دلخوری لوتار ماتیوس از تلویزیون ایران
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: دلخوری لوتار ماتیوس از تلویزیون ایران

 1. #1


  محل سکونت
  ســـــــــاریــــ
  نام واقعی
  reza
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  1,115
  تشکر
  5,167
  تشکر شده 9,306 بار در 2,104 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 44 تاپیک

  دلخوری لوتار ماتیوس از تلویزیون ایران

  لوتار ماتیوس از میزبانی تلویزیون ایران و برنامه ورزش از نگاه دو به خاطر رعایت نکردن مفاد قراردادشان ناراحت است.  به گزارش روزنامه ۹۰، گزارش مجلههای آلمانی از او برخلاف اینجا، نه از حاشیه و شایعه که از متن فعالیتهای اوست. از این که او در فوتبال آلمان چه فعالیتهای جالبی میکند. آخرینش، نشست تلویزیونی او در شبکه SWR به همراه (تئوزوانسیگا) رئیس پیشین فدراسیون فوتبال بود. نام سمیرا سمیعی اما این بار با خبر یک «حضور» جالب توجه در فوتبال ایران دوباره زنده شد. خبر حضور لوتار ماتیوس.

  او از روابط حسنهاش با این ستاره نامدار فوتبال آلمان بهره برد و ماتیوس را به تهران کشاند. هر چند تشریفات این حضور و آنچه در سفر کوتاه و فشرده کاپیتان «آلمان قهرمان» در ایران گذشت رضایت سمیرا را جلب نکرد. برنامه او دقیقتر، زیباتر و پربارتر از آن چیزی بود که در این دو روز اجرا شد. سمیرا که اصرار دارد بگوید دختر پروفسور حسین سمیعی است و نه آنچه به خطا نوشتهاند مجید سمیعی، به شدت حواس جمع است و آشنا به ژورنالیسم.

  او در مورد تکتک کلماتی که میگوید و تکتک واژگانی که از قول او منتشر میشود حساس است. همین آگاهی بود که اجازه نداد ما از زیر زبانش رقم دقیق قرارداد ماتیوس برای حضور در ایران را بیرون بکشیم. او هر بار با خوشرویی تکرار میکرد: «من به قرارداد متعهدم».

  حرفهای سمیرا سمیعی، این زن فعال، خوشرو، زرنگ، حرفهای و البته به شدت فوتبالی را بخوانید. کسی که در میان حرفهایش با «عشق» از ایران حرف میزند.

  * سئوال مهم را همین اول میپرسم. لوتار ماتیوس چقدر گرفت تا راضی شد به تهران بیاید؟

  من با تلویزیون ایران و تهیهکننده برنامه شبکه دو قرارداد دارم و باید به آن متعهد باشم. بر اساس آن قرارداد، من به عنوان مدیر برنامههای ماتیوس اجازه افشای جزئیات قرارداد و از جمله مبلغ آن را ندارم.

  * یعنی حدودش را هم نمیتوان گفت. شاید بدانید که حرف و حدیث در مورد مبلغ دریافتی ماتیوس زیاد است.

  اجازه بدهید من به قانون عمل کنم و به تعهداتم پایبند باشم. فقط این را میتوانید بنویسید که من به عنوان مدیر برنامههای ماتیوس یک ریال هم نگرفتم.

  * یعنی هیچی؟

  واقعا هیچی.

  * از یک مدیر برنامه حرفهای بعید است!

  بله. حق دارید. اما من به خاطر ایران و به خاطر پدرم، پروفسور سمیعی هیچ مبلغی دریافت نکردم. این را هم بگویم که آقای اکبری تهیهکننده برنامه از بیماران پدرم هستند و به همین دلیل پیشنهاد دعوت از ماتیوس به تهران را پذیرفتم.

  * اگر قرار بود پولی بگیرید درصدتان چقدر میشد؟

  به هر حال من تنها ایجنت زن در فوتبال آلمان هستم و از مبالغ حرفهای این کار آگاهم. بر اساس توافق طرفین یک قرارداد، ۵ تا ۲۰ درصد به مدیر برنامه تعلق میگیرد.

  * یعنی ماتیوس هم درصدی به شما نداده؟

  او که یکی از ستارههای فوتبال آلمان است سالها من و خانوادهام را میشناسد. به عنوان دختر یک خانواده پولدار ایرانی فکر کنم خیلی «چیپ» بود که از ماتیوس در اولین دعوتش به ایران پول طلب میکردم. ماتیوس چه فکری پیش خودش میکرد! به هر حال این از نظر من یک (از پدرش میپرسد) لطف بود. یک گام مثبت برای کشورم.

