رئيس جديد باشگاه بارسلونا خبر منتشر شده اخير در روزنامه موندو دپورتيوو مبني بر غيرواقعي بودن رقم اعلام شده اوليه براي قرارداد نيمار را تاييد کرد.

خوسپ ماريا بارتومئو، رئيس جديد باشگاه بارسلونا در اولين نشست خبري خود پس از جانشيني ساندرو روسل تصميم به شفافسازي درباره جنجال به وجود آمده پيرامون انتقال نيمار به بارسلونا گرفت.

به گزارش تسنيم، بارتومئو که همراه با رائول سانيهاي، مدير فوتبال باشگاه در اين نشست خبري شرکت کرده بود، تنها چند دقيقه پس از ورود به اتاق کنفرانس، اعلام کرد که پدر ستاره برزيلي جديد بارسلونا به آنها اين اجازه را داده است تا جزئيات دقيق قرارداد پسرش با کاتالانها را فاش کنند.

رئيس جديد باشگاه بارسلونا سپس به سانيهاي اين اجازه را داد تا به سوالات خبرنگاران پاسخ داده و بر ادعاي هفته گذشته روزنامه موندو دپورتيوو صحه بگذارد. سان يهاي اعلام کرد بارسلونا نيمار را نه 57 ميليون يورو بلکه 88.2 ميليون يورو از سانتوس خريداري کرده است.

وي همچنين جزئيات ديگري از اين قرارداد را فاش کرد که يکي از آنها اختصاص 2.7 ميليون يورو به مديربرنامههاي نيمار بوده است. کل مبلغ قرارداد نيمار 86.2 ميليون يورو بوده است که 2 ميليون ديگر به عنوان پاداش به آن اضافه خواهد شد اگر اين بازيکن برزيلي در طول مدت حضورش در نيوکمپ در جمع 3 نامزد نهايي توپ طلاي فيفا قرار بگيرد. به اين ترتيب رقم کلي قرارداد نيمار 88.2 ميليون يورو ميشود که تفاوت بسيار زيادي با رقم اعلام شده اوليه توسط ساندرو روسل فاصله دارد.

طبق ادعاي بارتومئو ابراز تمايل رئال مادريد براي جذب نيمار سبب افزايش قيمت اين بازيکن برزيلي شده است. او با مقايسه وضعيت نيمار با وضعيت آلفردو دي استفانو، اسطوره باشگاه رئال مادريد گفت: مشابه چنين اتفاقي چندين سال پيش هم رخ داد. هنوز برخي از اعضاي بارسلونا آن را به ياد دارند، چون آن اتفاق اپيزود تلخي را در تاريخ باشگاه به يادگار گذاشت و اگر آن ماجرا رخ نميداد سلطه فوتبال ما طور ديگري بود. ما دياستفانو را در دفتر باشگاه از دست داديم اما اين بار نيمار را از دست نداديم.