طرفداری- خوزه آنتونیو کاماچو، سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا، معتقد است که رئال مادرید و بارسونا هنوز بهترین عملکرد گرت بیل و نیمار را ندیده اند.

این دو بازیکن در نقل و انتقالات تابستانی هزینه زیادی روی دست باشگاه های خود گذاشتند، اما کاماچو در مصاحبه با AS، گفت که این بازیکنان هنوز به بالاترین سطح بازی خود نرسیده اند.

کاماچو گفت: "آنها هنوز بهترین عملکرد خود را نشان نداده اند. نیمار فشار بیشتری تحمل خواهد کرد، چرا که جام جهانی برزیل در راه است و او در آنجا نقش یک ستاره را خواهد داشت. بیل به جام جهانی نخواهد رفت، بنابراین این فشار بر او وارد نخواهد شد. اما اگر برای خرید شما چنان هزینه ای پرداخت شده باشد و در رئال مادرید بازی کنید، باید نسبت به برچسب قیمت، خود را بالا بکشید."

کاماچو در ادامه افزود که منتظر رویارؤیی بیل و نیمار در ماه پیش رو است: "تصور تماشای چنین مسابقه ای در هرجای دیگر از دنیا سخت است. در این دیدار دو رقیب برای توپ طلا، یک مهاجم که احساس می کند در همین سطح است، بهترین بازیکنان اسپانیا، آرژانتین، پرتغال و بهترین بازیکنان بازار نقل و انتقالات حضور خواهند داشت."

سرمربی و بازیکن سابق رئال مادرید ادامه داد: "من همیشه از اولین ال کلاسیکویی که بازی کردم، خاطره ویژه ای خواهم داشت؛ ما در مقابل تیم یوهان کرایف قرار گرفته بودیم و به نظر می رسید که آنها در تمام بازی ها پیروز خواهند شد. آنها به سانتیاگو برنابئو آمدند و یک فستیوال فوتبال شکل گرفت. سال بعد هم همه چیز یکسان به نظر می رسید و یک پسر 18 ساله در مقابل کرایف قرار گرفته بود.

من برای آن مسابقه بسیار با انگیزه بودم و فکر می کنم جایزه ای هم بردم. ما قهرمان جام حذفی هم شدیم. فکر می کنم زمانی بود که فوتبال اسپانیا قدرتمند تر و مهم تر می شد."

کاماچو، سرمربی بسیار با تجربه ای که سابقه هدایت تیم هایی چون رایو وایکانو، اسپانیول (دو بار)، سویا، بنفیکا (دو بار)، اوساسونا، رئال مادرید و تیم های ملی اسپانیا و چین را داشته است، در مورد وضعیت تاتا مارتینو در بارسلونا نیز ابراز همدردی کرد.

"برای او بسیار سخت بوده است اما به خوبی خود را وفق می دهد. از نظر من، این سخت ترین وضعیت حاکم بر بارسلونا بعد از پپ گواردیولا است. زمانی صحبت از مربیگری من در بارسا و اتلتیکو مادرید به گوش می رسید، اما ارتباط قلبی من با رئال مادرید بیش از حد سنگین است."