هت تریک رابین ونپرسی در دیدار شنبه دویست و بیست و ششمین (226) هت تریک در طول تاریخ باشگاه آرسنال و سی و سومین (33) هت تریک زیر نظر آرسن ونگر است.

این سومین سه گله رابین ونپرسی برای باشگاه است که همگی از ژانویه گذشته تاکنون به ثمر رسیده است و او یکی از 97 بازیکنانی است توپ بازی زیر پیراهن خود گذاشت. (رسم هست که هت تریک کننده به عنوان یادگاری توپ رو از داور میگیره)

این هفتمین (7) هت تریک در ورزشگاه امارات است، دیگر بازیکنانی که موفق به این کار شدند امانوئل ادبایور، کارلوس ولا، نیکلاس بنتنر (2 بار) و تئو والکات بودند.

بطور متوسط این آمار در هر 23.3 بازی یک بار شکل گرفته که بطور معمول به مانند آمار کل باشگاه آرسنال است که در هر 22.9 بازی یک بار در تاریخ باشگاه اتفاق افتاده است.

اولین هت تریک شکل گرفته در ورزشگاه امارات متعلق به امانوئل ادبایور در برابر دربی کانتی در 22 سپتامبر 2007 است، در یک پیروزی 5 - 0 لیگ برتر.

با این حال جی سیمپسون قبل از آن یک دستاورد در جام حذفی جوانان داشت و در فوریه سال 2007، زمانی که آرسنال 3 - 2 جوانان کاردیف را با حضور آرون رمسی 3 - 2 شکست داد 3 بار دروازه حریف ولزی را باز کرد.

هرگز هیچ بازکنی از تیم حریف نتوانسته مقابل آرسنال در ورزشگاه امارات هت تریک کند. در حقیقت آخرین حریفی که 3 گل در خانه آرسنال زد مایک کوئین برای کاونتری سیتی در نخستین روز فصل 1993/94 بود که در هایبوری با شکست 3 - 0 آرسنال همراه شد. از آن روز 368 بازی خانگی در لیگ می گذرد.

تا آن زمان آرسنال 14 هت تریک مقابل حریفان خود در خانه دریافت کرده بود.

تازه ترین هت تریک آرسنال به ماه اکتبر در خانه چلسی باز می گردد که توسط ونپرسی به ثمر رسید. مرد هلندی اکنون با زدن 123 گل در جمع 10 گلزن برتر تاریخ باشگاه آرسنال قرار گرفته است و هنوز راهی طولانی در پیش دارد تا در میان بزرگ ترین هت تریک کنندگان تاریخ باشگاه آرسنال قرار گیرد. جک لمبرت (1926-1933) و جیمی برین (1923/1931) هرکدام با 12 بار هت تریک بیشترین تعداد دفعات را در اختیار دارند، پشت سر آنها تد دریک (1934-3945) و یان رایت (1991-1998) قرار دارند که هر کدام 11 بار موفق به انجام این کار شدند.

هت تریک های لمبرت در روند باور نکردنی قرار داشت و بطور متوسط در هر 13.4 بازی یکبار تکرار میشد، از جمله 7 هت تریک در فصل 1930/31. واضح است که پیش از دوره جنگ جهانی تعداد هت تریک ها بیشتر بود، در 50 فصل گذشته آرسنال 82 هت تریک را رقم زد که در مقایسه با 122 هت تریک در 50 فصل قبل از آن قرار دارد. این باعث میشود میانگین هت تریک های یان رایت بطور متوسط هر 26.2 بازی باشد که در فوتبال مدرن حتی چشمگیر تر است.

در نگاه به تمام بازیکنانی که 3 بار یا بیشتر برای باشگاه هت تریک کرده اند، مانگین تعداد هت تریک در مقایسه با تعداد بازی متعلق به هنری کینگ است، کسی که هر 9.75 بازی یکبار موفق به انجام این کار شد. در حقیقت در 1914 او نخستین هت تریک را در تاریخ هایبوری انجام داد که به معنای این است کینگ هانری اولین توپ بازی را بدست آورد و و پادشاه تیری هانری (بازی با نام کینگ و معنی پادشاه) آخرین هت تریک در هایبوری را در جریان آخرین دیدار انجام شده در این ورزشگاه مقابل ویگان در 7 می 2006 انجام داد.

اولین هت تریک در ورزشگاه هایبوری مقابل گریمزبی تاون شکل گرفت که در کنار میدلزبرو و لستر سیتی (که نام قدیم آن لستر فوس بود) بیشترین تعداد هت تریک را مقابل آرسنال دریافت کرده اند.

