عملکرد سازمان ليگ فوتبال ايران در سال 92
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: عملکرد سازمان ليگ فوتبال ايران در سال 92

 1. #1


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  عملکرد سازمان ليگ فوتبال ايران در سال 92


  سازمان ليگ فوتبال سازماني موفق در درآمدزايي و برگزاري مراسم فوتبالي است اما در کنترل حاشيههاي فوتبال خيلي کارآمد نبوده است.

  سازمان ليگ فوتبال نقش محوري در فوتبال باشگاهي ايران دارد. سازماني که رئيس آن، نايب رئيس فدراسيون فوتبال هم هست و به نوعي قدرتش بيشتر از فدراسيون فوتبال هم هست. به خصوص اينکه برگزاري مسابقات ليگهاي دسته اول، دوم و سوم نيز بر عهده سازمان ليگ گذاشته شد.

  به گزارش فارس، سازمان ليگ اکنون مرکز برنامهريزي مسابقات باشگاهي است و به همين دليل هم هر زماني که سرمربيان تيمها به ويژه مربيان ليگبرتري انتقادي نسبت به برنامه مسابقات داشته باشند روي سخنشان با اين سازمان است.

  با اين حال ميتوان به سازمان ليگ در سال جام جهاني براي برگزاري منظم مسابقات نمره قبولي داد. به خصوص اينکه برخيها ميخواستند به بهانه فشردگي مسابقات ليگ، تيم ملي و نمايندگان ايران در آسيا جام حذفي برگزار نشود اما مهدي تاج رئيس سازمان ليگ بعد از جلسههايي فشرده با سرمربي تيم ملي و تعامل با فدراسيون و باشگاهها جام حذفي را برگزار کرد و فينال اين مسابقات نيز در 25 بهمن ماه برگزار شد.

  مراسم باشکوه و جشنهايي منظم

  مراسم اختتاميه و جشن قهرماني تراکتورسازي در فينال حذفي که در کرمان برگزار شددر حدو اندازههاي بين المللي و کاملا مناسب بود.

  برگزاري مراسمي در شان فوتبال ايران کم کم تبديل به تخصص روابط عمومي سازمان ليگ شده است. آنها فصل گذشته نيز مراسم اختتاميه خوب و منظمي براي ليگ برتر و جام حذفي برگزار کردند و در ابتداي ليگ سيزدهم هم جشن برترينهاي ليگ دوازدهم را با شکوه خاصي برگزار کردند.

  انتخاب نشدن رحمتي علامت سوال بزرگ!

  تنها اشکال مراسم برترينهاي ليگ دوازدهم را ميتوان به انتخاب نشدن يکي از برترين فوتباليستهاي ايران دانست.

  جايي که مهدي رحمتي که نقش پر رنگي در قهرماني استقلال داشت به عنوان بازيکن برتر انتخاب نشد و بعدها نيز مسئولان سازمان ليگ به طور تلويحي دليل اين کج سليقگي را اختلاف کيروش و رحمتي عنوان کردند! و اينکه مسئولان فدراسيون موافق انتخاب شدن رحمتي نبودند.

  به جز اين اتفاق، روابط عمومي سازمان ليگ در برگزاري مراسم و جشنهاي فوتبالي موفق بود.

  در آمدزايي موفق

  سازمان ليگ از نظر درآمدزايي هم تلاش کرد سالي موفق را سپري کند. هرچند در اين زمينه مشکل ويژهاي پيش رو خواهد داشت. قرارداد سه ساله حق پخش تلويزيوني فوتبال با سازمان ليگ به پايان رسيده است و مسئولان سازمان ليگ و در راس آنها مهدي تاج تلاش ميکند تا حق پخش واقعي فوتبال را از سازمان صدا و سيما بگيرد البته او در اين راه، کار راحتي در پيش ندارد و بعيد است تاج بتواند حق پخش 160 ميليارد توماني را براي يک فصل بگيرد. براي تبليغات محيطي فصل آينده هم مزايده برگزار کرده است. اتفاقي که شايد پيش از اين به اين دقت انجام نميشده است.

  مبلغ قرارداد بازيکنان و توجه به جوانان

  در بخش مبلغ قرارداد بازيکنان با باشگاهها اين سازمان در گذشته هيچ توفيقي براي کنترل سرسام آور دستمزد بازيکنان و مربيان نداشت. قانون سقف قرارداد که در زمان رياست عزيز محمدي مصوب و اجرا شد به هيچ عنوان قانون موفقي نبود و فوتبال گران و گرانتر شد و حتي برخي عنوان کردند که قانون سقف قرارداد فريبکاري را در فوتبال ترويج داد!

  مهدي تاج اکنون دستور داده براي فصل آينده هزينههاي باشگاهها و مبلغ قرارداد بازيکنان کاهش پيدا کند تا فوتبال حرفهاي ايران بتواند همچنان به راهش ادامه بدهد.

  رئيس سازمان ليگ همچنين تلاش کرده با تصويب مقرراتي مثل اجبار تيمهاي ليگ دسته اول به استفاده از بازيکنان زير 25 يا 23 سال بتواند جوانگرايي و پشتوانهسازي در فوتبال را ترويج دهد و بايد ديد سال آينده او چقدر در اجراي اين مقررات موفق عمل خواهد کرد.

  کنفرانسهاي خبري؛ نشستهايي براي تسويه حساب!

  نشستهاي خبري پيش و پس از مسابقه در ليگ برتر اگرچه با همت روابط عمومي سازمان ليگ منظم برگزار شد و باعث شد فوتبال ايران در گرفتن امتياز و سهميه ليگ قهرمانان آسيا موفق باشد اما در فصل جاري اکثر قريب به اتفاق اين نشستهاي خبري به مسايل حاشيهاي و بيارتباط با مسابقه اختصاص يافت و به نوعي تبديل به نشستهايي براي تسويه حسابهاي شخصي بدل شد. هرچند روابط عمومي سازمان ليگ تلاش کرده اين رويه نادرست را در نشستهاي خبري اصلاح کند اما هنوز هم در برخي نشستها شاهد بيان مطالبي غيرمربوط با آن مسابقه هستيم.

  دربي پايتخت و يک اتفاق عجيب

  مهمترين نکته در سازمان ليگ و برنامهريزيهاي اين سازمان در مورد ليگ برتر برگزاري دربي پايتخت بين دو تيم استقلال و پرسپوليس است. مسابقهاي که سالهاست در هفتههاي مياني ليگ برگزار ميشود و علاقمندان فوتبال هيچگاه شاهد اين مسئله نبودهاند که استقلال و پرسپوليس در هفته اول و يا آخر با يکديگر روبه رو شوند و همين مسئله باعث اعتراض بسياري از کارشناسان و دوستداران فوتبال است.

  ليگ دسته اول؛ حاشيهها و ادعاها

  اگرچه در ليگ دسته اول اعتراض به برنامهريزي مسابقات ديده نميشود يا کمتر به چشم ميخورد اما متاسفانه هر از گاهي شاهد اين مسئله هستيم که برخي از مربيان و دست اندرکاران مطرح ليگ دسته اول در مصاحبه با رسانهها مدعي ميشوند که نتايج مسابقات ليگ يک در خارج از ميدان رقم ميخورد! سازمان ليگ بايد نسبت به اين ادعاها واکنش نشان بدهد و از مدعيان ناپاکي سند و مدرک بخواهد و با تباني ادعا شده مبارزه کند. تا کمتر شاهد چنين مصاحبههايي باشيم. بيان چنين ادعاهايي اگر واهي است در شان فوتبال ايران نيست.

  انتخاب برترين بازيکن و بازيکن اخلاق

  انتخاب برترين بازيکن فني و بازيکن اخلاق هم يکي ديگر از کارهاي خوب مهدي تاج در سازمان ليگ است. انتخابي که البته فقط در بازيهاي مهم و پخش مستقيم انجام ميشود وجوايزي هم از سوي اسپانسر به بازيکنان انتخاب شده اهدا ميشود. با اين حال برخي نسبت به نحوه گزينش بازيکن برتر فني گلايههايي دارند زيرا در اکثر مواقع فقط گلزن بازي بازيکن برتر ميشود. در مورد انتخاب بازيکن اخلاق اما شرايط بدتر است و بسياري از منتقدان ميگويد فاکتورهاي انتخاب بازيکن اخلاق چيست؟! به خصوص اينکه در برخي بازيها بازيکني که درگيري و حاشيه داشته بازيکن اخلاق شده است!

  مهدي تاج مرد تعامل

  رئيس سازمان ليگ تلاش ميکند همواره اهل تعامل باشد و به بهترين نحو مشکلات را برطرف کند. او فصل گذشته هم توانست برنامه مسابقات ليگ برتر را با وجود تمامي اعتراضهايي که بود در زمان مقرر به پايان برساند. بزرگترين حسن سازمان ليگ هم اين است که برنامه و تقويم ساليانه مسابقات ليگ برتر را تنظيم و تدوين مي کند، هرچند اين برنامه در طول سال گاهي اوقات به ناچار دچار تغييرات ميشود.

  در نهايت ميتوان به سازمان ليگ که نقش اتحاديه باشگاهها را در فوتبال ايران بر عهده دارد نمره قبولي داد هرچند هر مجموعه و سازماني ميتواند بهتر از چيزي که هست بشود. 2. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  SEYEDHAMED (8th March 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  سیدحامد
  استاتوس
  *
  شغل و حرفه
  کارمند/الکترونیک
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  5,443
  تشکر
  5,733
  تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  میتونن بهتر از این هم باشن

 4. #3


  محل سکونت
  همینجا تو اف سی!!
  نام واقعی
  bahareh
  استاتوس
  این نیز بگذرد!!!!
  شغل و حرفه
  دانش آموز
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  3,280
  تشکر
  8,440
  تشکر شده 3,502 بار در 1,597 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 10 تاپیک
  باید بهتر از اینا کار کنن!!

  دل دنیارو خون کردی که اینجوری تو رفتی
  تموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتی
  مثل حس یه عشق تازه بودی
  مثل افسانه بی اندازه بودی


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا