حامد آفاق پس از نایبقهرمانی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در مسابقات باشگاههای غرب آسیا گفت: سطح مسابقات غرب آسیا هر سال نسبت به سال قبل پایینتر میآید ولی سطح بازی تیمهای ایرانی همیشه بالا بوده است.
بازیکن تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خوزستان- اظهارکرد: در بازی با مهرام در نیمه اول خوب ظاهر شدیم ولی در نیمه دوم نتوانستیم خوب بازی کنیم و بازیکن خارجیمان نیز مصدوم شد. در کل بد بازی کردیم و همین باعث شد، ببازیم.
وی بیانکرد: قهرمانیهایی که همیشه تیمهای ایرانی در مسابقات غرب آسیا و نیز آسیایی کسب میکنند، نشان داده که بسکتبال ایران یک سطح بالاتر از سایر تیمها است ولی تیمهای غرب آسیا روز به روز نسبت به قبل ضعیفتر میشوند. در سالهای قبل که صبا باتری و صنام حضور داشتند، شاهد بازیهای حساس و نزدیکی در غرب آسیا بودیم ولی در حال حاضر اینگونه نیست و مسوولان باید فکری به حال این مساله کنند؛ زیرا سطح و کلاس تیمهایی که حضور پیدا میکنند در حد ضعیفی است و از قبل میتوان پیشبینی کرد که چه تیمهایی به فینال میرسند.
بسکتبالیست تیم پتروشیمی بندرامام بیانکرد: قانون غرب آسیا این است که از هر کشوری تیم بالاتر در ردهبندی، به باشگاههای آسیا صعود میکند و ما نیز متاسفانه نتوانستیم مهرام را شکست دهیم و از صعود بازماندیم. فکر نمیکنم حق تیمم ضایع شده است، بلکه ما بد بازی کردیم و هر تیمی که از ثانیهها بهترین استفاده را ببرد، برنده است. مطمئناً بازماندن تیم نایبقهرمان از صعود، و راهیابی تیمهای سوم و چهارم به مسابقات باشگاههای آسیا، سطح این رقابتها را پایین میآورد ولی قانون غرب آسیا این است و سالها است که اجرا میشود و باید برای آن یک فکر اساسی کرد.
وی درخصوص برنامه تیم پتروشیمی برای ادامه لیگ گفت: سعی میکنیم اشتباهاتمان مقابل مهرام را جبران کنیم. امیدواریم در مرحله بعد بتوانیم مهرام را شکست داده و قهرمان لیگ شویم.