اکثر هت تریک های آرسنال (85 عدد) در لیگ به ثمر رسیده است. بطور متوسط توپچی ها در هر 22.2 بازی یکبار در لیگ موفق به هت تریک شده اند که در مقایسه با 23.2 هت ترک در جام اتحادیه و هر 24.6 بازی در جام حذفی است. هت تریک در فوتبال اروپا نیز در هر 38.8 بازی یکبار صورت گرفت.
شاید شگفت آور باشد که آرسنال زیر نظر آرسن ونگر تنها یک هت تریک در جام حذفی به ثمر رسانده است که نیکلاس بنتنر در مقابل لیتون اورینت در فصل قبل بود.

یکی از بازیکنان فعلی آرسنال (یوسی بنایون) تنها مردی است که بطور همزمان در لیگ برتر، لیگ قهرمانان و جام حذفی هت تریک کرده است، اگرچه هیچ کدام از آنها در لباس آرسنال نبوده است.

تمام 226 هت تریک در آرسنال که شامل 34 بار برای بازیکنانی است که در یک بازی بیشتر از 3 گل زده اند. این شامل 5 گل از تونی وودکاک در خانه استون ویلا در 1953 و 7 گل از تد دریک مشهور در مقابل همین حریف در ویلا پارک و در دسامبر سال 1938 به ثمر رسید. جک لامبرت در دیدار خانگی 24 دسامبر 1932 مقابل شفیلد یونایتد تنها بازیکن دیگر آرسنال است که 5 گل برای توپچی ها در یک بازی زده است.

جدیدترین بازیکنی که در یک بازی 4 گل به ثمر رساند آندری آرشاوین بود که در جریان تساوی 4 - 4 مقابل لیورپول در آپریل 2009 این کار را نجام داد. این همچنین آخرین نمونه از دیداری است که آرسنال در آن هت تریک کرد و پیروز نشد. آخرین بازیکنی که با وجود هت تریک کردنش تیم در آن بازی شکست خورد جیمی برین بود که در شکست 4 - 3 آرسنال مقابل دربی کانتی در هایبوری در 4 فوریه 1928 بود.
33 هت تریک زیر نظر آرسن ونگر بطور متوسط در هر 26.8 بازی یک بار تکرار شد و توسط 17 بازیکن مختلف به ثمر رسید.

در این بین 10 دیدار وجود داشت که بطور همزمان 2 هت تریک در آن به ثمر رسید و یک دیدار نیز در سال 1892 بود که 3 هت تریک در آن به ثمر رسید. آخرین نمونه نیز به 7 می سال 2003 بازی میگردد، وقتی رابرت پیرس و ژرمن پنانت در پیروزی 6 - 1 مقابل ساوتهمپتون هر دو موفق به هت تریک شدند. در نگاه دیگر این بازی شروع روند 49 بازی بدون شکست آرسنال بود.

آرسنال در 30 دیدار از 32 بازی که تیم زیر نظر آرسن ونگر هت تریک کرده پیروز شد. مجموع گل های زده در این بازی ها 147 گل زده و 31 گل دریافتی بوده. در 24 بازی هت تریک تنها گلزن های آرسنال نبوده اند.
برخی دیگر از آمارهای قابل توجه در جریان پیروزی 7 - 1 مقابل بلکبرن وجود داشت.

نتیجه 7 - 1 بزرگترین پیروزی آرسنال در لیگ در ورزشگاه امارات است و یکی از 7 باری که توپچی ها 6 گل با بیشتر به ثمر رساندند.

گل تیری هانری در وقت های اضافه دویست و بیست و هشتمین (228) گلش برای باشگاه بود، نهمین (9) گل او در ورزشگاه امارات و سیصد و پنجاهمین گل (350) گل به ثمر رسیده در ورزشگاه امارات. این نقطه عطف در یکصد و شصت و سومین بازی آرسنال در ورزشگاه امارات شکل گرفت که بطور متوسط 2.5 گل در هر بازی به ثمر رسید و این گل ها با 43 بازیکن مختلف (بدون در نظر گرفتن گل به خودی ها) زده شد.

هانری همچنین مسن ترین بازیکنی است که که در این فصل برای ما در لیگ گل به ثمر رسانده است ( در 34 سال و 171 روز) در حالی که الکس اوکسلید چمبرلین (18 سال و 173 روز) جوانترین بازیکن بود. او همچنین دومین بازیکن جوان آرسنال است که در لیگ برتر گلزنی کرده، بعد از سسک فابرگاس.
جاش جیمز مسؤول تهیه صفحات آمارهای آرسنال در برنامه فروش بلیط و بسته های پیش از مسابقه نیز هست که پیش ار هر مسابقه به فروش می رسد.