سرمربی آرژآنتینی دنیای فوتبال بااشاره به بازی 4شنبه بارسا مقابل سوسیداد اعلام کرد که مسی دراین بازی کمی مشارکت داشت ولی دربازی با والنسیا ناامید کننده ظاهر شده بود

آنخل کاپا مربی آرژانتینی دنیای فوتبال که دستیار سسار لوئیس منوتی در بارسلونا و دستیار خورخه والدانو در رئال مادرید بود در صحبت هایی درمورد شرایط کنونی لیونل مسی ابراز نگرانی کرده است.

او درمورد شرایط کنونی مسی گفت:« او کمی خاموش شده و حس می کنم که آن جنون و عشقش برای بازی کردن از دست رفته. برای فوتبال بازی کردن به عشق وهیجان بی حد و حصری نیاز است. مثل آنچه مسی تا پیش از این داشت و بازیکنان بزرگ دنیای فوتبال، از جمله مارادونا و یا هربازیکن مهمی در لالیگا، از جمله چابی، اینیستا و بوسکتس از آن بهره می برند.به یک عشق بزرگ و انرژی بزرگی نیاز است که ازعشق به فوتبال نشئت می گیرد.»
او در گفتگو با برنامه اسپورتس در لاسارسا،درمورد بازی مسی مقابل رئال سوسیداد در روز4شنبه گفت:« او در این بازی کمی مشارکت داشت ولی در روز بازی بارسا- والنسیا اصلا نمی توانستم درک کنم که چطور یک بازیکن می تواند اینقدر ناامید کننده فوتبال بازی کند؛به ویژه اگر این بازیکن مسی باشد و اگر به بازیهایی که او 3 یا4 سال پیش انجام می داد نگاه کنیم و ببینیم که با چه عشق وهیجانی فوتبال بازی می کرد.من نمی دانم که چرا این عشق و انگیزه او از بین رفته. نمی دانم که به خاطر مصدومیتش است ویا چه چیزی ولی انگار مسی کمی خاموش شده. او کارهایش را حرفه ای انجام می دهد. وقتی می گویند که یک بازیکن یک شخص حرفه ای است، ترجیح می دهم که بگویند که او یک آماتور بزرگ است؛ چون آماتور فوتبال را ازپایه لمس کرده و با این عشق بازی می کند.اگر یک بازیکن را حرفه ای بنامید، او دیگر مثل قبل تلاش نخواهد کرد. »
کاپا در ادامه صحبت هایش گفت:« مسی آن عشق به بازی وآن جنون و آن هیجانی که همیشه به دنبال توپ به چپ و به راست می رفت وازسد بازیکنان حریف عبور می کرد را ندارد. به نظرم مسی این احساسات را از دست داده. او کیفیت فوق العاده ای دارد.او خارق العاده است و درهرلحظه بازیهای خارق العاده ای انجام می دهد ولی انگار که از 15سال حضور در دنیای فوتبال خسته شده باشد، حالا انگار خسته شده است. طبیعتا اگر من درمورد این می گویم که مسی این هیجان رااز دست داده، پس بازی بارسا هم این هیجان را از دست می دهد.چون تا قبل از این مسی 90 دقیقه بازی می کرد و تماشاگران حاضر نبودند که حتی یک ثانیه از زمان بازی را از دست بدهند، چون مسی همیشه درحال انجام دادن کارهایی تماشایی بود. ولی حالا اگر بارسا توپ را داشته باشد، گهگاهی شاهد چنین صحنه هایی خواهیم بود.بارسا هم آن انگیزه های ویرانگرش را از دست داده.»
البته این مربی آرژانتینی این شرایط را درک می کنم: «کاملا درک می کنم. این منطقی است. چندین سال است که مسی فوتبال بازی می کند و حفظ این شعله برای مدتی طولانی سخت است ولی بارسلونا وقتی که بازی می کند باید ریتم خاصی را دنبال کند. چون بازیهای سرنوشت ساز از راه رسیده اند و نمی توان بازی را با فلان تکنیک یا فلان قابلیت ساده برد. باید این عشق و هیجان ویرانگر را نیز به بازی افزود تا بتوان آن تیم همیشگی بود.»
برای کاپا خیلی عجیب است که اینیستا را روی نیمکت ذخیره ببیند و چابی دیگر آن نقش پررنگ همیشگی را نداشته باشد:«این نکته خیلی توجهم را جلب می کند.چون چابی، اینیستا، مسی ،پیکه،بوسکتس و اسچرانو بازیکنان کلیدی بارسا هستندوبازیکنان مهمی هستند و دردقایق کلیدی بازی واقعا سرنوشت سازند ولی باز هم تاکید می کنم که سرمربی تیم دلایل این تصمیمات را می داند.من فقط می توانم بگویم که برایم عجیب است که چابی تعویض می شود و اینیستا درترکیب اصلی نیست. »