  * خب اگر قرار نبود لطف کنید از این قرارداد چقدر گیرتان میآمد؟

  برایتان از آلمان مثال میزنم. اگر این کار را آنجا انجام میدادم حداقل ۵ هزار یورو میگرفتم.اما گفتم که به خاطر ایران و به خاطر پروفسور سمیعی هیچ چشمداشتی نداشتم.

  * حالا چه شد که بحث حضور ماتیوس در تهران مطرح شد؟

  شنیدم که از مدتها پیش آقای اکبری اقدام کرده بود اما موفق نشده بود. البته این را فقط شنیدهام و نمیتوانم با تاکید بگویم. به هر حال بعد از آن، این موضوع را با پدرم مطرح کرده بود و ایشان هم که میدانست من با ماتیوس قرارداد دارم از من خواست. من هم این موضوع را با لوتار در میان گذاشتم.

  * راحت راضی شد؟

  شاید اگر بگویم بخندید.

  * بگویید قول میدهم نخندم.

  من مدیر برنامههای چند ستاره بزرگ در آلمان هستم از جمله ماتیوس و برمه و پرمرته ساکر و...

  وقتی به آنهاحضور در یک کشور دیگر را پیشنهاد میدهیم هزار و یک سئوال میپرسند. اما وقتی موضوع حضور در تهران را به لوتار پیشنهاد دادم با توجه به اعتمادی که به من و خانوادهام داشت خیلی سریع «اوکی» داد. خیلی سریع. تنها یک سئوال پرسید.

  * چه سوالی؟

  گفت این برنامه ورزشی است؟ که گفتم آره.

  البته گفتم که این برنامه ورزشی را نمیشناسم و اصلا آن را ندیدهام. اما با صداقت میگویم که حداکثر ۵/۴ ساعت بعد، به من جواب مثبت داد.

  * شناختی از ایران داشت؟

  از طرف من شناخت پیدا کرده بود. من درباره ایران به او خیلی توضیح داده بودم. به او پسته ایران داده بودم، قاب خاتم کاری داده بودم. در مورد شمال و اصفهان برایش تعریف کرده بودم.

  * پس آنجایی که برج میلاد و آزادی را نشان میداد ثمره تلاشهای شما بود؟!

  (میخندد) بله. من حتی کلمات فارسی به او یاد دادهام مثل عید مبارک، سلام، ممنون.

  * یاد گرفته بود؟

  آره. کاملا.

  * برنامه حضورتان در تهران چه بود؟

  ما ساعت ۱۷:۳۵ چهارشنبه از فرانکفورت به تهران پرواز کردیم. ۵۰ دقیقه بامداد به وقت تهران رسیدیم که آقای استیلی از ما استقبال کرد. البته از طرف برنامه هم چند نفری آمده بودند. ۵شنبه هم از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد هم که در استودیو بودیم.

  * از صبح پنجشنبه تا زمان شروع برنامه دیداری، قرار ملاقاتی نداشتید؟

  نمیدانم باید بگویم یا نه. اما پنجشنبه بعدازظهر در هتل با آقای کفاشیان ملاقات کردیم. البته دیداری رسمی نبود و جنبه آشنایی آقای کفاشیان با ماتیوس را داشت. البته رئیس فدراسیون خیلی ناراحت بود که زمان بیشتری برای این ملاقات وجود نداشت. ایشان گفت پنجشنبه روز خانواده است. (میخندد)

  * جلسه سه نفره بود؟

  بله. آقای کفاشیان خیلی خوب انگلیسی حرف میزد و من هم به آلمانی ترجمه میکردم. البته او گفت که این دیدار را قبول ندارد و باید دفعه بعد ماتیوس به فدراسیون دعوت شود و با مربی تیم ملی هم دیدار کند.

  * با کارلوس کیروش؟

  بله. آقای کفاشیان گفت. ایشان اطلاعاتی هم در مورد فوتبال ایران به ماتیوس داد.

  * نشست چقدر طول کشید؟

  حدود نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه. البته ناگهانی و یک دفعه شد. گفتم که رسمی نبود، دوستانه بود!

  * درباره کمک ماتیوس به تیم ملی ایران صحبتی شد؟

  اصلا. آقای کفاشیان گفت ۷۰ درصد تمرکز کیروش روی بازی با نیجریه است.

  * ماتیوس چه گفت؟

  او هم گفت باید بازیهای تدارکاتی با تیمهایی مثل هلند و فرانسه داشته باشید و هر چقدر حریفانتان سختتر باشند به سودتان خواهد بود.

  * برخورد کفاشیان چطور بود؟

  ایشان خیلی راحت و شاد بود. از کار من به عنوان یک زن ایرانی در آلمان هم ابراز خوشحالی کرد. در مورد تیم ملی زنان و فوتبال زنان ایران هم با من حرف زد.

  * در این دو روز چه کادوهایی به ماتیوس دادند؟

  راستش را بگویم جای خجالت است. ما ایرانیها به مهماننوازی معروف هستیم. اما به ماتیوس یک پسته ندادند، یک خاتمکاری ندادند و حتی یک صنایع دستی ایرانی ندادند. فقط یک کتاب ایرانشناسی به دو زبان ایرانی – آلمانی به او دادند که آنقدر سنگین بود که لوتار به من گفت: «تو که فرداشب به آلمان میآیی برایم بیاور» به هر حال مدیران تلویزیون ایران نه به ماتیوس و نه به من یک کادو هم ندادند. فقط یک شاخه گل در فرودگاه به من دادند! به هر حال به عنوان یک ایرانی حس میکنم کارشان زشت بود.

  * چرا ماتیوس بیشتر در تهران نماند؟

  خودش گفت اگر میدانست در تهران این قدر خوش میگذرد بیشتر میماند اما چون شنبه در تلویزیون اسکای یک بازی از بوندسلیگا را کارشناسی میکند نمیتوانست بیشتر بماند.

  * با علی دایی هم ملاقات داشتید؟

  شاید ندانید. علی برای من مثل برادر است. او را از ده سالگی میشناسم. ایشان با پدرم خیلی خیلی خیلی دوست است. در ضیافت ناهار پنجشنبه دیدار کوتاهی با هم داشتیم که همانجا به او پیشنهاد شد در برنامه پنجشنبه شب شبکه دو حضور یابد. او دوست نداشت به برنامه برود و من نمیدانم چه مشکلی با آنها داشت اما در جمع و به همه گفت: «به خاطر پروفسور سمیعی و سمیرا به این برنامه میروم.» به ماتیوس هم این را گفت.

  شنیدهام در خانه خود میزبان علی دایی بودید؟

  فرصت نشد در ضیافت ناهار درست و حسابی با علی حرف بزنیم و به همین دلیل پدر، ایشان را دعوت کردند. علی میخواهد بیاید و پیراهن امضا شدهاش را به پسرم هدیه کند.

  * ضیافت ناهار و شام خواهد بود؟

  نه اصلا رسمی نیست. گفتم که میخواهد هدیهای به پسرم بدهد.

  * پسرتان چند ساله است؟

  یک هفته دیگر ۴ ساله میشود. همسر من یک فوق مهندس مکانیک است و مالک یک کارخانه معروف که در رابطه با ساخت لولههای نفتی فعالیت میکند. او خیلی کارمند دارد و سرش حسابی شلوغ است. به همین دلیل فرصت نکرد این بار همراه من به تهران بیاید.

  * تا به حال به ایران آمده؟

  بله. چندین بار. او ایران را دوست دارد و جالب است بدانید عقد ما هم «ایرانی» برگزار شد و عاقد مراسم ما هم آیتالله بجنوردی بودند.

  * اسم پسرت؟

  نمیخواهم وارد حریم خصوصی من شوید. اسمش را به شما نمیگویم.

  * بگذریم. شنیدم از پخش نشدن تصویرت در تلویزیون ایران ناراحت شدید!

  بله، خیلی. من به احترام نام ایران هیچ پولی برای آوردن ماتیوس نگرفتم. از طرفی حجاب و لباسم را با توجه به قوانین و عرف جمهوری اسلامی تنظیم کردم. با یک روسری مشکی، یک شلوار مشکی و یک روپوش بلند وارد فرودگاه شدم. بدتر این که به من گفته بودند در فیلم هستی. در همه طول مسیر و هر جا که ماتیوس بود من در کنارش بودم اما همه جا تصویرم را حذف کردند. اگر به من میگفتند تو را نشان نمیدهیم این اندازه ناراحت نمیشدم اما به من گفتند در فیلم هستی و... جدای از این باور کنید جلوی ماتیوس خجالت کشیدم!

  * چرا؟

  چون برنامهها بر اساس توافق ما پیش نرفت. قرار بود همه مصاحبهها و تصویربرداریها با هماهنگی باشد. اما چندین مصاحبه بدون هماهنگی انجام شد و هر جا که میرفتیم دوربینها با ما بودند.

