تغییرات مدیریتی در پرسپولیس نزدیک است/ دادکان جانشین پروین میشود؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: تغییرات مدیریتی در پرسپولیس نزدیک است/ دادکان جانشین پروین میشود؟

 1. #1


  محل سکونت
  پچه محل سید کریم
  نام واقعی
  صادق
  استاتوس
  ارتش سرخ
  شغل و حرفه
  تحصیل دار
  بازیکن محبوب
  karim bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  951
  تشکر
  1,768
  تشکر شده 2,603 بار در 839 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 9 تاپیک

  تغییرات مدیریتی در پرسپولیس نزدیک است/ دادکان جانشین پروین میشود؟

  تغییرات مدیریتی در پرسپولیس نزدیک است/ دادکان جانشین پروین میشود؟

  ورزش > لیگ برتر - پرسپولیس با پایان دوران مدیرعاملی محمد رویانیان، وارد شرایط جدیدی شده است.

  میثم بهرامی: گرچه روزی که رویانیان پست مدیرعاملی را تحویل داد، هیات مدیره خیلی زود علی پروین را به عنوان سرپرست باشگاه معرفی کرد، اما سرپرستی علی پروین، خود میتواند دوران جدید بلاتکلیفی این باشگاه باشد. تا زمانی که جانشین قطعی رویانیان مشخص نشود پرسپولیس هم در بلاتکلیفی به سر میبرد چراکه پروین به عنوان سرپرست موقت باشگاه کاری از دستش برنمیآید و حتی اگر قادر به انجام کاری باشد، ترجیح میدهد این کار را در دورانی انجام دهد که حکم مدیرعاملیاش توسط اعضای هیات مدیره باشگاه امضا شده است.
  علی پروین به عنوان سرپرست موقت باشگاه، قدرت یک مدیرعامل را ندارد و از طرفی نمیتواند برای باشگاه برنامهریزی بلند مدت و حتی میان مدت داشته باشد. او تنها کاری که میتواند انجام دهد، رفع نیازهای روزمره باشگاه مثل برنامهریزی برای سفرها و رزرو هتل برای اردوهای تیم است. تجربه نشان داده که مدیران موقت باشگاهها و فدراسیونها در ایران، حتی اگر بیش از دو سال وظیفه سرپرستی موقت مجموعهای را برعهده داشته باشند، کار خاصی انجام نمیدهند و با این بهانه که تکلیف خود را نمیدانند، عدم برنامهریزیهای خود را توجیه میکنند. با این حساب تکلیف باشگاه پرسپولیس باید هرچه زودتر روشن شود و وزارت ورزش و هیات مدیره این باشگاه باید مدیرعامل را در همین روزعا معرفی کنند.
  دلیل دیدار شنبه شب وزیر ورزش و رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم همین موضوع بوده. محمود گودرزی به همراه نصرالله سجادی معاون ورزش حرفهای و قهرمانی وزارت ورزش شنبه جلسهای با محمدصادق اکبری رئیس هیات مدیره پرسپولیس برگزار کرد تا اکبری گزارشی از اتفاقات اخیر این باشگاه به وزیر بدهد. اکبری یکشنبه در گفتوگویی که با سایت باشگاه پرسپولیس داشت جزئیاتی از این جلسه را اعلام کرد و گفت: «نگاه وزیر محترم ورزش و جوانان حمایت از ساختار باشگاه بود و ایشان بر موافقت با تصمیمات هیأت مدیره باشگاه تاکید کرد. ما دلایل انتخاب آقای پروین به عنوان سرپرستی باشگاه پرسپولیس را به اطلاع وزیر ورزش و جوانان رساندیم و اعلام کردیم، از آنجا که آقای پروین از چهرههای ارزشمند ورزش کشور و پرسپولیس بوده و متقبل شدهاند با راهکارهای اقتصادی و جذب منابع و درآمدزایی هزینههای پرسپولیس را تا پایان فصل تأمین نمایند، در جلسه هیأت مدیره ایشان را به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب و به وزارت ورزش معرفی کردیم. گودرزی بر حمایت از ساختار باشگاه و موافقت وزارت ورزش با تصمیمات هیأت مدیره تاکید کردند.»
  گرچه این صحبتهای اکبری در رسانهها به عنوان موافقت وزیر با مدیرعاملی پروین در پرسپولیس تلقی شده است اما عملا وزیر فقط سرپرستی پروین را تایید کرده و حرفی از مدیرعاملی او در پرسپولیس زده نشده است. در چنین شرایطی که هیات مدیره به دنبال مدیرعاملی علی پروین است، وزیر ورزش به فکر چارهای اساسی برای حل کردن مشکلات پرسپولیس است. محمود گودرزی در حال حاضر محمد دادکان را به عنوان یکی از گزینههای جدی مدیریت پرسپولیس در نظر دارد و اصلا بعید نیست که همین روزها حکم مدیرعاملی دادکان را امضا کند. او البته در ظاهر کار را به هیات مدیره باشگاه سپرده اما طبق قوانین نانوشته فوتبال ایران، شخصی مدیرعامل پرسپولیس میشود که وزیر ورزش او را انتخاب میکند. با این حساب نباید انتظار داشت که هیات مدیره پرسپولیس در انتخاب مدیرعامل این باشگاه اختیار تام داشته باشد.
