کاسیاس دروازهبان رئال ماردید و تیم ملی اسپانیا عملکرد خوبی در درون دروازه رئال مادرید داشته و به احتمال زیاد چون گذشته و چند دوره قبل از دروازه تیم ملی اسپانیا در جام جهانی 2014 محافظت خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ ایکی کاسیاس فرناندز، زاده 20 در سال 1981 شهر ماردید در کشور اسپانیا است. فوتبالیست اسپانیایی است. او به همراه این تیم موفق شده است قهرمان جام جهانی فوتبال شود.

وی عضو تیم ملی فوتبال اسپانیا و باشگاه رئال مادرید میباشد.
دیگر کاپیتان اول تیم ملی اسپانیا و کاپیتان اول تیم رئال مادرید و همچنین انتخاب نخست مربیان برای دروازه بانی در تیم است.

وی با بازوبند کاپیتانی تیم ملی کشورش را به سوی قهرمانی در جام ملتهای اروپا رهنمود کرد تا تیم ملی اسپانیا، بعد از 44 سال بتواند قهرمان این رقابتها شود همچنین ایکر در درون دروازه به عنوان کاپیتان تیم ملی، عضو تیم ملی اسپانیا بود که برای اولین بار قهرمان جام جهانی شد.

او همچنین با 143 بازی برای اسپانیا رکورددار بهترین بازی ملی برای کشورش میباشد.
او چهار بار بهترین دروازه بان جهان از نگاه فدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال شده است.

از همان ابتدا کاسیاس به عنوان یکی از بهترین دروازبانیهای جهان شناخته شد و توانست جوایز زیادی کسب کند.
وی تاکنون دوبار نامزد بهترین بازیکن سال اروپا شده است.

در پایان سال 2009 نیز برای سومین بار در تیم منتخب سال اروپا قرار گرفت.
از ژولیه سال 2010 ایکی به جمع بازیکنانی پیوسته است که توانسته تمام افتخارات ملی و باشگاهی را کسب کند.

در جام جهانی 2010 نیز کاسیاس به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شد.

بازیگری کاسیاس در رئال مادرید ایکی کاسیاس محصول تیمهای پایه رئال ماردید است و از فصل 91- 1990 فوتبال خود را در رئال مادرید آغاز کرد.

وی در سال 1999 برای اولین بار به تیم اصلی دعوت شد اما در آن بازی شرکت نکرد.

در سال 2000 نیز ایکی به جوانترین دروازهبان تاریخ فوتبال تبدیل شد که در فینال مسابقات لیگ قهرمانان اروپا حضور یافته است.

فصل 8- 2007 سالی پربار برای ایکی بود وی یکی از عوامل اصلی 31 حین قهرمانی رئال در لالیگا بود با دریافت تنها 32 گل در 36 بازی توانست جایزه زامورا را کسب کند. همچنین وی با امضای قرارداد بلند مدت تا سال 2007 دروازهبان رئال، جدید خواهد بود که این قرارداد در صورتیکه ایکی بیش از 30 بازی در فصل انجام دهد به صورت خودکار تمدید خواهد شد.

همچنین وی برای بار دوم به عنوان یکی از اعضای تیم منتخب سال اروپا انتخاب شد.

در اوایل سال 2009 کاسیاس به رکورد باکوبویا از نظر تعداد بازی رسید و با وجود تنها 27 سال سن دارای بیشترین تعداد بازی در درون دروازه تیم رئال مادرید شد.

اختلاف با ژوزه مورنیو

در فصل 13- 2012 لالیگا، ژوزه مورنیو با ایکی کاسیاس دچار مشکل شد.

بر اساس شواهد دلیل اصلیاش مشکل رابطه دوستانه وی با برخی از بازیکنان تیم رقیب یعنی بارسلونا نظیر ژاوی هرناندز بوده است. اما برخی منابع دلیل این نیمکت نشینی را رابطه به ایکی کاسیاس با مربی دروازهبان رئال مادرید سلونیل لورو اعلام کردند.

تیم ملی

کاسیاس در تیم زیر 17 سال اسپانیا با 16 سال سن، به عنوان جوانترین بازیکن تیم حضور پیدا کرد که این تیم در رتبه سوم جهان قرار گرفت.

دو سال بعد نیز ایکی به عنوان کاپیتان در تیم ملی زیر 17 سالهها حضور پیدا کرد و با این تیم قهرمان شد.

کاسیاس با توجه به درخشش در تیم رئال مادرید، به مرور زمان، به دروازهبان شماره 1 تیم ملی اسپانیا بدل شد.

کاسیاس بعد از زوبندارتا که 126 بازی ملی دارد، به عنوان دومین دروازهبان برتر تیم ملی اسپانیا از نظر بازی ملی شناخته میشود.

کاسیاس اولین بازی رسمی خود را در حالی که تنها 19 سال داشت، در برابر تیم سوئد تجربه کرد.

ایکی در تیم اسپانیا در جام ملتهای اروپا سال 2000 حضور داشت اما پشت سر سانچز، فرصتی برای بازی پیدا نکرد اما در جام جهانی 2002 به خاطر مصدومیت کانیزارس، توانست جای وی را بگیرد و به عنوان یکی از جوانترین بازیکن جام در آن رقابتها حضور پیدا کرد اوج درخشش وی در این رقابتها بازی در برابر تیم ملی ایرلند بود که موفق شد 2 پنالتی را مهار کند و از آن زمان به بعد به وی لقب "مقدس" را دادند.

کاسیاس در تمام 6 بازی تیم ملی اسپانیا در یورو 2004 حضور داشت و به طور کامل بازی کرد و تنها 4 گل دریافت کرد. وی در جام جهانی 2006 هم عضو تیم ملی اسپانیا بود هر چند این تیم در مقابل تیم فرانسه وزینالدین زیدان، شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد.