دبیر فدراسیون والیبال: ولاسکو نمیتواند از تیم ملی جدا شود

دبیر فدراسیون والیبال در موضعگیری نسبت به احتمال جدایی ولاسکو گفت: فعلاً از نظر قانونی ولاسکو نمیتواند از تیم ملی ایران جدا شود.
محمود افشاردوست در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: بالاخره کشور آرژانتین و مسئولان عالی رتبهاش وقتی پیشرفتهای والیبال ایران را دیدند، درخواستهایی را داشتند که ولاسکو هدایت تیم ملی این کشور را بپذیرد. ولاسکو هم حدود 30 سال است که در تیم آرژانتین مسئولیتی نداشته است. اما او دوست دارد تیم ملی والیبال کشورش را هدایت کند. حالا تیم ملی آرژانتین وضعیت خوبی ندارد. آنها در جمع برترینهای لیگ جهانی نیستند. در عوض تیم ملی والیبال ایران در سالهای اخیر موفقیتهای زیادی را تجربه کرده است. همین موضوع موجب شده که آرژانتینیها علاقهمند باشند تا ولاسکو را جذب کنند.
وی افزود: این موضوع حدود یکماه قبل به صورت غیر رسمی مطرح شده بود اما حالا نامهای از سوی ریاست فدراسیون والیبال آرژانتین آمده است. آنها میخواهند با توجه به اینکه ولاسکو تا پایان 2014 با ایران قرارداد دارد، به صورت دوستانه با حضور وی در تیم ملی آرژانتین موافقت کنیم. اما فعلا از نظر قانونی ولاسکو نمیتواند از تیم ملی ایران جدا شود.
دبیر فدراسیون والیبال تاکید کرد: اگر گزینهای بهتر یا همتراز ولاسکو پیدا کنیم اجازه میدهیم او برود. البته برای ما اولویت منافع تیم ملی والیبال ایران است. فعلا همه چیز در حد حرف است. هیچ تصمیمی گرفته نشده است. مطمئنا ولاسکو همیشه پیشنهادهای خوبی از سوی تیمهای مختلف خواهد داشت. باید دید که خود او تمایل دارد کجا کار کند.
افشاردوست در پایان گفت: والیبال ایران سالهاست که حرکت رو به رشدی داشته است. فراموش نکنیم که تیم نایب قهرمان آسیا را به ولاسکو دادیم، او تیم را قهرمان کرد. تیم ملی ایران پتانسیل داشت و این طور نبود که یک شبه معجزه شود. ولاسکو هم پازل کار بلند مدت والیبال ایران را تکمیل کرد. حالا هم باید به هر ترتیب موفقیتهای والیبال و نوار رو به رشد والیبال ایران را ادامه دهیم.