  معمولا روال انتخاب مدیرعامل برای پرسپولیس و استقلال به این صورت است که وزیر ورزش اعضای هیات مدیره باشگاه را انتخاب میکند و این نفرات، برای شخصی که وزیر توصیه کرده حکم مدیرعاملی میزنند؛ درست مثل روزهایی که محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس شد. اعضای فعلی هیات مدیره پرسپولیس هم به جا مانده از دولت قبل هستند و خود آنها هم میدانند که همین روزها باید جای خود را به اشخاص دیگری بدهند. محمد جمشیدی که بزرگترین مسئولیت ورزشی او مدیریت مجموعه ورزشی انقلاب بوده در کنار محمد صادق اکبری که زمانی معاون جوانان وزیر ورزش بود و نامی، وزیر ارتباطات دولت قبل، سه عضو کمتر شناخته شده هیات مدیره پرسپولیس هستند. محمد رویانیان و علی پروین هم دو عضو دیگر این هیات مدیره هستند. به جز پروین، هر 4 نفر دیگر دیر یا زود جای خود را به نفرات مورد اعتماد دولت تدبیر و امید میدهند. اگر قرار بر مدیرعاملی محمد دادکان باشد، نفراتی مثل محمد شریعتمداری معاون فعلی رئیس جمهور و آصفی سفیر سابق ایران در امارات شانس زیادی برای ورود به هیات مدیره پرسپولیس دارند. نفرات نزدیک به دادکان که ذهن اقتصادی خوبی هم دارند، به احتمال فراوان وارد ترکیب هیات مدیره تیم سرخپوش تهرانی میشوند تا با مدیرعاملی دادکان، خیال وزارت ورزش برای چند سال از باشگاه پرسپولیس راحت باشد.
  البته دادکان اخیرا مصاحبهای علیه وزارت ورزش انجام داده و گفته که این وزارتخانه توسط نفراتی که بیرون از آن هستند اداره میشود. او در مصاحبهاش گفته: «یک روز من گفتم سه نفر میخواهند ورزش را از بین ببرند. در آن زمان هیچ کس باور نمیکرد پیشبینی من درست باشد اما بعدا همه دیدند که این سه نفر چه کردند. الان هم میگویم که دوره فعلی بدترین دوران ورزش است. البته تنها دلیلم به خاطر افرادی که در وزارت ورزش هستند نیست، بلکه یکی از دلایل اصلیام اداره ورزش بیرون از ساختمان وزارت ورزش است. نمیگویم این افراد و مدیران فعلی وزارت ورزش باعث به انزوا رفتن ورزش میشوند چرا که نقش این افراد به خاطر اختیارات کمشان و مدیریت ورزش از بیرون، کم است. ضمن اینکه نباید شکست احتمالی اینها را به پای جامعه ورزش و دانشگاهی بنویسید.» البته دادکان این جملات را در شراطی به زبان آورده که در حال انتقاد از کیومرث هاشمی رئیس جدید کمیته ملی المپیک بوده. اعتقاد او بر این است که هاشمی توسط افرادی خارج از مجموعه وزارت ورزش، به کمیته ملی المپیک تحمیل شده و مدیریت فعلی وزارت ورزش هم تقصیری در ناکامیهای احتمالی ورزش ندارد. او در صحبتهایش تا حدودی جانب وزیر ورزش را گرفته و بعید نیست که وزارتخانه هم در آستانه تغییر و تحولات جدید دو باشگاه بزرگ پایتخت، سمتی قابل توجه برای دادکان در نظر بگیرد. با این حساب اصلا دور از ذهن نیست که دادکان که اخیرا به پروین توصیه کرده «مدیریت کار هر کسی نیست»، خودش سکان مدیرعاملی پرسپولیس را در اختیار بگیرد. مزیتی که او نسبت به علی پروین دارد این است که توسط هیات مدیره فعلی باشگاه حمایت نمیشود!

 2. کاربر مقابل از صادق مالمیر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  lord reza (27th January 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  امیدوارم پروین بره همه دردسرها زیر سر اونه


 4. #3


  محل سکونت
  Torbat-e Heydariyeh
  نام واقعی
  AMIN
  استاتوس
  only perspolis
  شغل و حرفه
  Daneshjo ♥_♥ GK
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  3,490
  تشکر
  11,760
  تشکر شده 9,829 بار در 2,754 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 48 تاپیک
  امیدوارم هر کی مدیرعامل میشه فقط پروین نشه ....

  ولی دادکان از همه ی گزینه ها بهتره ...

  خداحافظ آپاچی 5. #4


  محل سکونت
  ahVaz
  نام واقعی
  reza YA
  استاتوس
  I'm HERE
  شغل و حرفه
  dANESHJoOo
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | NetherLand
  نوشته ها
  5,923
  تشکر
  3,435
  تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 26 تاپیک
  از تصور مدیر عاملی پروین تنم می لرزه
  هدایتی هم که رسما از دادکان حمایت کرده،په دیگه دادکان چرا این همه صبر می کنه؟؟؟؟؟

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا