مصاحبه علی دایی را خواندیم و خواستیم چند کلمه ای با این مرد بزرگ فوتبال ایران سخن بگوئیم و قصه های خود را ز غصه هایمان بگوئیم.

ایشان می فرمایند:
"مثل آب خوردن حق بچه ها را می خورند و به فکر مردم نیستند. دیروز هم در مصاحبه ای گفتم که قرار بوده 3،4 میلیارد به من پول بدهند اما آقایان دم از پرداخت پاداش می زنند".

علی آقا دایی از حق مردم می گوید کدام مردم؟ این همان مردم کوچه و بازار است که در صف سبد کالا به جان هم می افتند؟ این همان مردم هستند که اسیر کوچک ترین محتاج خود هستند اما برای این آقایان فریاد می زنند؟ صحبت از 3 میلیارد پول برای 30 نفر هم اگر بکنیم یعنی نفری 100 میلیون تومان می کنید این 100 میلیون برای این مردم رویا است که اگر نبود وام مسکن تصویب شده برای آنها 35 تا 60 میلیون نمی شد.

علی آقا این مردم هستند که دانش آموز و دانش آموزی می شود که از غصه تمرین نکردن شما ها زانوی غم بغل کرده است. این مردم کارگر چند ماه حقوق نگرفته و شاید هم گرفته اما گرفتار اقتصاد با تورم 40% است که قرار بود همه چیز را تا شب عید با موفقیت تیم شما در این 5 بازی از یاد ببرد کدام مردم ؟

علی دایی در بخش دیگر سخنانش می گوید:
"قرار است جمعه تکلیف نهایی را در این مورد روشن کنیم و تصمیم بگیریم. مطمئنا کاری انجام می دهیم که به صلاح تیم باشد و شرمنده مردم نشویم"

کدام صلاح جناب شهریار؟ آیا صلاح تیم این بود که در این شرایط اعتصاب کنید؟ چگونه شرمنده مردمی نمی باشید که با اعصاب و روح و روان آنها پس از سالها ناکامی این گونه بازی می کنید؟

علی دائی می گوید:
"محمد رویانیان در زمان مدیریتش پاسخگو بوده است

کدام پاسخگوئی جناب دایی؟ ایشان می گویند 67 میلیارد به این اشگاه آورده اند و تنها 5 میلیارد بدهکار هستند در حالیکه حالا صحبت از بدهی های بیشتر است؟ ایشان در مقابل سیل هزینه های خود هیچ افتخاری برای این باشگاه نیاوردند و تعویض دائمی مربیان و بازیکنان تنها به حجم بدهی های این باشگاه افزوده است. اکنون هم ایشان بی نشانی از این باشگاه رفته اند کدام پاسخ گوئی ؟

علی دایی در جائی به درستی می گوید:
"وقتی نمی توانید پول تامین کنید چرا می آیید و چرا قبل از اینکه پست بگیرید مصاحبه می کنید و می گویید این کار را انجام می دهید؟"

اما ما می گوئیم مگر دفعه اول است که کسی بدون توانائی و تجربه و دانش پستی را انتخاب می کند؟ شما خودتان با چه تجربه ای پست سرمربیگری تیم ملی ایران را بر عهده گرفتید و آن فاجعه را بوجود آوردید؟ چه کسانی و با چه تجربه و دانشی آن پست را که خود شما معتقد بودید توسط لابی قوی تر حاصل می شود به شما دادند؟ خود آقایان رویانیان و انصاری فرد و کاشانی و ... با چه توانائی پست مدیریت پرسپولیس را قبول کرده اند؟پس جناب دایی مگر دفعه اول است که در ورزش این دیار اول پست می گیرند و بعد اذعان به ناتوانی می کنند؟ مگر خود شما کم با این گونه افراد همکاری کرده اید؟ یا مثلا افرادی نظیر منافی و اخوی شما چگونه می توانستند مریبان پرسپولیس باشند؟

سرمربی پرسپولیس در ادامه انتقادهایش از شرایط موجود گفت: آقایان مدام می گویند به خاطر مردم کار می کنیم و یا رفاه مردم برای مان مهم است. اگر این طور است چرا به این 2 تیم و مخصوصا پرسپولیس کمک نمی کنید؟ مردم ما که جز این 2 تیم چیزی ندارند و از حداقل امکانات رفاهی بی بهره هستند. همه دیدند با برد پرسپولیس مقابل سپاهان مردم چقدر خوشحال شدند. دولت باید چقدر خرج می کرد تا این خوشحالی را به وجود آورد؟ به نظر من با بیش از 500 میلیارد تومان هم نمی شود این کار را انجام داد. من تا کی باید داد بزنم؟

آقای دایی ! مردم ما روزگاری این دو تیم را عزیز داشتند و البته هنوز هم دارند اما مگر استادیومهای خالی را نمی بینید؟ برد در برابر سپاهان 500 میلیارد ارزش داشت پس تمرین نکردن و باخت به فولاد خوزستان و زدن آن ضربه های پنالتی و یان همه عناد با مردم چقدر هزینه برای همان مردمی دارد که شما سنگ آنها را به سینه می زنید؟

دایی می گوید" قبلا هم این جمله را گفتم و باز هم می گویم کسی که خواب است را می شود بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده نمی شود. حالا آقایان هم این طور شده اند. نمی دانم چرا کسی جوابگو نیست و جواب ما را نمی دهد؟ من آبروی خود را گذاشته ام اما دیگر نمی شود اعصاب و جوانی خودم را بگذارم"

کاش همه ما بدانیم که مردم خیلی وقت است که از خواب بیدارند و عدم حضور در استادیوم ها نشانه این بیداری است پس ای کاش شما هم خود را به خواب نزنید این همه مردم و مردم نکنید .

علی دایی در پاسخ به این سوال که مگر علی پروین از او در مصاحبه هایش حمایت نکرده، تاکید کرد: با حرف که نمی شود حمایت کرد. من می توانم در خانه بنشینم و با 100 خبرگزاری مصاحبه کنم و حتی از کره مریخ هم خبرگزاری بیاورم و اعلام حمایت کنم. حمایت ها باید عملی باشد و آقایان باید در کنار تیم باشند. آقایان تا الان چقدر حمایت کردند؟ چطور می شود یک نفر را تنها گذاشت؟ من احساس می کنم مشکل اینجا است که بعضی ها دوست ندارند پرسپولیس نتیجه بگیرد و متاسفانه خودشان هم پرسپولیسی هستند. آنها هر کاری کردند تا به تیم فشار بیاید و ما را تنها گذاشتند. حالا می شود بدانم چه حمایتی کردند؟ واقعا خنده دار است.

علی آقا سالها است مردم این آقایان را می شناسند. اینها همان کسانی بودند که مردم بارها خواستند که یانها نباشند تیم بگوویچ را یاد دارید؟ اینها دنبال روزهای سخت پرسپولیس بودند؟ تیم پرسپولیس با حضور این آقایان و شاداماد را به خاطر دارید؟ علی آقا از شما انتظار داشتیم روز اولی که این آقایان به این پست ها آمدند اعتراض می کردید آن هم برای مردم و نه پول که می دانیم اگر امروز پولی از جیب آقای هدایتی و یا کسی دیگر داده می شد این حرفها نبود. افسوس