ديه گو مارادونا به مالکان الوصل امارات هشدار داد درصورتي که بازيکنان توانمند براي رقابت در ليگ را خريداري نکنند، فصل بعد براي هدايت تيم بازنخواهد گشت.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اسطوره فوتبال آرژانتین روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری از اینکه الوصل در فصل نقل و انتقالات ماه ژانویه بازیکنان توانمند کافی را جذب نکرده شکایت داشت.
این باشگاه با دو بازیکن خارجی به نامهای محمدرضا خلعتبری و خوان آیگناسیو مرسیه از آرژانتین قرارداد منعقد کرده، اما مارادونا بدون آنکه نامی از بازیکنان مورد نظر خود ببرد، گفت می خواستم چندین بازیکن دیگر را هم جذب کنم.
مارادونا گفت: محدودیت بودجه امکان جذب بازیکنان مورد نظر ما را نداد. می خواهم همه و به ویژه هواداران بدانند فصل بعد بودجه اندک را نمی پذیرم. ما برای جذب بازیکنانی که تیم ما را ارتقا دهند به بودجه زیادی نیاز داریم. اگر این اتفاق نیفتد قادر به انجام وظیفه ام نخواهم بود و نمی توانم ادامه دهم.
انتقاد مارادونا تازه ترین نشانه خستگی او از شغل پرسود سرمربیگری خود در این کشور حاشیه خلیج فارس است.
مارادونا از ماه مه که قرارداد دو ساله ای را با الوصل منعقد کرد، داوران را به جانبداری متهم کرده، حرفه ای گری در برخی بازیکنان لیگ را زیر سوال برده و به خاطر توهین به سرمربی تیم رقیب با جریمه لیگ روبرو شده است.
مارادونا روز سه شنبه علاوه بر انتقاد از مدیریت ، کنفرانس خبری خود را با متهم کردن ماموران امنیتی که اجازه ورود افرادی را برای تماشای تمرینات تیم پشت درهای بسته داده اند آغاز کرد.
وی گفت: اگر دستوراتش اجرا نشود نمی تواند کارش را انجام دهد و خواستار اخراج افراد مسئول در این زمینه شد.
ناامیدی مارادونا تا حدودی به علت عملکرد مایوس کننده تیم بوده است.
انتظار می رفت با آمدن مارادونا که آرژانتین را در سال 1986 به قهرمانی جام جهانی رساند، این باشگاه به اوج خود بازگردد. الوصل با 9 امتیاز پایین تر از العین صدرنشین لیگ امارات در مکان پنجم جدول ایستاده است. الوصل از چندین جام امارات حذف شده و مارادونا اذعان کرد که باشگاه شانس اندکی برای کسب عناوین قهرمانی در فصل جاری دارد.
ریاست باشگاه الوصل را شیخ احمد بن راشد المختوم برادر حاکم دبی به عهده دارد. الوصل یکی از مهمترین باشگاهها در دبی محسوب می شود، اما از سال 2007 تاکنون هیچ عنوانی کسب نکرده است.
جذب مارادونا به الوصل دنیای فوتبال را شگفت زده کرد و او پیشنهاد خوب مالی باشگاه این اقدام خود را توجیه کرد. او با وجود شکایت از مشکل بودجه الوصل تاکید دارد که از حضور در این باشگاه خوشحال است.