بررسی وضعيت هوشيار در گفتوگو با مربي سابقش؛ همه تقصيرها را به گردن او نياندازيد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: بررسی وضعيت هوشيار در گفتوگو با مربي سابقش؛ همه تقصيرها را به گردن او نياندازيد

نام واقعی
    عليرضا
    استاتوس
    تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Arsenal | England
    تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

با شرایطی که برای میثاق بوجود آمده و جو سنگین شکل گرفته فکر نمیکنم که او بتواند به این زودیها به شرایط بازی برگردد و بهترین گزینه در حال حاضر حسین هوشیار است

تیم پرسپوليس در فصل جاري لیگ برتر اوضاع خوبي در چارچوب دروازه نداشته است. پرسپولیس در نیمفصل اول حقیقی و معمارزاده را بعنوان دروازهبان در اختیار داشت اما هیچکدام از این دو در حد و اندازههای نام پرسپولیس ظاهر نشدند و نتوانستند جایگاه ثابتی درون چارچوب پرطرفدارترین تیم آسیا پیدا کنند.
    پیوستن حقیقی به روبین کازان، مسئولان باشگاه پرسپولیس را بر آن داشت تا به کمک جذب مهرهای جایگزین بتوانند ضعفهای این پست حساس را نیز پوشش دهند. براین اساس مذاکرات با حسین هوشیار دروازه بان مشهدی شهرداری یاسوج که آن روزها با درخشش مقابل تیمهای مطرحی چون تراکتورسازی، فولاد و استقلال تبدیل به ستاره تیمش شده بود آغاز شد و پرسپولیسی ها با دریافت رضایتنامه هوشیار و عقد قراردادی صدمیلیونی توانستند این دروازهبان را به خدمت بگیرند.

