سرمربي چلسي تاکيد کرد تيمش تنها به سه امتياز ديدار برابر منچستريونايتد خواهد انديشيد.
يک حرکت خاص ديگر از آقاي «خاص»
در حساسترين بازي هفته بيست و دوم رقابتهاي ليگ برتر انگليس يکشنبه شب چلسي در ورزشگاه استمفوردبريج به مصاف منچستريونايتد ميرود.

ژوزه مورينيو، سرمربي آبي پوشان لندن در نشست خبري قبل از بازي تاکيد کرد که به منچستريونايتد احترام ميگذارد، اما فقط به سه امتياز اين ديدار چشم دوخته است.

آقاي "خاص" فوتبال جهان در نشست خبرياش يک حرکت خاص ديگر انجام داد. او در حالي که در حال صحبت کردن بود به يکباره صحبتهايش را قطع کرد تا با خبرنگاري که تازه از دوران درمان بيماري سرطان رهايي يافته بود دست بدهد و احوال او را جويا شود.

مورينيو گفت: ما برابر تيمي بازي ميکنيم که قهرمان فصل قبل ليگ برتر انگليس بوده است نه تيمي که الان با يازده امتياز اختلاف نسبت به صدر جدول در جايگاه هفتم قرار دارد. بايد با اين تفکر برابر منچستريونايتد به ميدان برويم. من تجارب زيادي در جهان فوتبال دارم. دهها بازي بزرگ را انجام دادهام و در داربيهاي زيادي حضور داشتم. تيمي که در شرايط بدتري پا به داربي ميگذارد قويتر است، به همين خاطر معتقدم که بازي چلسي و منچستريونايتد يک بازي خاص و متفاوت با ديگر بازيها است.

او افزود: وقتي به جدول ردهبندي نگاه کنيم پي مي بريم که سيتي اندوخته خوبي دارد. با اين حال ما از آنها فاصله زيادي نداريم. ليورپول هم با توجه به اين که در رقابتهاي اروپايي به ميدان نميرود شانس خوبي براي رقابت دارد. اما منچستريونايتد اختلاف زيادي با صدر جدول ردهبندي دارد. با اين حال ايمان دارم که شاگردان مويس تا پايان خواهند جنگيد. رقابت در فصل جاري ليگ برتر انگليس بسيار سخت است. حتي هدف اصلي تيمهاي بزرگ هم کسب سهميه ليگ قهرمانان اروپا است، چرا که حتي قرار گرفتن در چهار تيم نخست هم کار بسيار سختي است.

چلسي در فصل جابجايي زمستاني با نمانيا ماتيچ ، هافبک 25 ساله بنفيکا قرارداد امضاء کرد تا اين بازيکن صربستاني بار ديگر به تيم سابقش چلسي برگردد. مورينيو درباره بازگشت ماتيچ گفت: ماتيچ در وقت مناسبي به چلسي بازگشت. او براي هماهنگ شدن با ديگر بازيکنان چلسي به شش ماه زمان نياز دارد. اين بازيکن 25 ساله جزو برنامههاي آينده من براي چلسي است. از اين که او به تيم سابقش برگشته است، خوشحال هستم چرا که نياز مبرمي به او داريم. ماتيچ يک بازيکن کامل است و بدون شک در آينده به تواناييهاي او نياز خواهيم داشت.

منچستريونايتد در فصل جاري ليگ جزيره ديگر سرآلکس فرگوسن را بر روي نيمکت خود نميبيند. شياطين سرخ با هدايت ديويد مويس اسکاتلندي نتايج خوبي کسب نکردند و با 37 امتياز در رده هفتم جدول ردهبندي قرار دارند. مورينيو درباره مويس، گفت: مويس به همدردي و ترحم ما نيازي ندارد. او مربي شايستهاي است و ميتواند فشارها را تحمل کند. او ميتواند ثابت کند که شايسته جانشيني مربي بزرگي همچون سرآلکس فرگوسن است. منچستريونايتد باشگاهي با فرهنگ و تاريخي درخشان است. آنها به توانايي مربي خود ايمان دارند و همواره از او حمايت خواهند کرد. مويس هيچ گونه فشاري را تحمل نميکند. معتقدم که سران منچستريونايتد به او فرصت چهار – پنج ساله خواهند داد تا دوباره اين تيم به روزهاي اوج خود برگردد.

چلسي در جدول ردهبندي رقابتهاي ليگ برتر انگليس با 46 امتياز در جايگاه سوم قرار دارد. اين در حالي است که منچستريونايتد در جايگاه هفتم است. دو تيم براي بهتر کردن وضعيت خود در جدول ردهبندي به کسب سه امتياز اين ديدار نياز دارد و تساوي هيچ کدام از آنها را راضي نميکند.

در جدول ردهبندي آرسنال با 48 امتياز صدرنشين است. منچسترسيتي با 47 امتياز در جايگاه دوم قرار دارد.