  * اعتراض نکردید؟

  من میخواستم همهچیز به آرامی و خوبی برگزار شود و به همین دلیل حرفی نزدم. شما توجه کنید آنها حتی آداب یک میزبانی شایسته ایرانی را هم رعایت نکردند.

  * چطور؟

  دوست داشتیم به ماتیوس غذای ایرانی بدهند. این یک رسم زیباست که ما به میهمانان خارجی از غذاهای خوشمزه ایرانی میدهیم تا آنها خاطره شیرینی از ما داشته باشند. اما ما را به یک رستوران با نام فرنگی بردند و به ماتیوس استیک و غذای فرنگی دادند. خیلی ناراحت شدم. اگر فرصت بود خودم او را به رستوران گیلکی میبردم و به بهترین غذاهای ایرانی مهمانش میکردم. به هر حال ناراحت شدم. ماتیوس فقط چای ایرانی نوشید و رفت. این را هم بگویم که من آنقدر از شمال ایران برایش تعریف کرده بودم که ماتیوس هر جای سرسبز را میدید میپرسید، اینجا رشت است؟!

  *خوب است که دلخوری شما جزئی و فقط در مورد غذا بود. زیاد ناراحت نباشید.

  نه. فقط همین نبود. توافق ما این بود که سئوالات همان چیزی باشد که مورد توافق بود. آنها متن ۶۰ سئوال را برای من به آلمان فرستاده بودند. من آنها را ترجمه کردم و ماتیوس به من اعتماد کرد. او میدانست که سئوالی خارج از آنها و به ویژه در مورد مسائل خصوصی از او پرسیده نخواهد شد. اما این آقایان زیر قولشان زدند.

  * منظورتان سئوالی بود که در مورد ازدواجهای متعدد لوتار پرسیده شد؟

  بله. او در فرودگاه به من گفت که ناراحت شده چون قرار این نبود. البته ماتیوس با خوشرویی به سئوال آن مجری تلویزیونی جواب داد. اما آن مسائل با کسی هماهنگ نشده بود. البته فقط این نبود.

  * دیگر چه؟

  خبرنگار یک خبرگزاری (نامش را میگوید) سئوالی پرسید که ماتیوس به شدت عصبانی شد.

  * چه سئوالی؟

  او گفت بکن باوئر جایی گفته «ماتیوس را به عنوان چمنزن بایرن هم قبول ندارم» که ماتیوس به شدت ناراحت و عصبانی شد.

  * چه جوابی داد حالا؟

  از خبرنگار پرسید این حرف مسخره را از کجا خواندهای؟ منبع خبرت کدام رسانه است؟

  خیلی زشت بود. اصلا قرار نبود آن همه خبرنگار در استودیو باشند. برای من آن وضعیت گیجکننده بود!

  * به جز ماتیوس مدیر برنامههای کدام بازیکن سرشناس هستید؟

  این را بگویم که گزارشهای رسانههای آلمانی برخلاف روزنامههای ایرانی از من «مثبت» است. آنها من را به عنوان تنها «ایجنت زن» در کنار ۱۴۰ اجنت مرد فوتبال آلمان میشناسند. من مدیر برنامه بازیکنان و ستارههای زیادی از جمله آندریاس برمه، پرمرته ساکر (کاپیتان آرسنال)، آرمین فه و... هستم.

  * با فوتبالیستهای ایرانی کار نمیکنید؟

  من مدیر برنامه سوشا مکانی هم هستم که البته هنوز تیم آلمانی برایش پیدا نکردهام. دیگر هیچ ارتباط کاری با فوتبال ایران ندارم.

  *قرار است ستارههای دیگری را هم به تلویزیون ایران بیاورید؟

  از من خواسته شد و لیستی شامل ۷ - ۶ بازیکن هم دادند که البته نمیتوانم اسمی بیاورم.

  * در پروژه حضور ماتیوس شما که پولی نگرفتهاید. به جز لوتار، کس دیگری پول گرفت؟

  من نمیدانم. اصلا نمیدانم.

