هر پيروزي در ليگ قهرمانان آسيا 40 هزار دلار پاداش دارد.

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، نشست هماهنگي برگزاري رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا با حضور مهدي محمد نبي-دبير کل فدراسيون، سيد محمد هادي آيت الهي-نايب رئيس اول و مهدي تاج نايب-رئيس دوم فدراسيون فوتبال به همراه نمايندگان چهار باشگاه استقلال تهران، فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و تراکتور سازي تبريز، روساي هياتهاي فوتبال استانهاي خوزستان، اصفهان و آذربايجان شرقي برگزار شد.

همچنين در اين نشست روساي کميتههاي صدور مجوز حرفهاي، بين الملل، تشريفات، روابط عمومي، رئيس شرکت افق سبز و نماينده شرکت WSG حضور داشتند.

در ابتداي نشست محمد نبي-دبير کل فدراسيون فوتبال گفت: رقابت مرحله گروهي در فروردين و ارديبشهت به پايان ميرسد و کميتههاي مختلف در اين زمينه فعاليتهاي لازم را انجام دادهاند.ثبت نام باشگاهها انجام شده و در کارگاههاي آموزشي کنفدراسيون فوتبال آسيا در مالزي، نمايندگان فدراسيون و باشگاهها شرکت کردهاند. ضمن اينکه البسه و وسايل لازم و مدارکي که کنفدراسيون فوتبال اسيا درخواست داشته، ارسال شده است. سه روز ديگر موعد ثبت نام به پايان ميرسد که بايد اين امر انجام شود و تا اين لحظه تنها کادر فني تيم تراکتورسازي تبريز باقيمانده و ديگر باشگاهها همه مدارک لازم را ارسال کردهاند که کنفدراسيون فوتبال آسيا پس از بررسي نواقص را اعلام خواهد کرد که بايد رفع شود.

وي گفت: باشگاهها بايد بين 18 تا 30 بازيکن را ثبت نام کنند و اگر باشگاهي بازيکنان را تا سقف 30 نفر معرفي نکردهاند 10 روز قبل از شروع اولين مسابقه ميتوانند حداکثر 5 بازيکن جديد را معرفي کنند. ضمن اينکه توپهاي مسابقات که توپ NIKE است براي ما ارسال شده و براي هر باشگاه 45 توپ اختصاص مييابد که 15 توپ مربوط به تمرين و 10 توپ مربوط به هر مسابقه است که در اختيار باشگاه ميزبان قرار ميگيرد.

در ادامه نشست مسائل مختلف مربوط به مسابقات مانند بليط فروشي، برگزاري مسابقات، هتل محل اقامت ناظران، داوران و نمايندگان AFC، تيم ها؛ مسائل مربوط به اخذ ويزا بررسي شد و دبير کل فدر اسيون اعلام کرد که ثبت اخطارها و کارت هاي زرد و قرمز بر عهده تيم ها است که سرمربي و سرپرستان موظف به ثبت و پيگيري آن هستند . همچنين مسائل مربوط به خروج کشور مربيان و بازيکنان بر عهده باشگاه مربوطه است ضمنا تيمهاي برنده در هر بازي در ليگ قهرمانان از سوي کنفدراسيون فوتبال 40 هزار دلار دريافت ميکنند. در صورت تساوي اين رقم به 20 هزار دلار مي رسد و در هر بازي خارج از خانه به هر تيمي 30 هزار دلار براي پوشش هزينههايش داده مي شود.

دبير کل فدراسيون در پايان گفت: هماهنگي بين هيات فوتبال استان و باشگاه ميزبان امري ضروري است و قطعاً فدراسيون و سازمان ليگ نيز از کليه تلاشهاي خود به منظور پشتيباني از باشگاهها جهت حضور موفق در مسابقات ACL فرو گذاري نخواهد کرد.