سايت فدراسيون جهاني فوتبال در گزارشي به بررسي بازيهاي فرداي ليگ قهرمانان آسيا پرداخته است.

مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا از فردا (دوشنبه) آغاز ميشود.

به نقل از ايسنا، سايت فيفا در آستانه آغاز رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا به بررسي بازيهاي اين مرحله پرداخته است که در زير ميخوانيم.

در گروه يک مسابقات بازيهاي حساسي برگزار ميشود که استقلال ايران بايد در اولين ديدار در خانه از الشباب عربستان پذيرايي خواهد کرد. ديداري که مصاف دو تيم مدعي صعود اين گروه است. استقلال در حالي به ديدار الشباب امارات ميرود که جواد نکونام را در اختيار ندارد. کاپيتان سابق استقلال چندي پيش با امضاي قراردادي به عضويت الکويت کويت درآمد اما غير از جواد نکونام اکثر بازيکنان فصل گذشته استقلال در اين فصل نيز براي تيمشان به ميدان خواهند رفت. از طرف مقابل الشباب شاهد تغيير و تحولات زيادي بوده است که مهمترين آن رفتن نصير الشمراني به الهلال بوده است. همچنين نايف هزازي، مهاجم الشباب نيز به نظر ميرسد به دليل مصدوميت نتواند در بازي برابر استقلال به ميدان برود.

در ديگر ديدار اين گروه الجزيره امارات برابر الريان قطر به ميدان ميرود.

در گروه B مسابقات بنيادکار ازبکستان در اولين ديدار خود برابر الفاتح عربستان قرار ميگيرد که توانسته به عنوان قهرماني در ليگ اين کشور دست يابد. شاگردان ميرجلال کاسيمف که فصل گذشته توسط بوريرام حذف شدند اين بار اميدوارند که شروع قدرتمندي در اين فصل داشته باشد.

در ديگر ديدار اين گروه فولاد ايران برابر الجيش قطر به ميدان ميرود.

الاتحاد قهرمان دو دوره آسيا بايد در ديداري حساس برابر العين امارات قرار گيرد که يکي از ديدارهاي مهم اين مرحله ليگ قهرمانان آسيا محسوب ميشود.

در ديگر ديدار اين گروه تراکتورسازي بايد برابر لخويا قطر قرار گيرد. ديداري که علي کريمي، هافبک سابق تيم ملي ايران ميتواند حضور در ليگ قهرمانان آسيا را در اين فصل تجربه کند . همچنين حضور کريم انصاريفرد در خط حمله تراکتورسازي باعث شده است تا قدرت اين تيم افزايش يابد. الجيش در طرف مقابل تمام اميدش سباستين سوريا، مهاجم تيم ملي قطر است.

سپاهان تيم مدعي ليگ قهرمانان آسيا که نايب قهرماني در اين مسابقات را در کارنامه خود دارد در اولين ديدار خود در خانه برابر السد قطر به ميدان ميرود که سابقه قهرماني را در ليگ قهرمانان آسيا در کارنامه خود دارد. السد پس از يک دوره غيبت توانست با قهرماني در ليگ قطر حضور در ليگ قهرمانان آسيا را مجددا تجربه کند.

رائول مهاجم اسپانيايي السد در بازي فردا (سهشنبه) اميد گلزني تيمش محسوب ميشود.

برنامه بازيها:

- گروه يک:

* الجزيره – الريان و استقلال – الشباب

- گروه دو:

* الفاتح – بنيادکار و الجيش – فولاد

- گروه سه:

* تراکتورسازي – الاتحاد و العين – لخويا

- گروه چهار:

* سپاهان – السد و الاهلي – الهلال