رقابت 5 گروه برای در گرفتن مالکیت پرسپولیس
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: رقابت 5 گروه برای در گرفتن مالکیت پرسپولیس

 1. #1


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک

  رقابت 5 گروه برای در گرفتن مالکیت پرسپولیس

  در واگذاري باشگاه پرسپوليس به بخش خصوصي 5 گروه براي مالکيت اين باشگاه به صورت اجارهاي رقابت ميکنند.

  بحث واگذاري پرسپوليس و استقلال اين بار به صورت جدي از سوي وزارت ورزش و جوانان دنبال ميشود، آنقدر جدي که اين موضوع به جلسات هيئت دولت کشيده شد تا کار گروهي 5 نفره براي بررسي وضعيت اين 2 باشگاه براي واگذاري به بخش خصوصي تشکيل شود. شايد اگر فشار مجلس نبود اين کار باز هم صورت نميگرفت اما نمايندگان مجلس در خانه ملت با تصويب طرحي مبني بر اينکه شرکتهاي دولتي پرسپوليس و استقلال بايد تا پايان سال 93 خصوصي شوند به دولت فشار وارد کردند تا خصوصي شدن اين 2 باشگاه را به صورت جدي دنبال کند.

  به گزارش تسنيم، اميررضا خادم معاون حقوقي، مجلس و هماهنگي امور استانهاي وزير ورزش و جوانان از سوي محمود گودرزي براي پيگيري اين کار انتخاب شد. او از وزير ورزش و جوانان اختيار تام گرفت تا خصوصيسازي پرسپوليس و استقلال را پيگيري کند و از همين رو جلسات مختلفي را با مسئولان سازمان خصوصيسازي و همچنين باشگاه پرسپوليس برگزار کرد.

  خادم در اين خصوص صحبتهاي متفاوتي انجام داد و حتي بحث نقل و انتقال يا همان اجاره هم به ميان آمد. وي در اين باره گفته بود: «همان طور که قابل پيشبيني است نقل و انتقال و خصوصي شدن اين 2 باشگاه شفافيتي را ميخواهد که بايد از جهت توانمندي مالي اين 2 باشگاه و بحث داراييها بررسيهاي بيشتري صورت بگيرد. واگذاري قطعي اين 2 باشگاه مطمئنا با مشکلاتي روبرو خواهد شد و اگر بخواهيم حسابرسي کنيم شايد اين 2 باشگاه اصلا به عنوان شرکت زيانده محسوب نشوند که بخواهيم آنها را به حراج بگذاريم.»

  «داراييهاي پرسپوليس و استقلال بيش از بدهيهاي اين 2 باشگاه است.» اين صحبت را نماينده تامالاختيار وزير ورزش و جوانان در واگذاري پرسپوليس و استقلال بارها انجام داده و خواستار فراهم شدن زير ساختها و ساز و کار مناسب براي واگذاري اين 2 باشگاه شده است. در اين بين پيشنهادهايي هم به وزارت ورزش و جوانان رسيد.

  علي پروين يکي از پيشکسوتان باشگاه پرسپوليس و مديرعامل فعلي سرخپوشان پايتخت خواستار اين شده که باشگاه پرسپوليس در اختيار پيشکسوتان اين باشگاه قرار بگيرد تا پرسپوليسيها خودشان باشگاه خودشان را اداره کنند. اين پيشنهاد قابل بررسي بود و حالا گفته ميشود شايد عملي شود، اما وزارت ورزش و جوانان به صراحت واگذاري اين باشگاه به پيشکسوتان، شخصي خاص يا بخش خصوصي را اعلام نکرده، با اين حال بحث اجاره دادن پرسپوليس به صورت جدي مطرح شده است.

  علي پروين به همراه پيشکسوتان پرسپوليس و دوستانش گروهي هستند که با جديت زيادي به دنبال در اختيار گرفتن اين باشگاه هستند و حتي در اين خصوص گفته شده پروين برنامههايش را به اميررضا خادم داده است. مديرعامل فعلي باشگاه پرسپوليس نام 7 نفر را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده تا آنها عضو جديد هيئت مديره باشگاه شوند. حتي گفته شد در اين ليست 7 نفره مهدي مهدويکيا، حسين هدايتي، مجيد فرخزادي، محمدعلي پورمختار، محمد دلبري و مهدي جهانگيري به همراه علي پروين حضور دارند تا در صورت واگذار شدن پرسپوليس به گروه پروين و دوستانش اين باشگاه را اداره کنند که البته پروين اين موضوع را رد کرد. در اين خصوص حتي رايزنيهاي خوبي صورت گرفته اما چيزي قطعي نيست و موافقت وزارت ورزش و جوانان هنوز اعلام نشده است.

