آقایان چه خبر است ؟ این چگونه اندیشه ای است ؟ سخن از واگذاری پرسپولیس می کنیم بحثی که مدتها است کهنه شده است اما هیچگاه رنگ واقعیت حتی اندکی به خود نگرفته است قصه از روزی شروع شد که وزیر جدید ورزش حاضر نشد به باشگاه های استقلال و پرسپولیس کمک کند و به قول خودش خواست که این دو تیم را از یوغ دولتی شدن رها سازد اما چگونه ؟ خدا می داند.
پس از آن دعواها علنی شده است در یک سوی محمد رویانیان قرار دارد و در سوی دیگر علی پروین است که فریاد مالکیت دارد اما در این میان نحوه کار این دو گروه است که مورد توجه قرار گیرد با هم نگاهی ریز بین به این حوادث می اندازیم.


1/ اردوگاه علی پروین و دوستان:
علی پروین که مدیر عامل این باشگاه یا به قول وزیر سرپرست موقت این باشگاه !! است حالا همه چیز را رها کرده است و دیگر وقفی به ادامه لیگ نمی گذارد که ممکن است برای پرسپولیس هنوز شانسی برای قهرمانی وجود داشته و یا حداقل سهمیه آسیائی بگیرد و با گرد همائی پیش کسوتانی که در طی سالها به خیلی از آنها از جمله محرمی و عابد زاده و... بی مهری کرده و با برخی از آنها چون علی دائی و محمد مایلی کهن اتوبان یک طرفه داشته است داداش شده است و اعلام می کند که پرسپولیس را به پیش کسوتان و هواداران !! بسپارند و در این میان سوالهائی که مطرح هستند این گونه است.

1/ اگر دستور جلسه پیش کسوتان ( البته اگر دستور جلسه ای وجود داشته باشد ) در مورد سهام باشگاه پرسپولیس است به چه دلیل محمد مایلی کهن که اصولا سمتی در این باشگاه ندارد در مورد جریمه سرمربی سخن می گوید ؟ اصولا او بنا به چه دلیلی در مورد سر مربی صحبت می کند ؟

2/ او چگونه از مبلغ قرار داد علی دائی خبر دارد ؟ اگر خبر ندارد چرا در مورد این قرار داد حرف می زند و اگر خبر دارد چه کسی و با چه انگیزه ای به ایشان خبر داده است و چرا ایشان اصولا می خواهند سر از هر چیزی چون بازی تخته در اتاق مجاور در هنگام نماز خبر دار شوند ؟!!

3/ پیش کسوتانی که قادر نیستند یک جلسه گرد همائی را اداره کنند و سر مسئله کاملا غیر مرتبط با موضوع به جان هم می افتند چگونه می خواهند باشگاه را اداره کنند ؟

4/ این پیش کسوتان در حال حاضر چه کارنامه مدیریتی می توانند ارائه کنند ؟ علی پروین که در کادر مدیریتی رویانیان هم حضور داشت ؟ او که در استیل آذین آن گونه مدیریت داشت بقیه چگونه هستند برخی چون محرمی و ناصر محمد خانی و ... که مشکلات مدیریت شخصی زندگی خود را داشته اند و برخی دیگر چون فنونی زاده و انصاریان و حتی عابد زاده و ... هیچ سابقه مدیریتی ندارند امثالی چون مایلی کهن و خیلی دیگر از این آقایان کنار نشینان امروز جامعه هستند پس چگونه باشگاه به این آقایان باید واگذار شود ؟

5/ راستی این هواداران چه کسانی هستند ؟ اگر قرار است تیم به هواداران واگذار شود که باید از طریق بورس واگذار شود نه از طرق نامه فدایت شوم آقایان به وزیر ورزش

2/ در اردو گاه رویانیان و دوستان

1/ سوال اول این است که اگر قرار است ایشان 100 میلیارد پول بیاورند چرا مدیر عامل را اول اعلام می کنند ؟ این مدیر عاملی که ایشان معرفی می کنند مگر نباید منتخب هییت مدیره باشد ؟ اگر قرار است هییت مدیره مترسک باشد که این گونه تا به حال بوده است ؟

2/ این مدیر عامل نکند شبیه امثال شیرینی باشد که برای این پرسپولیس تنها درد و فرار نیروها و پورشه های بی سند را به ارمغان آورد ؟

3/ایشان پیشنهاد می دهند که تیم را به علی دائی بدهند می پرسیم مگر علی دائی قرار است در حوزه مدیریت کار کند ؟آیا اگر قرار است که به حوزه مدیریت بدهد آن وقت محمد آقا یعنی برادرشان هم آنجا خواهد بود ؟

4/ و سوال آخر چگونه است که علی دائی در اردوگاه هر دو رقیب وجود دارد

5/ بر سر طرفدار و این تیم امسال چه خواهد آمد ؟ و آیا نمی شد که یان بحث های عمدتا تخریبی بعد از لیگ برگزار می شد ؟

پرسپولیس گوشت قربانی است و باید افسوس خورد بر پایان آن چه عشق نامگذاری می شد.

دو سوال ؟

می خواهیم دو سوال از دو طرف مدعی مالکیت پرسپولیس بکنیم

سوال اول از علی پروین است.

این که باید به پیش کسوت احترام گذاشت را قبول داریم هر چند که شما با رفتاری که با منصور خان امیر آصفی و مهراب شاهرخی و پرویز دهداری و... بارها نشان داده اید که به این مسئله اعتنائی نمی کنید.

از سوئی می دانیم که بسیاری از این پیش کسوتان به حق خود در فوتبال نرسیدند که البته شما جز آن گروه نبودید اما می پرسیم آیا همه این قدمت یا سابقه باید باعث شود که تیم را به گروهی از فوتبالیست های قدیمی داد که هیچ اطلاعاتی از مدیریت و در آمد زائی و برنامه ریزی و .... ندارند ؟ آیا بهتر نیست که این گروه از پیش کسوتان هم چون بیشتر مردم با خرید سهام این باشگاه صاحب منافع شوند و اداره و مدیریت را به اهل فن بسپارند ؟

سوال دوم از محمد رویانیان داریم.

آیا درد پرسپولیس تنها پول بود ؟ امروز پیشنهاد 100 میلیارد تومانی می دهید می گوئیم اگر 3000 میلیارد هم به این باشگاه تزریق شود تا وقتی دانش و مدیریت و شناخت وجود نداشته باشد این پول صرف اعمالی چون خرید دروازه بان یاسوجی و یا خریدهای خارجی و تعویض بی کران مربیان و حضور ناکار بلد چون شیرینی در کادر فنی باشگاه نخواهد شد ؟

و سوال سوم هم از شخص وزیر می پرسیم:
چرا باید این تیم این گونه واگذار شود ؟ چرا این تیم به گروه های صنعتی و مالکیت های خصوصی حقوقی و بر اساس روابط منطقی تجاری چون مناقصه و مزایده و سهام و... واگذار نشود ؟ این دو گروه مدیریت کاملا ناموفق در پرسپولیس و گروه های منتخب قبلی دردی از این باشگاه دوا نخواهند کرد.