متن نامه ارسال شده به مجلس بابت حق پخش
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: متن نامه ارسال شده به مجلس بابت حق پخش

 1. #1


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  متن نامه ارسال شده به مجلس بابت حق پخش

  متن نامه ارسال شده به مجلس بابت حق پخش


  عزيزالله محمدي رئيس اتحاديه با ارسال نامه اي به جناب آقاي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي خواستار اختصاص بخشي از بودجه صداوسيما بابت حق پخش تلويزيوني به باشگاه هاي فوتبال شد.

  به گزارش ورزش سه و به نقل از سايت اتحاديه باشگاههاي فوتبال ايران، عزيزالله محمدي رئيس اتحاديه با ارسال نامه اي به جناب آقاي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي خواستار اختصاص بخشي از بودجه صداوسيما بابت حق پخش تلويزيوني به باشگاه هاي فوتبال شد. در اين نامه آمده است :

  حضور محترم جناب آقاي دکتر علي لاريجاني

  رياست محترم مجلس شوراي اسلامي

  موضوع: حق پخش تلويزيوني مسابقات فوتبال

  ضمن عرض سلام و احترام ، پيرو جلسه شوراي مرکزي اتحاديه فوتبال با حضور مديران عامل باشگاه هاي ليگ برتر و دسته يک فوتبال کشورمان که در روز دوشنبه مورخ 30/10/1392 برگزار گرديد که با عنايت به جمع بندي موارد مطروحه و نتايج حاصله، بدين وسيله موارد ذيل را به استحضار جنابعالي مي رساند:

  يکي از شرايط و الزامات کنفدراسيون فوتبال آسيا و فدراسيون جهاني فوتبال(فيفا) جهت حضور تيم ها در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا، همانا درآمدزايي و خود کفا بودن باشگاه ها از نظر مالي است و تمامي باشگاه ها بايستي حالت تجاري داشته باشند.

  مهم ترين عامل در درآمدزايي باشگاه ها مربوط به حق پخش تلويزيوني است که در بسياري از کشورها از 40% تا 70% هزينه هاي يک باشگاه صرفاً از درآمد حاصل از حق پخش تلويزيوني مسابقات تامين مي گردد.

  در حال حاضر، اساسي ترين چالش فدراسيون و باشگاه هاي کشورمان، همانا سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران است که مبلغ حق پخش مسابقات را بصورت قطره چکاني پرداخت مي کند و حال آنکه حق پخش مسابقات فوتبال، بخش مهمي از حقوق حقه ورزش فوتبال کشورمان است.

  بر اساي معيارهاي مندرج در گزارش ساليانه فيفا، بند 74 اساسنامه فيفا و با توجه به اصول 22، 44 و 46 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، باشگاه هاي فوتبال بايستي به عنوان بنگاه هاي خصوصي و تجاري وارد عرصه درآمدزايي گردند.

  اگرچه در اين رابطه و در طول يک دهه گذشته، پيشرفت هايي حاصل شده است اما به نظر مي رسدفاصله بسيار زيادي تا رسيدن به استانداردهاي امروز جهاني باقي مانده است. امروزه باشگاه هاي فوتبال کشورمان به جزء درآمد قطره چکاني از سازمان صدا و سيما و درآمد اندکي که از طريق جذب حاميان مالي (اسپانسر) بدست مي آورند تقريباً از ساير منابع درآمدزايي فوتبال محروم هستند.

  در حال حاضر، باشگاه هاي فوتبال مطرح جهان از طريق حق پخش تلويزيوني (بطور ميانگين 50 درصد)، فروش بليط مسا بقات (بطور ميانگين 25 درصد)، حاميان مالي (بطور ميانگين 15 درصد) و فروش بازيکن، پيراهن و ساير محصولات خود (بطور ميانگين 10 درصد) نه تنها تمامي هزينه هاي سالانه خود را تامين مي کنند بلکه سود سرشاري نيز بدست مي آورند و اين در حالي است که متاسفانه باشگاه هاي فوتبال کشورمان به دليل قوانين موجود، نه تنها از اين سودآوري محروم بلکه بسياري از آنان در حالت ورشکستگي کامل بسر مي برند.

