توانایی روانی کریس برای غلبه برمشکلات و بازگشت هایی بهتر از قبل از جمله فاکتورهایی هستند که می توانند به رونالدو کمک کنند تا عمر فوتبالی اش را افزایش دهد

کریستیانو رونالدو که در روز 5 فوریه بیست و نه ساله می شود می تواند دست کم تا شش سال دیگر در بالاترین سطح ممکن به فوتبالش ادامه دهد؛ این نظر آنتونیو گاسپار، فیزیوتراپ تیم ملی پرتغال است که اعتقاد دارد که کریس از نظر فیزیکی در بالاترین سطح فیزیکی اش است

گاسپار در گفتگو باافه گفت:« اگر کریس بخواهد، سالیانی دراز را در دنیای فوتبال پیش رو دارد. او می تواند تا 34 یا 35 سالگی بدون آنکه با مشکل حادی مواجه شود در بالاترین سطوح به فوتبالش ادامه دهد.»
فیزیوتراپ سرشناس تیم ملی پرتغال که از سال 2003 که رونالدو فوتبال ملی اش را آغاز کرده، اوضاع او را زیر نظر دارد در ادامه یادآوری کرده که کریس کاملا مراقب آماده سازی اش است وتا به امروز با مصدومیتی جدی مواجه نشده.او درادامه گفت:« توانایی روانی کریس برای غلبه برمشکلات و بازگشت هایی بهتر از قبل از جمله فاکتورهایی هستند که می توانند به رونالدو کمک کنند تا عمر فوتبالی اش را افزایش دهد.»
آقای گاسپار ادامه داد:« اگر می گویم 34 یا35 سالگی به این خاطر است که او شرایطی منطقی دارد و اگر بیش از این نمی گویم، به این خاطر است که ممکن است روزی برسد که خود کریس خواهان چیزهای دیگری باشد. این بحثی کاملا فردی است. آنچه واضح و روشن است این است که او توانایی ها و ویژگی های خوبی دارد.» مربی فیزیوتراپ تیم ملی پرتغال معتقد است که کریس ژنتیک خوبی دارد و با عملکردی بی عیب و نقص می درخشد. گاسپار ادامه داد:« پدیده بودن در ذات اوست. برای کسب که کریس را از نزدیک می شناسد، او به مراتب بهتر از دو، سه یا 4سال پیش است. او عملا در اوج روزهای فوتبالی اش است. مطمئنم که او به همین روند ادامه خواهدداد و می تواند حتی از این هم بیشتر پیشرفت کند.»
فیزیوتراپ تیم ملی پرتغال از سرعتی استثنایی، مقاومتی بالا، انعطاف پذیری فوق العاده، سرعت عکس العمل، چابکی و پتانسیل بالایی برخوردار است واین ویژگی هایی است که به ندرت در یک بازیکن جمع می شوند. رونالدو 189 سانتی متر قد دارد و 85 کیلو وزنش است و این ویژگی های بی نظیری برای یک بازیکن است. او ادامه داد:« رونالدو پیشرفت متعادلی دارد. الان یاد 11 سال پیش او می افتم و در می یابم که او روند پیشرفت خوبی داشته است.رونالدو از نظر تکنیکی پیشرفت زیادی داشته و توانایی و کیفیت کاری بالایی دارد و فقط قدرت بدنی بالای او نیست.»
گاسپار در توصیف توانایی های بالای رونالدو گفت:« او هیچ وقت از نظر فیزیکی دچار افت نمی شود و عملکرد میانه خوبی دارد و در طول 90 دقیقه سطح بالایی دارد و فراز و نشیب های زیادی ندارد.»
او به عنوان مثال از عملکرد فوق العاده رونالدو در بازی برگشت پلی آف تیم ملی پرتغال مقابل سوئد برای رسیدن به جام جهانی 2014 مثال آورد که رونالدو در آن بازی 3 گل زد.
از نظر گاسپار، آمادگی فیزیکی رونالدو مانع از بروز مصدومیت های جدی برای کریس می شود:« سطح توقع کریس از خودش آنقدر بالاست که همیشه به دنبال آن است که همه چیز خوب پیش برود؛ این فاکتورها احتمال مصدومیت در او را کاهش می دهند.»