  * دلخوری دیگری که ندارید؟

  نمیخواهم این قدر از کمبودها بگویم. اما باور کنید برنامهریزی من دقیق دقیق بود. اما شبکه دو به برنامهاش خوب عمل نکرد. این را هم بدانید که بعد از پایان برنامه تلویزیونی که پس از ۴ ساعت و حدود ۳ بامداد تمام شد تازه در فرودگاه از ماتیوس مصاحبه نوروزی گرفتند! ماتیوس با خوشرویی به همه سوالات جواب داد اما بعدش با لبخند به من گفت: «این قرارمان بود؟»
  همیشه ترسیدم از دوست داشتنت
  یه بارم نگفتم ولی دوست داشتمت
  به خریت زدنو قبول دروغا
  یه وفتایی معنای دوست داشتنه
  خنده ها برا تو
  غصه ها برا من
  با اینکه نداشتی حوصله برا من
  میگفتم دعوتیم امشب دوتایی باهم
  میگفتی امشب نه من حوصله ندارم
  من همونم که بودم اسیرت
  شکوندی منو حالا چی شد نصیبت
  دارم سر میذارم رو بطری ها هرشب
  ولی تو آروم تو تخت کثیفت

 2. 11 کاربر مقابل از RUDMEHR K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (9th March 2014), *Shayan* (9th March 2014), IMAN (10th March 2014), kimiya 1 (9th March 2014), Love2013 (9th March 2014), Majid:62 (9th March 2014), Raso8L (10th March 2014), SEYEDHAMED (9th March 2014), V a H i D (9th March 2014), yalda88 (10th March 2014), zahralos (9th March 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  ESFAHAN
  نام واقعی
  shayan
  استاتوس
  باشی هسم..............نباشی هسن
  شغل و حرفه
  ......
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  589
  تشکر
  6,336
  تشکر شده 777 بار در 292 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 43 تاپیک
  آبرو بنده خدا را بردن.
  خداحافظ اسطوره زندگیم


 4. کاربر مقابل از *Shayan* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  RUDMEHR K (9th March 2014)

 5. #3


  محل سکونت
  مشهــــــــــــد
  نام واقعی
  EngineeR ZahrA
  استاتوس
  ایــــــــــــرانـــــــــ ♥
  شغل و حرفه
  دانشجــو ...
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  1,640
  تشکر
  9,465
  تشکر شده 3,504 بار در 1,296 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 15 تاپیک
  واقعا بد سوال پرسیدن ازش..

  به اینا چه ربطی داره ماتیوس چند دفعه ازدواج کرده....

 6. کاربر مقابل از zahralos عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  RUDMEHR K (9th March 2014)

 7. #4


  محل سکونت
  کرمانشاه
  نام واقعی
  نیما
  استاتوس
  به سلامتی هرکسی که از خانوادش دوره نخ سوزن از عشقش
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Brazil
  نوشته ها
  408
  تشکر
  1,304
  تشکر شده 535 بار در 268 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  در.د برغیرت همچین زنی دمش گرم به نظر من همه چیز تو روسری وچادر خلاصه نمیشه عفت پوشش اسلامی نیست چه خوبه ادما عفاف درونی داشته باشن

 8. کاربر مقابل از 666 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  RUDMEHR K (9th March 2014)

 9. #5


  محل سکونت
  همینجا تو اف سی!!
  نام واقعی
  bahareh
  استاتوس
  این نیز بگذرد!!!!
  شغل و حرفه
  دانش آموز
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  3,280
  تشکر
  8,440
  تشکر شده 3,502 بار در 1,597 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 10 تاپیک
  واقعا دختر دکتر سمیعیه؟؟؟؟؟؟؟؟
  چ سوالی بود ک پرسیدن

  دل دنیارو خون کردی که اینجوری تو رفتی
  تموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتی
  مثل حس یه عشق تازه بودی
  مثل افسانه بی اندازه بودی


 10. کاربر مقابل از bahareh88 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  RUDMEHR K (9th March 2014)

 11. #6


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  سیدحامد
  استاتوس
  *
  شغل و حرفه
  کارمند/الکترونیک
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  5,443
  تشکر
  5,733
  تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  یوسفی اون شب واقعا بعضی سوالاش خوب نبود

 12. #7


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  IMAN
  استاتوس
  هنو اولشه...
  شغل و حرفه
  در ره طبابت
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  6,999
  تشکر
  9,469
  تشکر شده 8,009 بار در 3,149 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 27 تاپیک
  همین کارا رو میکنن که از ایرانیا بد میگن دیگه...
  اونا همه چیزشون رو اصوله..محصوصا آلمانیا....اما ما....
  آدم میبینه خانومای ایرانی تا این حد فعالن خوشحال میشه
  نه...!نه...!نه...! 13. #8


  نام واقعی
  MaHnaZ_KHalili
  استاتوس
  آمد بهار جانها ای شاخ تر برقص آ
  شغل و حرفه
  فعلا بیکار
  بازیکن محبوب
  Mohsen Khalili
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  1,356
  تشکر
  1,219
  تشکر شده 2,234 بار در 846 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 41 تاپیک
  ای بابا...آبرومون رفت

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا