کلارنس سيدورف بازيکن سابق تيم ميلان ايتاليا اعلام کرد « شکي نيست » که اين تيم بار ديگر به جمع تيم هاي برتر ايتاليا و اروپا خواهد پيوست.

سيدورف همچنين گفت براي رسيدن به موفقيت، بر روي ماريو بالوتلي حساب مي کند.

سيدورف از روز يکشنبه به عنوان سرمربي بر روي نيمکت ميلان خواهد نشست ، کسي که به عنوان بازيکن ده سال طلايي را در اين باشگاه ايتاليايي سپري کرد و هفت بار قهرمان اروپا شد . ميلان نخستين بار تحت هدايت سيدورف به مصاف ورونا خواهد رفت.

ميلان در حال حاضر در رده يازدهم سري آ ايستاده است و 30 امتياز کمتر از يوونتوس صدرنشين و 20 امتياز کمتر از ناپولي رده سومي دارد. براي حضور در رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا دست کم بايد در رده سوم سري آ ايستاد.

اما سيدورف در نخستين کنفرانس خبري خود در روز چهارشنبه از بازيکنان ميلان خواست به پتانسيل هاي خود براي بازگشت به رده بالاي جدول رده بندي ايمان داشته باشند.

سيدورف گفت:« فکر مي کنم لحظات دشوار بايد با رويکرد يافتن راه حل بايد آناليز شوند و هرگز نبايد کيفيت هاي خود را ناديده بگيريم .»

سيدورف نخستين فردي است که در سه باشگاه مختلف يعني با آژاکس، رئال مادريد و ميلان فاتح ليگ قهرمانان اروپا شده است.

او افزود:« مطمئنا تيم ميلان تاکنون با همه کيفيت و قابليت خود بازي نکرده است اما اين اتفاق رخ خواهد داد و من در آن شک ندارم که اوضاع به حالت اوليه خود باز خواهد گشت.»

مارکو فان باستن و رود گوليتهم تيم هاي سيدورف در تيم ملي هلند از جمله افرادي هستند که درباره عدم تجربه کافي سيدوروف و اين که او ميلان را به عنوان تيم نخست خود به عنوان سرمربي انتخاب کرده است، ابراز نگراني کرده اند .

فان باستن گفت:« اين يک ريسک است.»

گوليت نيز گفت:« کلارنس تجربه مربيگري ندارد و بايد خود را در اين زمينه ثابت کند.»

اما به نظر مي رسد سيدورف 37 ساله تأثيري مثبت در تيم ميلان داشته است دست کم در زمين بازي.

فابيو کاپلو به ديدار سيدورف رفته و ماريو بالوتلي نيز اعلام کرد سيدورف شايسته احترام است.

اين مهاجم تيم ملي ايتاليا گفت:« من شخصا از آمدن سيدورف خوشحالم.»

بالوتلي همچنين گفت:« او در اين جا همه جامي به دست آورده است و همين هفته گذشته دست از بازي کردن کشيد.»

سيدورف گفت در فکر تغيير سيستم چهار- سه - دو - يک مورد نظر الگري و تبديل آن به سيستم چهار- سه - يک - دو است و بدين ترتيب هونداي ژاپني پشت سر بالوتلي و کاکا بازي خواهد کرد.

سيدورف گفت:« بالوتلي بازيکن مورد علاقه من است و من اينجا هستم تا به پيشرفت او کمک کنم .»

به گزارش خبرگزاري فرانسه از ميلان، او درباره کاکا نيز گفت:« کاکا بيشتر از اين که هم تيمي سابق من باشد دوست من است مي دانم که مي توانم روي او حساب کنم .