نفت تهران در هفته بيست و ششم ليگ برتر عنوان بهترين تيم را به خود اختصاص داد.


هفته بيست و ششم رقابتهاي ليگ برتر شب گذشته با برگزاري 5 ديدار و تداوم صدرنشيني استقلال و خداحافظي تراکتورسازي از جمع مدعيان به پايان رسيد.

به گزارش فارس، در زير نگاهي مياندازيم به نتايج، ترينها و اتفاقات رقم خورده در هفته بيست و ششم رقابتهاي ليگ برتر:

سپاهان يک - ذوب آهن صفر

داماش يک - راهآهن يک

صباي قم يک - استقلال خوزستان يک

فجرسپاسي يک - پرسپوليس يک

گسترش فولاد صفر - مس صفر

نفت 3 - تراکتورسازي صفر

فولاد يک - ملوان صفر

استقلال 2 - سايپا صفر

**ترين هاي بيستوششم ليگ برتر:


در هفته بيست و ششم رقابتها و در 8 مسابقهاي که برگزار شد تنها 13 گل به ثمر رسيد تا در هفتهاي که شاهد قحطي گل در کوير فوتبال ايران بوديم، تنها ميانگين 1،6 گل در هر مسابقه باشيم.

در اين هفته ديدار نفت و تراکتورسازي با 3 گل و گسترش فولاد و مس که صفر بر صفر به پايان رسيد پرگلترين و کمگلترين ديدارهاي هفته معرفي ميشوند.


**بهترين تيم هفته: نفت تهراندر هفتهاي که سپري شد تيمهاي استقلال، نفت، سپاهان و فولاد به عنوان مدعيان باقي مانده قهرماني توانستند حريفان خود را شکست دهند تا اين 4 تيم در بين تيمهاي خوب هفته قرار بگيرند، با اين حال عنوان بهترين تيم هفته به شاگردان گلمحمدي تعلق ميگيرد که توانستند با برتري مقتدرانه مقابل تراکتورسازي، ضمن اميدوار ماندن به کسب عنوان قهرماني جام سيزدهم، شاگردان توني اوليويرا را از کورس مدعيان خارج کنند. هرچند که استقلال هم در کورس با فولاد، تيم خوب و يکدست سايپا را شکست داد و همچنان صدرنشين باقي ماند تا ارزش کار استقلاليها نيز در اين هفته به خوبي مشخص باشد.


**ناکام هفته: پرسپوليس و توني


در هفته بيست و ششم پرسپوليس اين فرصت را داشت تا با برتري مقابل فجرسپاسي ضمن ماندن در بين مثلث صدرنشينان، با توجه به ديدارهاي راحت پيشرو، اميدهاي خود براي رسيدن به عنوان قهرماني را پس از 6 فصل بيشتر از هميشه کند، اما اعتصاب بدموقع يک بار ديگر کار دست شاگردان دايي داد تا در صورتي که درخشش نيلسون نبود، اين تيم دست خالي شيراز را ترک کند.

تراکتورسازي هم با سرمربي جديد خود يک شکست ديگر را در ليگ برتر تجربه کرد تا خداحافظي تراکتور با قهرماني با حضور توني روي نيمکت اين تيم رقم بخورد.


**بازيکن هفته: آرش برهاني


آرش برهاني سرانجام در هفته بيست و ششم ليگ برتر توانست صدمين گل خود را براي استقلال به ثمر برساند تا همين اتفاق آرش را تبديل به تيتر يک رسانههاي ورزشي کند.

البته برهاني واقعا در ديدار با سايپا درخشش خوبي داشت و يک تنه شکست حريف نارنجيپوش را رقم زد تا اين عنوان به واقع شايسته او باشد.

رضا نوروزي نيز با دو گلي که به ثمر رساند نقش مؤثري را در پيروزي پرگل تيمش مقابل تراکتور ايفا کرد تا او هم بين بازيکنان خوب هفته قرار بگيرد.


**سرمربي هفته: گل محمدي


در هفته بيست و ششم 4 تيم اول جدول با تفکرات مربيان خود حريفانشان را شکست دادند تا سرمربيان هر 4 تيم نامزد کسب اين عنوان باشند اما بدون شک يحيي گلمحمدي نسبت به ساير مربيان کار بزرگتري کرد و توانست در تقابل با توني، تيمش را با يک برد پرگل از زمين خارج سازد.


**رده بندي گلزنان تا پايان هفته بيست و ششم:


11 گل: کريم انصاريفرد (تراکتورسازي) - مهرداد بايرامي (گسترش فولاد) - رضا عنايتي(صباي قم)

9 گل: لوسيانو پريرا (فولاد) - جلال رافخايي (ملوان) - رضا نوروزي (نفت تهران)

8 گل: سجاد شهباززاده (سايپا)