول باشد چه پایین خوب بازی میکند و این نشان میدهد که تیمها میتوانند در زمین خوب بازی کنند. همیشه گفته ام استقلال در آسیا به بلوغ تاکتیکی میرسد چرا که در مرحله گروهی سه بازی در آزادی به میدان میرود و در سه بازی هم در زمینهای با کیفیت خارج از کشور.


وی ادامه داد: به نظر من ایرانیها از نظر هوش و نیروی انسانی مستعد جزو بیست کشور اول دنیا هستند شرایط باید فراهم باشد تا بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. ما در حال حاضر مشکل مالی داریم. به عنوان مثال الان میخواهیم آرش برهانی را به خاطر فلان حرکت جریمه کنیم اما به او پولی ندادیم که جریمه کنیم!