هفته بيست و هفتم ليگ برتر روز يکشنبه با انجام 4 ديدار آغاز ميشود و در اين روز دو تيم مدعي فولاد و نفت تهران به مصاف يکديگر ميروند.

هفته بيست و هفتم ليگ برتر روز يکشنبه با انجام 4 ديدار آغاز ميشود. مسابقات اين هفته آخرين بازيهاي ليگ برتر در سال 92 است و سه هفته پاياني ليگ برتر در فروردين 93 برگزار ميشود. روز يکشنبه حساسترين مسابقه بين دو تيم مدعي نفت و فولاد برگزار ميشود در اين مسابقه هر نتيجهاي رقم بخورد استقلال به طور موقت صدر جدول را از دست ميدهد. به گزارش فارس، نگاهي به اين چهار مسابقه مياندازيم:

استقلال خوزستان - داماش گيلان؛ نبرد يازده دوازده!

نتيجه ديدار رفت: داماش صفر- استقلال خوزستان صفر

استقلال خوزستان 28 امتيازي اگرچه تيم يازدهم جدول است اما در صورتيکه نتواند مقابل داماش گيلان به پيروزي برسد شرايطش در جدول ليگ سخت ميشود. داماش هم که با 24 امتياز در رده دوازدهم قرار دارد بايد در اين مسابقه پيروز شود تا بتواند خيالش بابت بقا راحت باشد. هرچندن يک امتياز هم براي داماش با شرايطي که دارد ميتواند غنيمت بزرگي محسوب شود اما عبدالله ويسي به هواداران استقلال خوزستان قول داده که اين تيم سقوط نميکند و براي اينکه يک پله هم در جدول صعود کند در اين مسابقه بايد پيروز شود.

سايپا - گسترش فولاد؛ بيانگيزهها

نتيجه ديدار رفت: گسترش فولاد يک سايپا 2

گسترش فولاد و سايپا هر دو 31 امتيازي هستند البته گسترش به لطف تفاضل گل بهتر در رده هشتم است. بازيکنان سايپا رده نهمي هم ميگويند که انگيزه رقابت زيادي ندارند و شايد بازيکنان گسترش هم همين شرايط را داشته باشند و تقريبا اين دو تيم منتظر پايان ليگ هستند چون دغدغه سقوط و صعود ندارند. شايد هم از هم اکنون مسئولان اين دوباشگاه هم در تدارک فصل آينده هستند.

ذوب آهن - فجرسپاسي؛ بازي شش امتيازي

نتيجه ديدار رفت: فجرسپاسي صفر- ذوب آهن صفر

يک بازي شش امتيازي در انتهاي جدول، فجرسپاسي بعد از امتياز گرفتن از پرسپوليس اميدوار است که بتواند در اصفهان به يک پيروزي برسد و به بقا در ليگ برتر اميدوار باشد و خود را از رده پانزدهم به رده چهاردهم برساند ولي ذوب آهن هم که در رده چهاردهم قرار دارد اگر در اين بازي خانگي پيروز شود ميتواند تا رده دوازدهم صعود کند و ادامه ليگ را با استرس کمتري ادامه بدهد البته به شرطي که داماش نتواند در اهواز پيروز شود. تيم بازنده در اين مسابقه يک قدم ديگر به سقوط نزديک ميشود.

نفت تهران - فولاد خوزستان؛ صدر قرمز ميشود يا زرد؟

نتيجه ديدار رفت: فولاد صفر - نفت 2

فولاد و نفت دو تعقيب کننده جدي استقلال در ليگ برتر هستند. هر نتيجهاي در ديدار اين دو تيم مدعي قهرماني به دست بيايد استقلال صدر را از دست خواهد داد با اين حال استقلال خيلي دوست دارد که بازي اين دو تيم مساوي شود تا هم نفت و هم فولاد امتياز از دست بدهند. هرچند در آنصورت هم فولاد خوزستان به طور موقت صدرنشين خواهد شد اما شرايط براي استقلال بهتر ميشود.

اگر فولاد مثل ديدار رفت سه امتياز را به نفت بدهد در آنصورت نفت تهران هم 50 امتيازي ميشود و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال به طور موقت صدرنشين خواهد شد. استقلال هم روز چهارشنبه اگر بتواند در انزلي ملوان را شکست بدهد در آنصورت صدر را پس خواهد گرفت.