سرمربی پیشین تیم ملی کشورمان مجدداً به صورت غیرمستقیم از سرمربی پرسپولیس انتقاد کرد.

محمد مایلی کهن که با لباس کارگران شهرداری در ورزشگاه تختی بندرانزلی حاضر شده بود تا دیدار ملوان - استقلال را ببیند، در این خصوص عنوان کرد: به این دلیل این لباس ها را پوشیدم تا روحیه ای به این عزیزان بدهم. کارگران شهرداری زحمات زیادی می کشند اما حقوق یک سال آنها به اندازه حقوق ثانیه ای ما هم نمی شود. این افراد در جامعه ما با شرف و غیرت کار می کنند و باید به آنها احترام بگذاریم.


وی افزود: افرادی چون کارگران شهرداری بدون دریافت حقوق زیاد زحمت می کشند اما برخی اوقات ما دچار تکبر و خود فریبی می شویم و حتی به این عزیزان توهین و بی احترامی می کنیم. ارزش این افراد خیلی بالاتر از این حرف ها است که من بخواهم با لباس پوشیدن ارزش آنها را نشان دهم و حتی پولی هم که امثال من داریم از همین ها است و با این حال برای آنها گردن کلفتی می کنیم.


«خواستم در انزلی که شهرم است و گیلان که استانم محسوب می شود تقدیری از عزیزان رُفته گر داشته باشم»، سرمربی پیشین تیم ملی کشورمان با بیان این جمله گفت: البته پوشیدن لباس تقدیر نیست و به نظرم باید یک تقدیر خیلی خوب از این افراد داشته باشیم. من پیشنهاد می کنم مدیران ما یک روز این کار را انجام دهند و تقدیری از رُفته گران شریف داشته باشند. البته نه اینکه بخواهیم این کار را به صورت نمادین انجام دهیم که هزینه های زیادی هم در بر داشته باشد و از این هزینه چیزی هم به کارگران نرسد، بلکه باید طوری این کار را انجام دهیم که علاوه بر نمادین بودن یک تقدیری هم از کارگران عزیز ما باشد.


مایلی کهن در پاسخ به این سوال که در انزلی طرفدار استقلال است یا ملوان، اظهار داشت: همه جای ایران سرای من است. اگر شما فوتبال های شب گذشته (سه شنبه شب) لیگ قهرمانان اروپا را تماشا کرده باشید مطمئناً از فوتبال لذت بردید و به نظرم باید از فوتبال لذت برد. این نیز بگذرد اما همه باید دست به دست هم بدهیم تا از فوتبال لذت ببریم.


وی با انتقاد از کسانی که می گویند فوتبال ما همین است، تاکید کرد: فوتبال ما همین نیست و ما با صحبت های مان مدیران را به جایی رساندیم که فکر می کنند گرفتن نتیجه آبرومندانه در جام جهانی برای ما رضایت بخش است. فوتبال ما پتانسیل بالایی دارد و می توانیم بین 10 تا 12 تیم برتر دنیا قرار بگیریم. من سال ها در این فوتبال کار کرده ام و خاک این فوتبال را خوردم و می دانم که این پتانسیل را داریم که جزو تیم های برتر دنیا باشیم. امروز هم به ورزشگاه آمدم و می خواهم از فوتبال ملوان و استقلال لذت ببرم.


«شام خوردن 2 هفته پیش امیر قلعه نویی و اسکوچیچ در تهران حرف و حدیث های زیادی به همراه داشت. در این خصوص چه نظری دارید؟» مایلی کهن در واکنش به این سوال عنوان کرد: بهتر است ما را وارد این مسائل نکنید. متاسفانه ما عاملان اصلی کارت به کارت کردن پول ها را مصون نگه داشتیم و یک عکاس را 2 سال محروم کردیم. به نظر من هیچ ایرادی ندارد که 2 مربی وقتی در یک هتل هستند با هم شام بخورند و در زمین با تمام قدرت حاضر شوند و در کمال جوانمردی هر چیزی که دارند در زمین پیاده کنند.


پیشکسوت پرسپولیس با اشاره دوباره به قرارداد علی دایی گفت: آقایان 84 درصد از قراردادشان را گرفته اند و اعتصاب هم می کنند، تازه این مبلغ رو آبی است و حتماً زیر آبی هم داشته است! نکته جالب اینجا است که بازیکنی که ادعا می کند وام 40، 50 میلیونی گرفته قرارداد یک میلیارد تومانی بسته و 60 درصد از قراردادش را هم گرفته است. باز خدا پدر نوری را بیامورزد که گفت چقدر پول گرفته، هرچند قرارداد او هم یک میلیارد و 100 میلیون تومان است.


مایلی کهن ادامه داد: کجای دنیا یک سرمربی در مورد همه چیز نظر می دهد؟ اما اینجا سرمربی به وزیر، مدیرعامل، تماشاگران و کارگران توهین می کند. اگر مسی قرارداد 100 میلیون دلاری می بندد قرادادش 80 صفحه است.
وی با بیان اینکه حرف هایش تکذیب نمی شود در واکنش به صحبت های مسلمان که گفته مایلی کهن سر تمرین با ما رودررو صحبت کند، اظهار داشت: در مورد حرف های مسلمان صحبتی ندارم. او جای نوه من است و ضرورتی ندارد که جواب این بازیکن را بدهم.