  علاوه بر گروه پروين و دوستانش 4 گروه ديگر برنامههاي خود را به وزارت ورزش و جوانان دادند تا اين باشگاه را در اختيار بگيرند. گفته ميشود محمد رويانيان و دوستانش يکي از اين گروهها هستند. او ميخواهد برنامههاي اقتصادياش را در اين باشگاه دنبال کند و به همين دليل اين بار با قدرت بيشتري قصد ورود به اين باشگاه را دارد تا مشکلات پرسپوليس را برطرف کند. رويانيان چندي پيش وعده تامين بودجه 100 ميليارد توماني تا پايان سال 93 را البته با شروطي خاص داده و آن را به وزارت ورزش اعلام کرده بود.

  تيم دوستان علي دايي گروه ديگري هستند که براي در اختيار گرفتن باشگاه پرسپوليس وارد عمل شدهاند. علي دايي که خودش بارها اعلام کرده قصد خريد باشگاه پرسپوليس را ندارد پيش از اين در اين خصوص گفته بود: «ما دوستاني داريم که ميتوانند اين تيم را بخرند و اگر قرار به واگذاري پرسپوليس باشد افراد زيادي هستند که ميتوانند اين تيم را در اختيار بگيرند.» حالا اين موضوع جدي و حتي برنامه اين گروه براي ارائه شدن به وزارت ورزش و جوانان آماده شد.

  يک تاجر ايراني شخص ديگري است که قصد دارد مالکيت باشگاه پرسپوليس را در اختيار بگيرد. نام اين تاجر ايراني نجمي است و شايد گمنامترين شخصي باشد که قصد دارد در بحث در اختيار گرفتن باشگاه پرسپوليس وارد شود اما در اين راه مهمترين تصميم را وزارت ورزش و جوانان ميگيرد و بايد ديد باشگاه پرسپوليس قرار است به چه شکل واگذار شود.

  سيروس محجوب که چند وقت پيش باشگاه ملوان را خريداري کرد، به تازگي اين باشگاه را تحويل داده و ديگر قصد ندارد مالکيت ملوان را به عهده بگيرد. شايد دليل اين موضوع بيارتباط با برنامهاي که به وزارت ورزش و جوانان داده نباشد و اين فرد هم يکي از افرادي است که قصد دارد مالکيت باشگاه پرسپوليس را به عهده بگيرد.

  اکنون «عزم» وزارت ورزش و جوانان براي واگذاري 2 باشگاه پرسپوليس و استقلال «جزم» است و اين فرصتي مناسب براي کساني محسوب ميشود که قصد داشتند مالکيت اين باشگاهها را به عهده بگيرند. در اين بين باشگاه پرسپوليس در اولويت براي واگذاري قرار داد و حالا بايد ديد کارگروه هيئت دولت و مسئولان وزارت ورزش بحث واگذاري قطعي پرسپوليس و استقلال را مد نظر دارند يا اين 2 باشگاه قرار است به صورت نقل و انتقال يا همان اجارهاي واگذار شوند.

  با اين حال در اين راه مشکلاتي وجود دارد که کار را براي خصوصيسازي باشگاه پرسپوليس دشوار ميکند.

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 2. 3 کاربر مقابل از FaRsHaD_8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Shayan* (18th March 2014), *sir amirhossein* (18th March 2014), Amir_Ali (18th March 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  ESFAHAN
  نام واقعی
  shayan
  استاتوس
  باشی هسم..............نباشی هسن
  شغل و حرفه
  ......
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  589
  تشکر
  6,336
  تشکر شده 777 بار در 292 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 43 تاپیک
  بهترین گروه علی داییه و البته سردار
  خداحافظ اسطوره زندگیم


 4. #3


  محل سکونت
  همینجا تو اف سی!!
  نام واقعی
  bahareh
  استاتوس
  این نیز بگذرد!!!!
  شغل و حرفه
  دانش آموز
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  3,280
  تشکر
  8,440
  تشکر شده 3,502 بار در 1,597 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 10 تاپیک
  علی دایی وسردار!

  دل دنیارو خون کردی که اینجوری تو رفتی
  تموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتی
  مثل حس یه عشق تازه بودی
  مثل افسانه بی اندازه بودی


 5. #4


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  دایی وسردار


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا