اتفاقی هیجان انگیز : چه می شود اگر دروازه بانی نداشته باشید ؟!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: اتفاقی هیجان انگیز : چه می شود اگر دروازه بانی نداشته باشید ؟!

نام واقعی
    امیر علی
    استاتوس
    ! Clash On
    شغل و حرفه
    بیکار
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 4,903 بار در 1,631 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک

اتفاقی هیجان انگیز : چه می شود اگر دروازه بانی نداشته باشید ؟!

یک تیم فوتبال از 11 نفر تشکیل شده است ... یکی از آنها دروازه بان است. بعضی مواقع نیز تعویض جای بازیکنان با یکدیگر مشاهده میشود، برای مثال یک مدافع در خط هافبک قرار میگیرد . برخی از این تعویض پست ها برای ما بسیار بهت آور و به نوعی هیجان انگیز هستند!

گاهی در بازی فوتبال، این موقعیت هیجان انگیز به وقوع میپیوندد و بازیکنی که در زمین بازی حضور دارد لباس و دستکش دروازه بانی را به تن میکند و در دروازه تیمش قرار میگیرد! این موضوع به این دلیل به وقوع میپیوندد که دروازه بان اصلی تیم به دلیل مصدومیت یا اخراج شدن قادر به ادامه بازی نیست و سرمربی به دلیل تمام شدن هر 3 تعویضش در بازی یا نبودن دروازه بان ذخیره، نمیتواند درون دروازه خود بازیکنی را با این پست قرار دهد! در این هنگام بازیکنی از تیم باید به جای دروازه بان تیم قرار گیرد ... بازیکنی که پست او اصلا دروازه بانی نیست ! نگاه میکنیم به لیستی از این اتفاق ها ...

اسطوره برزیل در دروازه تیم سانتوس

با یکی از معروف ترین مهاجمان تاریخ شروع میکنیم، اسطوره برزیلی یعنی پله. در سال 1963، پله برزیلی که در تیم سانتوس بازی میکرد مجبور بود در 5 دقیقه پایانی بازی مقابل گرمیو به جای دروازه بان اخراجی تیمش یعنی گیلمار قرار گیرد، در حالی که او تا دقیقه 85 موفق شده بود در آن بازی هتریک کند!
    په په که در آن بازی چهارمین گل سانتوس را در پیروزی 4-3 این تیم به ثمر رسانده بود در مورد پله گفت : "او لباس آستین بلند مشکی رنگی پوشید و چند سیو بی نظیر داشت و موفق شد دروازه خودش را بسته نگه دارد! او دروازه بانی فوق العاده بود و میتوانست پرواز کند!"

برای نیال کین نیز چنین موقعیتی بوجود آمد . در بازی منچستر سیتی مقابل دربی کانتی در سال 1991 ، این بازیکن که گل دوم منچسترسیتی را به ثمر رسانده بود و منجر به 2-1 شدن نتیجه شده بود، مجبور بود تا لباس خود را عوض کند و جای دروازه بان اخراجی تیمش قرار گیرد! این بازیکن موفق شد تا پنالتی بازیکن حریف را مهار کند و پیروزی 2-1 تیمش را تثبیت کند !

فیلیپه ملو نجات دهنده ی گالا !

در سال 2012 ، فیلیپه ملو نجات دهنده ی گالاتاسرای بود! این بازیکن پس از اینکه فرناندو موسلرا کارت قرمز گرفت ، در درون دروازه گالاتاسرای قرار گرفت و در وقت های اضافه مقابل تیم الازیگیسپور موفق به مهار ضربه پنالتی حریف شد و منجر به پیروزی 1-0 تیمش شد!

در تیم راسینگ کلاب آرژانتین نیز هافبک وسط این تیم یعنی آگوستو پلتیری مقابل تیم سن مارتین مجبور بود جای دروازه بان اخراجی تیمش قرار گیرد. او نیز موفق شد پنالتی بازیکن حریف را مهار کند و تیمش به پیروزی 3-1 دست یابد! بعد از مسابقه او مصاحبه کرد : "من تا به حال به جز در مواقع تمرین دروازه بان نبوده ام ! من یک قهرمان هستم ؟! بدون شک نه !"

در سال 1998 ، گاوچو مهاجم تیم پالمیراس برزیل در جای دروازه بان مصدوم این تیم قرار گرفت و در ضربات پنالتی مقابل تیم فلامنگو که زیکو مربی آنها بود ، منجر به پیروزی تیمش شد ! این بازیکن بدون دستکش دو پنالتی پیاپی را مهار کرد!

جان اوشی از فرگوسن لقب "گربه" را دریافت کرد.

