يک رسوايي ديگر در فوتبال ايتاليا چهره فوتبال اين کشور را بار ديگر تخريب کرد.

فوتبال ايتاليا پس از پشت سر گذاشتن کالچوپولي (تباني)، اينبار شاهد يک رسوايي ديگر بود. اين بار خوردن 8 گل به خودي در عرض 10 دقيقه توجهها را به سمت فوتبال ايتاليا کشاند.

تيم فوتبال بورگاتا تنروف در ديداري از ليگ محلي ايتاليا به مصاف باجريا رفت و در پايان با نتيجه عجيب 14 بر 3 شکست خورد. باجريا براي صعود در اين ديدار به يک تساوي نياز داشت و تا دقيقه 80 با نتيجه 4 بر 3 عقب بود اما پس از آن سريال گل به خوديهاي حريف آغاز شد. دو گل به خودي پي در پي بازي را 5 بر 3 به نفع باجرا کرد و در ادامه گل به خوديهاي پي در پي تيم حريف باعث سردرگمي بازيکنان باجريا شد تا اين که اين ديدار در نهايت با نتيجه 14 بر 3 به سود آنها به پايان برسد. اين نتيجه باعث حذف تيم پاتينکاداس شد که به دليل تفاضل گل در رده سوم ايستاد.

رئيس باشگاه بورگاتا پس از اين ديدار اعلام کرد: نميدانم انگيزه بازيکنان از زدن گل به خودي در عرض 10 دقيقه چه بود و چه هدفي را دنبال ميکردند. فدراسيون فوتبال ايتاليا بايد اين موضوع را پيگيري کند.

فدراسيون فوتبال ايتاليا با اظهار تاسف از اتفاق پيش آمده در اين ديدار اعلام کرد قصد دارد اتفاقات اين ديدار را به دقت بررسي و با متخلفان آن برخورد کند.