ستاره پيشين تيم ملي فوتبال فرانسه تاکيد کرد، فرق فرانک ريبري با کريستيانو رونالدو در 69 گلي بود که مهاجم رئال مادريد در سال 2013 به ثمر رسانده است.

فرانک ريبري، هافبک کناري بايرن مونيخ فصل گذشته آنقدر خوب کار کرد که نامش از سوي فيفا در فهرست 3 کانديداي نهايي کسب عنوان بهترين بازيکن سال فيفا قرار گرفت، هرچند اين هافبک فرانسوي در نهايت در رقابت با رونالدو و مسي کم آورد. فيفا جايزه توپ طلا را به کريستيانو رونالدو پرتغالي از رئال مادريد داد و در رايگيري حتي مسي هم از بال سرعتي بايرن پيشي گرفت.

به گزارش تسنيم، زينالدين زيدان، دستيار کارلو آنچلوتي در رئال مادريد در گفتوگو با شبکه تلويزيوني «کانال +» فرانسه گفت: ما نميخواهيم فرياد بزنيم و بگوئيم که انتخابات فيفا افتضاح بوده است ولي ريبري به خاطر عملکردي که فصل گذشته داشت قطعاً مستحق کسب عنواني شايسته بود. فرق فرانک با رونالدو در 69 گلي بود که کريس در سال 2013 به ثمر رساند.

وي افزود: امروز 3 معيار براي انتخاب بهترين بازيکن سال فيفا وجود دارد، اول اينکه بازيکن براي تيمش چه کرده، دوم تصويري که او در دنياي فوتبال دارد و در نهايت دستاوردهاي انفرادي که داشته است.

مربي 41 ساله کهکشانيها تصريح کرد: ما بايد اين موضوع را تصحيح کنيم، زيرا به نظر من جايزه توپ طلا فقط بايد بر اساس عملکرد بازيکنان در ميدان مسابقه اهدا شود.

زيدان در پايان با تمجيد از کريستيانو رونالدو اظهار داشت: فرانک سال گذشته فوقالعاده بود ولي به ثمر رساندن 69 گل هم باورنکردني است.