سايت فدراسيون جهاني واليبال در گزارشي به کنارهگيري خوليو ولاسکو از تيم ملي ايران و جانشيني برناردي اشاره کرد .

سايت فدراسيون جهاني واليبال در يادداشتي به کنارهگيري ولاسکو از تيم ملي واليبال ايران اشاره کرد و نوشت: ولاسکو ، تيم ملي واليبال ايران کنارهگيري کرد تا هدايت واليباليستهاي آرژانتين ، تيم زادگاهش را در دست بگيرد. ولاسکو در سال 2011 هدايت تيم ملي واليبال ايران را در دست گرفت، اما بعد از اين که از فدراسيون واليبال آرژانتين و کريستينا فرناندز، رييس جمهور اين کشور براي همکاري با تيم ملي واليبال آرژانتين دعوت شد، به درخواست هموطنانش پاسخ مثبت داد.

محمدرضا داورزني ، رييس فدراسيون واليبال ايران در اين باره ميگويد: خوليو ولاسکو سطح واليبال ايران را در مدت زمان کوتاهي بهبود بخشيد و ما با درخواست او براي قبول هدايت تيم ملي آرژانتين خيلي دوستانه موافقت کرديم. تمايل داريم همچنان همکاري خود را با ولاسکو به عنوان مشاور و دستيار ادامه دهيم.

ايران با هدايت خوليو ولاسکو فصل گذشته در ليگ جهاني عملکرد خوبي داشت.

ولاسکو درباره عملکرد ايران در ليگ جهاني ميگويد: نشان داديم که در ميان برترينهاي جهان قرار داريم. ايران در آن مسابقات از 10 بازي خود موفق شد به پنج پيروزي دست پيدا کند و توانست خودش را با شکست تيمهايي مثل ايتاليا، کوبا ، صربستان و آلمان به عنوان "شگفتي ساز" معرفي کند و به رده دوازده رده بندي فدراسيون جهاني واليبال صعود کند.

خوليو ولاسکو همچنين دستاورد مهمي داشت و آن هم قهرماني با ايران در سال 2011 در مسابقات قهرماني آسيا بود. بازيهايي که در خود ايران برگزار شد و باعث شد ايران سهميه حضور در رقابتهاي جهاني را به دست بياورد.

ولاسکو که سه دهه است مربيگري ميکند، هدايت تيمهاي مردان و زنان ايتاليا و همچنين تيم ملي اسپانيا و جمهوري چک را نيز برعهده داشته است .

تيم ملي واليبال ايتاليا با هدايت ولاسکو توانست دو بار به قهرماني جهان ، چهار بار قهرماني در ليگ جهاني و يک بار نيز در جام جهاني برسد.

همچنين سه قهرماني در اروپا و يک بار نيز قهرماني در جام برندگان اروپا را نيز کسب کرد و در المپيک 1996 آتالانتا دوم شد.

فدراسيون واليبال ايران پس از کنارهگيري ولاسکو ، لورنزو برناردي که سابقه همکاري با ولاسکو را در کارنامه خودش دارد، به عنوان سرمربي جديد ايران تا پايان المپيک 2016 معرفي شد.