  مطابق تحليل هاي بعمل آمده از سوي کارشناسان و دست اندرکاران، سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، ساليانه درآمدي معادل دويست و شصت ميليارد تومان از بابت پخش مسابقات فوتبال در تهران و شهرستان ها تحصيل مي نمايد که سهم توليد کنندگان آن که همانا باشگاه هاي فوتبال هستند بايستي با توجه به مبلغ مذکور محاسبه و به آنان پرداخت گردد.

  درآمد هاي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران از تبليغات تلويزيوني در هنگام پخش مسابقات فوتبال ليگ برتر و جام حذفي بسيار چشمگير مي باشد. صدا و سيما با هر ثانيه پخش تبليغات تلويزيوني به هنگام مسابقات( 5 دقيقه آگهي قبل از مسابقه) و حداقل 5 دقيقه آگهي در وقت استراحت بين دو نيمه بازي و در نهايت 5 دقيقه آگهي پس از اتمام مسابقه_جمعاً 15 دقيقه) درآمدزايي قابل توجهي کسب مي نمايد.

  به عبارت ديگر، براي هر مسابقه فوتبال حدوداً 900 ثانيه آگهي تبليغات را شاهد هستيم که با توجه به تعرفه هر ثانيه آگهي بازرگاني، رقم قابل توجهي را شامل مي شود.

  گفتني است که نزديک به 70 مسابقه تيم هاي استقلال و پرسپوليس بطور مستقيم از شبکه سه سيما و جام جم و ساير مسابقات از شبکه هاي استاني و شبکه ورزش پخش زنده مي گردد.

  جهت استحضار جنابعالي معروض مي دارد که تعداد 16 تيم در ليگ برتر حضور دارند و با توجه به ميانگين هزينه هاي هر تيم در طول يکسال که بالغ بر شانزده ميليارد تومان است، مبلغ کل هزينه هاي اين 16 تيم سالانه معادل دويست و پنجاه و شش ميليارد تومان مي باشد.

  با توجه به موارد مشروحه فوق و به ويژه درآمدزايي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران از بابت پخش مسابقات فوتبال کشورمان که بالغ بر دويست و شصت ميليارد تومان در طول يکسال برآورد گرديده است، انتظار تمامي مسئولين ورزشي اعم از فدراسيون فوتبال، اتحاديه فوتبال و باشگاه هاي آن است که سازمان صدا و سيما، حداقل 50 درصد از درآمدهاي ناشي از پخش مسابقات فوتبال را به متوليان آن که همانا باشگاه ها هستند اختصاص دهد.

  موجب امتنان جامعه ورزشي فوتبال خواهد بود دستور فرمايند ترتيبي اتخاذ گردد تا مجلس شوراي اسلامي به هنگام تامين بودجه سال آينده سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، نسبت به اختصاص 50 تا70 درصدي از اين بودجه به حق پخش تلويزيوني مسابقات فوتبال کشورمان اقدام لازم معمول دارند.

  در خاتمه از حسن نظر آن مقام عالي در راستاي تقويت نظام باشگاه داري صميمانه قدرداني مي گردد.

  با احترام

  عزيزاله محمدي

  رئيس شوراي مرکزي اتحاديه فوتبال 2. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Terminator2731 (28th January 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  مشهد
  نام واقعی
  HOSEIN
  استاتوس
  اول پرسپولیس بعد .....
  شغل و حرفه
  دانشجوی کامپیوتر ( Network)
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Portugal
  نوشته ها
  5,325
  تشکر
  20,544
  تشکر شده 7,103 بار در 3,074 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 66 تاپیک
  عمرا اگه چنین کاری کنند!
  به اون ها باشه پخش نمیکنند!
  تا ابد در قلب ما خواهی ماند ............ درود به روح مقدست ای مرد


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا