حقيقي: دلم براي ميثاق سوخت/ روسها گفتند از دايي و كريمي هم موفقتر ميشوي/ ميخواهم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: حقيقي: دلم براي ميثاق سوخت/ روسها گفتند از دايي و كريمي هم موفقتر ميشوي/ ميخواهم

نام واقعی
    عليرضا
    استاتوس
    تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Arsenal | England
    تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

حقيقي: دلم براي ميثاق سوخت/ روسها گفتند از دايي و كريمي هم موفقتر ميشوي/ ميخواهم

حقيقي: دلم براي ميثاق سوخت/ روسها گفتند از دايي و كريمي هم موفقتر ميشوي/ ميخواهم راه را براي ساير دروازهبانها باز كنم

واقعا از ته دل ميگويم، براي ميثاق دلم سوخت كه اينگونه با او رفتار كردند. شايد رفتارش با من خوب نبود و اختلاف داشتيم ولي نبايد اينقدر خردش ميكردند

عليرضا حقيقي لژيونر جديد فوتبال ايران در فاصله دو اردوي تيمش در تركيه و اسپانيا سفري يك هفتهاي به ايران داشت. در اين يك هفته رسانهها و نشريات ورزشي زيادي براي انجام مصاحبه پيگير او بودند كه در اين بين مجله تماشاگر موفق شد گفتگوي مفصلي با او ترتيب بدهد.
    گزيدهاي از گفتگوي هفتهنامه تماشاگر را با حقيقي و پدرش كه حكم مدير برنامههاي او را دارد در ادامه ميخوانيد:
    تيرماه امسال كه تيم ملي به همراه كيروش در اردوي اتريش بود، در همسايگيشان باشگاه روبينكازان روسيه هم اردو زده بود. اين همجواري حالا پس از گذشت ماهها صدايش درآمد؛ آنطوري كه پدر عليرضا حقيقي ميگويد كادر فني روبينكازان براي ديدن تمرينات كيروش به اردوي تيم ملي آمده بودند كه عليرضا را ميبينند و مسير زندگي حقيقي در همين اردو تغيير ميكند. گرفتن پنالتي در بازي دوستانه و تمرينات فوقالعاده در كنار فيزيك بدني مناسب اين مليپوش ايراني، نظر كارشناسان فني باشگاه روسي را جلب ميكند. پدر عليرضا ماجرا را اينگونه تعريف ميكند: «چند هفته پيش سهنفر از طرف باشگاه روبينكازان روسيه به تهران آمدند و عليرضا را مجددا در تمرينات تيم ملي و بازيهاي پرسپوليس ديدند و تصميم گرفتند با او قراردادي 4ساله امضا كنند.»