اگرچه هوشیار در روزهای ابتدایی حضورش در پرسپولیس نیمکت نشین بود اما با توجه به ضعفهای متعدد معمارزاده در بازیها فرصتی فراهم شد تا این دروازه بان جوان نیز تجربه قرار گرفتن در چارچوب پرسپولیس را البته در شرایطی کاملا خاص و بحرانی بدست آورد.
    سواي بازي اول مقابل ذوبآهن، عملكرد هوشيار در دو بازي بعدي راضيكننده نبود و بهخصوص 3گلي كه او در مقابل فجرسپاسي و روي سه شوت از راه دور دريافت كرد يك بار ديگر اصطلاح گلهاي ايليچي را بر سر زبانها انداخت. حتي در برخي روزنامهها موضوع ضعف بينايي و چشمهاي ضعيف هوشيار هم مطرح شده است.
    در این زمینه گفتگویی با عباس چمنیان، مدرس بینالمللی فوتبال و مربی سابق حسین هوشیار در شهرداري ياسوج داشتیم که در ادامه ميخوانيد.
    *آقای چمنیان، شما چندین سال است با حسین هوشیار آشنایی دارید و از روحیه و سبک دروازهبانی وی مطلعید. با توجه به اینکه او سابقه و تجربه چندانی در لیگ برتر ندارد، به نظرتان حضورش در تیم بزرگی مثل پرسپولیس زود نبود؟
    از سن 24سالگی تا 34سالگی یک دوره 10ساله برای دروازهبانان است که طی این دوره اوج دوران دروازهبانی خود را میگذرانند. حسین هم در حال حاضر 28سال سن دارد و اگرچه در سطح فوتبال ایران دارای سابقه چندانی نیست اما به لحاظ تجربی بازیهای فراوانی را چه در لیگ یک و چه در جام حذفی مقابل تیمهای بزرگی از جمله استقلال، تراکتورسازی و فولاد انجام داده و در این زمینه از شرایط ایدهآلی برخوردار است.
    *آخرین تیمی که هوشیار بهواسطه حضور شما راهی آن شد شهرداری یاسوج بود. شرایط او در این تیم چطور بود؟
    شهرداری یاسوج امسال در جام حذفی نتایج بسیار خوبی را بهدست آورد و توانست عنوان پدیده رقابتها را کسب کند اما کمتر کسی در خصوص نقش پررنگ هوشیار در این موفقیت صحبت كرد. این دروازه بان چه در لیگ یک که تا نیمفصل بدون اشتباه کار کرد و چه در جام حذفی که در مصاف با تیمهای قدرتمند لیگ برتری کمترین اشتباه را داشت و چند بازی در ضربات پنالتی به کمک تیم آمد، کارنامه بسیار خوبی را بر جای گذاشت و به اعتقاد من یکی از اساسی ترین دلایل درخشش شهرداری در جام حذفی بود.
    *او تا به اینجای کار شرایط مناسبی را در پرسپولیس نداشته است. ضعفهای فعلی او را ناشی از چه مسئلهای میبینید؟
    قرار گرفتن او در ترکیب پرسپولیس مصادف شد با کنار گذاشته شدن میثاق از سوی کادر فنی و حضور هوشیار در شرایطی رقم خورد که همه انتظار بهترینها را داشتند. با این وجود وی در مقابل ذوبآهن عملکرد مناسبی داشت و در مقابل استقلال و فجرسپاسی هم آنچنان بد کار نکرد اما پس از اشتباهات میثاق بار روانی سنگینی روی تیم پرسپولیس بود که بدلیل برخی اظهارنظرها این فشار بیش از پیش به دروازه بان تیم منتقل شد و شرایطی بوجود آمد که دروازه بان پرسپولیس باید یک تنه همه این بار روانی را به دوش می کشید. انتقال این استرس ها و فشارهای روانی قطعا سهم بسزایی در کاهش روحیه و ضعف فکری هوشیار داشت.
    *اما عدهای معتقدند که ضعفهای این دروازهبان بهخاطر کمتجربگی و همچنین مسائل فنی است. به طور مثال گفته میشود که وی در دفع ضربات از راه دور دچار ضعف مفرط است.
    لازم است بار دیگر تأکید کنم که هوشیار به لحاظ تجربه از شرایط مناسبی برخوردار است و حداقل این موضوع را در گذشته بارها به اثبات رسانده است. اما درباره ضعف فنی باید بگویم که در حال حاضر پرسپولیس ضعفهای متعددی به خصوص در خط دفاع دارد و آقای دنیزلی هم بارها به این نکته اشاره داشت که چرا مدافعان اجازه شوتزنی به حریف را میدهند. پرسپولیس در بازیهای قبل هم همین ضعف را داشته و به همین خاطر بعضی از ضعفها که در اصل به خاطر مشکلات خط دفاعی است به دوش دروازهبان گذاشته میشود.
    *یعنی هوشیار در گلهایی که از راه دور دریافت کرده است مقصر نبود؟
    قطعا درصدی از اشتباهاتی که منجر به دریافت چنین گلهایی شده است متعلق به دروازه بان است اما باید بدانید دروازه بانی که عملکرد خوبی روی توپهای نزدیک دارد می تواند بر روی ضربات راه دور نیز احاطه داشته باشد. ضمن اینکه قرار گرفتن در ترکیب ثابت پرسپولیس و مقابل دهها هزار هوادار کار هر دروازه بانی نیست و نیاز به گذر زمان و فراهم شدن آمادگی روحی لازم را دارد.
    در مجموع گلهایی که هوشیار دریافت کرد ضعف فنی محسوب نمی شود و به نوعی باز می گردد به عدم آمادگی ذهنی و روحی دروازه بان و اگر در این زمینه به آمادگی بالایی برسد می تواند شرایط مطلوبی را بوجود آورد. اگرچه قبلا در این زمینه صحبتهای بسیاری با او داشتم اما بعد از بازی با فجر سپاسی نیز صحبتی با هم داشتیم و نکاتی را به او تذکر دادم که امیدوارم در چند بازی آینده بتواند شرایط بهتری را رقم بزند.
    *پرسپولیس تا پایان فصل همین دو دروازهبان را در اختیار خواهد داشت، فکر می کنید مسئولان این تیم برای بهبود شرایط باید چطور رفتار کنند؟
    طبیعی است که برخورد مدیریت و کادر فنی باید متفاوت از هواداران و جو شکل گرفته باشد. این نوع برخوردها روحیه دروازه بان را به شدت به هم میریزد. مسئولان پرسپولیس برای بهبود شرایط باید به دروازهبان شخصیت بدهند و آرامش روحی ایجاد کنند تا وی بتواند عملکرد مطمئن تری داشته باشد.
    *اما مسئولان پرسپولیس بدنبال جذب شهاب گردان دروازهبان ناراضی ذوبآهن هستند.
    شهاب گردان در مشهد تبدیل به یک ستاره شد و از این بازیکن نیز شناخت دارم. گردان در زمره دروازهبانان خوب فوتبال ایران است اما به اعتقاد من بهتر است که مدیریت باشگاه پرسپولیس فعلا روی همین دو گزینه سرمایهگذاری کند و به هوشیار فرصت بدهد تا در بازیهای آینده خود را به اثبات برساند. با شرایطی که برای میثاق بوجود آمده و جو سنگین شکل گرفته فکر نمیکنم که او بتواند به این زودیها به شرایط بازی برگردد و بهترین گزینه در حال حاضر حسین هوشیار است و مسئولان پرسپولیس باید از او حمایت کنند.
    *فکر می کنید هوشیار توانایی کسب موفقیت در پرسپولیس را دارد؟
    بدون شک اگر مسئولان پرسپولیس چنین فضایی را آماده کنند و هوشیار بهعنوان دروازهبان این روزهای پرسپولیس بتواند به جایگاه اصلی خودش دست یابد قطعا میتواند بهتر از حقیقی و معمارزاده کار کند و شرایط مناسب و محکمی را برای دروازه پرسپولیس بوجود بیاورد.
    با توجه به ظرفیت های هوشیار و اینکه او هیچگاه مغرور نمی شود، کم کاری ندارد و همواره از حاشیه دوری میکند، میتوان به آینده وی در تیم بزرگ پرسپولیس امیدوار شد.اگر هوشياراین موج اولیه را پشت سر بگذارد میتواند از بهترینها باشد.
    *ضعف دروازهبانی تنها در پرسپولیس نیست و بسیاری از تیمهای دیگر لیگ برتری نیز در پست دروازهبانی با مشکل مواجهاند. به نظر شما وقت آن نرسیده که قانون «منع استفاده از دروازهبان خارجی» حذف شود؟
    به اعتقاد من سازمان لیگ به جای قراردادن این محدودیت ها بهتر است روی کیفی سازی جذب بازیکنان خارجی کار کند و قوانینی را در این زمینه به تصویب برساند. اگر قرار است بازیکنان خارجی چه در پست دروازه بان و در چه در زمینه های دیگر در لیگ برتر شاغل باشند باید بازیکنانی بیایند که به رشد و افزایش کیفیت فوتبال ایران کمک کنند و البته قانون منع استفاده از دروازه بان خارجی تا به امروز نه تنها کمکی به فوتبال ما نکرده بلکه باعث بالا رفتن قیمت و جولان دادن برخی دروازه بانان بی کیفیت شده است. در مجموع حضور دروازه بانان برجسته و سطح بالا در لیگ برتر می تواند به ایجاد حس رقابت و انگیزه بین دروازه بانان ایرانی نیز کمک کند و شرایط مناسبی را به وجود آورد.
    ویرایش توسط Aliparsa : 13th February 2012 در ساعت 18:19

پسر جرمت چیست؟

جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

جرم تو اسطوره بودن است
    اینها از اسطوره میترسند

این عادت این جماعت است
    آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

از تو میترسند .... از تو میترسند

2. 5 کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali Sorkh (13th February 2012), Farzandeiran (13th February 2012), redkiller (13th February 2012), sara93 (13th February 2012), ^@@^ (13th February 2012)

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    كدوم تقصيرها؟
    من ازش طرفداري نميكنم ولي توي بازي با فجر، فقط روي گل سوم مقصر بود.
    گل اول و دومو هر گلر ديگه اي هم كه بود، ميخورد...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...

4. کاربر مقابل از Farzandeiran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

sara93 (13th February 2012)

نام واقعی
    pouya
    استاتوس
    به هر دردی که درمانم همان دردم دوا باشد/که هم درمان من درد است و هم درد است درمانم
    شغل و حرفه
    دکتر مهندس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 334 بار در 209 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    فقط خط دفاع خرابه فقط همین

نام واقعی
    vahide
    استاتوس
    misagh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 753 بار در 405 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    جالبه اگه میثاق تو دروازه بود همه ی تقصیر ها رو مینداختی به گردنش ! ولی حالا که اون نبوده فقط روی گل سوم مقصر بوده ! کلا مشکل داری !

گـرگــها خوب بداننــد درایـن ایـل غریــب
    گر پـدر مرد, تفنـگ پـدری هست هنوز
    گرچه مردان قبيله همگي کشته شدند...
    توي گهواره چوبي پسري هست هنوز
    آب اگر نیست نترسید که در قافله مان دل دریایی و چشمان تری هست هنوز

نام واقعی
    reza
    شغل و حرفه
    دانشجوی فلسفه دانشگاه ازاد_ تولیدی چرم(کیف پول-دوشی-دس
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Italy
    تشکر شده 181 بار در 69 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اشتباه نکنین تیمی که انقدر به دروازش شوت میشه مشکل ساختاره دفاعی داره که نمیتونه پرس کنه وگرنه هرکی بود 2تا گل اولو میخورد

قسم به اسم پرسپولیس
    که قهرمانه پرسپولیس
    به شوت سنگین مجتبی
    به گل فرشاد پا طلا
    (که راهه ما ها ها

باشدا ها ها
    راه تو و و
    پرسپولیس) 2بار
    همه به پییییییش
    همه به پییییییش
    به یکصدا پرسپولیس قهرمان
    قهرمانقهرمان
    حالم را به هم نزن، غم هايم به تازگي ته نشين شده است.
    خيلي سخت است هم روي قولت بايستي و هم زير پا نگذاري اش.
    پایدار تا پای دار

8. کاربر مقابل از paydar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Vahide (13th February 2012)