حالا عليرضا حقيقي برخلاف نظر منتقدانش به اروپا ترانسفر شد؛ آن هم در كشوري كه مهد پرورش دروازهباني است. او بعد از نيما نكيسا كه در يونان دروازهباني كرد، دومين دروازهبان ايراني است كه وارد خاك اروپا شده و به نظر ميرسد مقصد بعدياش ليگهاي معتبر اروپايي مانند انگليس باشد. «نمايندگان اين تيم روسي با احترام زيادي در مورد عليرضا صحبت كردند. ميگفتند فوقالعاده است و با اين شيوه كه پرسپوليس به مانند يك تيم دسته سومي و بيدروبيپيكر بازي ميكند عملكرد خوبي از او در دورن دروازه ديديم.» پدر عليرضا حقيقي كه از دو روزنامه ورزشي به شدت شاكي بود، اتفاقات رخ داده در ترانسفر فرزندش را اينگونه شرح داد: «اگر آنها بلندگوي رسانه دارند صداي ما هم خداست كه جوابشان را ميدهد. گفتند روبينكازان دستهچندمي است يا اينكه اصلا آنها دنبال ترانسفر عليرضا نيستند اما حالا همه متوجه شدند چه كساني به مردم دروغ ميگويند و بهجاي روزنامه، روزينامه راه انداختهاند. متاسفانه بعد از اينكه حكم يكي از اين روزنامهها را گرفتيم خيليها را جلو انداختند تا شكايتمان را پس بگيريم. ما به ائمه اطهار و خداوند وصل هستيم و آنها حقمان را ميدهند.»
    در حالي كه پدر حقيقي از رسانهها گلهمند بود كه چرا اينگونه با پسرش رفتار كردهاند، ادامه داد: «نمايندگان روبينكازان به احترام دايي به باشگاه راهآهن رفتند و پيمان خواهرخواندگي بستند و با كفاشيان هم جلسه گذاشتند ولي بعد گفتند دايي سفارش عليرضا را كرده! به خداوند قسم ميخورم كه دايي در ايران سفارش كسي را نميكند؛ چه برسد سفارش عليرضا به تيم روسي! بعد هم مگر روسها سفارشپذير هستند و آنجا مثل ايران است كه با سفارش، بازيكن جابهجا شود؟!»
    گفته ميشود طي صحبتهايي كه ميان باشگاه روسي و حقيقي شده آنها به دروازهبان سابق پرسپوليس گفتهاند او را براي ترانسفر به اروپا و باشگاههاي انگليسي جذب كردهاند و ميخواهند از طريق حقيقي درآمدزايي كنند. «قرارداد عليرضا باشگاه به باشگاه بوده و I.T.C او آماده است. مطمئن باشيد دريافتي عليرضا بيشتر از درآمد باشگاه پرسپوليس بوده است.» اين اطلاعات را پدر حقيقي در اختيار «تماشاگر» گذاشت و قول داده دو هفته ديگر رقم اصلي قرارداد عليرضا را عنوان كند.
    پس از كلي تلاش به لطف پدر عليرضا توانستيم با خودش كه اين روزها در دسترس نيست همكلام شويم. پدرش ميگويد عليرضا نذر امام رضا(ع) بوده و او را از ائمهاطهار دارند. قبل از آنكه صحبتمان با او تمام شود گفت: «بگذاريد هر چه ميخواهند پشت سر پسرم حرف بزنند. بگذاريد آنقدر بگويند تا بتركند؛ آنها چشم ديدن موفقيت عليرضا را ندارند. نميدانم خبرنگارها از خدا نميترسند كه اينقدر دروغ مينويسند؟ ديدند علي جوان است خواستند باج بگيرند اما نميدانستند علي خدا را دارد و حقاش را با توكل به خدا ميگيرد، نه با روزنامهها.»
    به نظر ميرسد از روزنامهها شاكي هستي كه در دسترس نيستي؟
    بحث ناراحتي نيست؛ گرفتار كارهاي شخصيام هستم و گرفتن ويزاي اسپانيا. متاسفانه روزنامهها و مسئولين هيچ حمايتي از من نكردند و بهجاي اينكه از ترانسفر يك بازيكن ايراني خوشحال شوند، ناراحت شدند و عليه من مطالبي نوشتند. باور كنيد هر كسي جاي من بود با اين سن و سال كم و حاشيههاي زيادي كه برايش بهوجود آوردند، نابود ميشد. آنهايي كه مرا تخريب كردند را به خدا واگذار ميكنم و نميدانم چرا از خدا نميترسند! خدا جوابشان را ميدهد.
    اصلا چطور شد اينقدر ناگهاني به روسيه ترانسفر شدي؟
    خيلي هم ناگهاني نبود. مدتها بود كه بحث اين ترانسفر در جريان بود. آنها در اردوي تيم ملي در اتريش مرا ديده بودند و بعد هم به ايران آمدند و از نزديك با هم صحبت كرديم
    از اين ترانسفر نگران نبودي؟
    نمايندگان روبينكازان گفتند دايي، باقري، كريمي و هاشميان زماني كه به اروپا ترانسفر شدند از نظر سني بالا بودند اما تو جوان هستي و ما مطمئن هستيم كه از آنها موفقتر ميشوي. آنطوري كه از صحبتهايشان برميآيد ميخواهند با سرمايهگذاري روي من بعدها مرا به اروپا و ليگهاي معتبر ترانسفر كنند تا درآمدزايي داشته باشند. البته بايد خيلي تلاش كنم تا موفق شوم.
    شنيدي كه حاجقربان هم بركنار شد؟
    حاجقربان مربي خوبي است و رفتارش در اين مدت با من خوب بود اما مرا باشگاه خواسته و با رفتن او اتفاق خاصي براي من رخ نميدهد.
    در ايران نوشتند تو هم مثل ناپلئون در برف روسيه گير ميكني.
    فعلا كه از من راضي هستند و به اميد خدا آنقدر تلاش ميكنم تا مثل ناپلئون در برف روسيه گير نكنم! من مرد روزهاي سخت هستم و از منتقدان هم ميخواهم يكسال صبر كنند تا ببينند موفق ميشوم يا نه، بعد انتقاد كنند.
    شرايط كار كردن در روسيه هم مثل جاهاي ديگر اروپاست؟
    من كه در كشورهاي ديگر اروپايي نبودم ولي اين باشگاه فوقالعاده حرفهاي است. مثلا از صبح تا شب تحت نظر باشگاه هستيم. اول صبحانه ميخوريم، بعد تمرين كه تمام شد زير نظر كادر پزشكي تست و ماساژدرماني ميشويم. بعد از ناهار و تمرين عصر هم دوباره تست پزشكي ميدهيم. در اردو هم كه هستيم گوشيهاي همراه ما جمعآوري ميشود و در شبانهروز تنها چند دقيقه از طريق تلفن هتل ميتوانيم با خانوادهمان در تماس باشيم.
    تمرينات دروازهباني چطور است؟
    تمرينات خوبي داريم و اصلا تكراري نيست. مثلا اگر روزي حال كار كردن با توپ را نداشته باشيم مربي مثل ساير بازيكنان به ما تمرين ميدهد تا از كار زده نشويم و به مسائل روحي و رواني بازيكنان خيلي اهميت ميدهند.
    با سرماي روسيه و اينكه خيلي با مسلمانان خوب نيستند كنار آمدهاي؟
    بيشتر در اردو هستيم و خيلي با مردم ارتباط نداريم ولي من به اروپا آمدهام تا بجنگم و مرد روزهاي سخت باشم. ميخواهم طوري كار كنم كه پاي ساير دروازهبانان ايران هم به فوتبال اروپا باز شود.
    بحث قراردادت با روبينكازان و درصدي كه به باشگاه رسيده، حرف و حديث زيادي به راه انداخت.
    يكسري مسائل را شنيدم اما اين مساله بين دو باشگاه بوده و من در جريان نيستم.
    از اينكه حضور در فوتبال روسيه باعث شود تيم ملي را از دست بدهي نگران نيستي؟
    چرا بايد نگران باشم؟ كيروش يك مربي حرفهاي است و اينگونه نيست كه چون بازي نميكنم دعوت نشوم. همهچيز دست خداست.
    مشكل زبان نداري؟
    انگليسي را تا حدودي بلد هستم و زبان روسي را هم شروع به يادگيري كردم.
    بعد از رفتن تو به روسيه، شنيدي ميثاق چه گلهاي بدي خورد؟
    واقعا از ته دل ميگويم، براي ميثاق دلم سوخت كه اينگونه با او رفتار كردند. شايد رفتارش با من خوب نبود و اختلاف داشتيم ولي نبايد اينقدر خردش ميكردند.
    بازيكنان همتيميات از فوتبال ايران شناخت دارند؟
    كريخواني هميشه ميان بازيكنان خارجي در باشگاهها وجود دارد. اما من به آنها گفتم فوتبال ايران جزو قدرتهاي اول آسياست و در بهترين تيم ايران بازي ميكردم كه 20ميليون هوادار دارد. گفتم كه براي پول نيامدم و در جامجهاني فوتبال ما را ميبينند.
    ویرایش توسط Aliparsa : 13th February 2012 در ساعت 22:57

پسر جرمت چیست؟

جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

جرم تو اسطوره بودن است
    اینها از اسطوره میترسند

این عادت این جماعت است
    آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

از تو میترسند .... از تو میترسند

2. 7 کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amin-Tohi (13th February 2012), mostafacute (13th February 2012), promise1 (20th December 2012), Queen (13th February 2012), redkiller (13th February 2012), sara93 (13th February 2012), Vahide (13th February 2012)

نام واقعی
    pouya
    استاتوس
    به هر دردی که درمانم همان دردم دوا باشد/که هم درمان من درد است و هم درد است درمانم
    شغل و حرفه
    دکتر مهندس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 334 بار در 209 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    دروازه بان موفقیه

نام واقعی
    ندا
    تشکر شده 11 بار در 9 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    آفرین

5. کاربر مقابل از ندا19 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

redkiller (13th February 2012)

نام واقعی
    pouya
    استاتوس
    به هر دردی که درمانم همان دردم دوا باشد/که هم درمان من درد است و هم درد است درمانم
    شغل و حرفه
    دکتر مهندس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 334 بار در 209 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    صد آفرین

نام واقعی
    Nazanin
    استاتوس
    و خدایی که در این نزدیکی ست...
    شغل و حرفه
    د ا ن ِ ش ج و
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 7,517 بار در 2,242 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    هزار و سیصد آفرین!

نام واقعی
    reza
    شغل و حرفه
    دانشجوی فلسفه دانشگاه ازاد_ تولیدی چرم(کیف پول-دوشی-دس
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Italy
    تشکر شده 181 بار در 69 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خدا کنه زود بره لیگ انگلیس که منچستر لازمش داره.همچنان پرچمه ما بالاست

قسم به اسم پرسپولیس
    که قهرمانه پرسپولیس
    به شوت سنگین مجتبی
    به گل فرشاد پا طلا
    (که راهه ما ها ها

باشدا ها ها
    راه تو و و
    پرسپولیس) 2بار
    همه به پییییییش
    همه به پییییییش
    به یکصدا پرسپولیس قهرمان
    قهرمانقهرمان
    حالم را به هم نزن، غم هايم به تازگي ته نشين شده است.
    خيلي سخت است هم روي قولت بايستي و هم زير پا نگذاري اش.
    پایدار تا پای دار

9. کاربر مقابل از paydar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Vahide (13th February 2012)