جان اوشی در سال 2007 در بازی تیم منچستر یونایتد مقابل تاتنهام هاتسپر باید به جای ادوین ون در سار مصدوم در دقایق پایانی قرار میگرفت. او به دلیل عملکرد دروازه بانی خود در آن بازی لقب "گربه" را از الکس فرگوسن دریافت کرد! اوشی در این مسابقه موفق شد تا ضربه ی هم ملیتی خود در تیم حریف یعنی رابی کین را مهار کند تا دروازه منچستر یونایتد در آن بازی بسته بماند و 4-0 پیروزی شود. اوشی در مورد قرار گرفتن به جای ون در سار گفت : "من به این موضوع افتخار میکنم. وقتی به رختکن رفتیم از ادوین پرسیدم که آیا امتیاز کلین شیت به او تعلق میگیرد یا نه چون من نصف آن امتیاز را میخواستم !" فرگوسن نیز گفت: "تا به حال همچین چیزی در دوران مربی گربی من اتفاق نیفتاده است . فقط یک بار وقتی بازیکن بودم و در آن بازی ما 4-0 باختیم اما من 2 سیو فوق العاده داشتم !"

برخی از این موقعیت ها نیز به دلیل مصدومیت های کثیف بوجود می آیند ...

مدافع با دستکش دروازه بانی !

در سال 2006 طی بازی چلسی مقابل ردینگ، پیتر چک در دقایق ابتدایی بازی از ناحیه سر مصدوم شد و کارلو کودیچینی که به عنوان دوازه بان ذخیره وارد بازی شده بود نیز در دقایق پایانی بازی مصدوم شد. کاپیتان جان تری در این بازی در پست دروازه بانی قرار گرفت و چلسی در پایان بازی را 1-0 برد . در این چند دقیقه استعداد دروازه بانی تری به خوبی تست نشد!

اگر فکر میکنید از دست دادن دو دروازه بان در یک بازی فقط یک بار اتفاق افتاده است، در اشتباه هستید ... در سال 1999 در جریان بازی تیم های آینتراخت فرانکفورت و بایرن مونیخ ، الیورکان دروازه بان اول بایرن و برند درهر دروازه بان دوم این تیم در فاصله ی 7 دقیقه از هم مصدوم شدند و میشل تارنات هافبک بایرن در حالی که تیم مونیخی 1-0 عقب بود، در پست دروازه بانی قرار گرفت . بایرن در نهایت در آن مسابقه 2-1 پیروز شد! تارنات در مورد این اتفاق گفت : "من یک بار برای تیم زیر 13 سال دروازه بانی کردم . در ابتدا بسیار استرس داشتم و اگر آینتراخت شوت های بیشتری سمت دروازه میزد ، من زود پیر میشدم !"

مهاجم اهل جمهوری چک در سنگر بروسیادورتموند

تیم رکورددار آلمانی یعنی بایرن مونیخ سابقه ی قرار گرفتن مقابل تیمی که به شرایط آنها دچار شد را هم دارند! در سال 2002 مهاجم تیم بروسیا دورتموند یعنی یان کولر برای 20 دقیقه باید برای تیم 10 نفره خود که همه ی تعویض هایش را انجام داده بود ، به جای لِمـَن اخراجی سنگربانی می کرد. کولر لباس لمن را به تن کرد تا یکی از بهترین عملکرد های دروازه بانی توسط یک بازیکن غیر دروازه بان را به نمایش بگذارد ! این بازیکن حتی در تیم هفته روزنامه آلمانی کیکر به عنوان دروازه بان قرار گرفت!

هواداران نیوکاسل خاطرات تلخی را از بازی مقابل وستهم در سال 1986 دارند . مارتین توماس که دروازه بان اول این تیم بود در بازی حضور نداشت و دیوید مک کلار دروازه بان ذخیره این تیم نیز در حالی که تیمش 4-0 عقب بود ، بین دو نیمه به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نبود. هافبک نیوکاسل یعنی کریس هدوورث درون دروازه قرار گرفت و بعد از اینکه یک گل را دریافت کرد دچار مصدومیت شد! وینگر چپ این تیم جای این هافبک را در سنگر نیوکاسل گرفت اما از او هم کمک خاصی برنیامد و نیوکاسل در نهایت 8-1 مقابل وستهم شکست خورد . آلوین مارتین بازیکن وستهم نیز در این بازی مقابل 3 دروازه بان متفاوت هتریک کرد !

در سال 1982 نیز اتفاق عجیبی افتاد ! دروازه بان اول تیم بوردو برای بازی پایانی فصل محروم بود و رئیس این باشگاه اسطوره فرانسوی یعنی آلین جیرس را برای قرار گرفتن در دروازه این تیم در بازی پایانی فصل انتخاب کرد! "او به من گفت که تو کاپیتان هستی و بازی بعد دروازه بانی ." جیرس عملکرد خوبی در دروازه نداشت و در یک ساعت 5 گل دریافت کرد و توسط بازیکن دیگری جایگزین شد که در نهایت این تیم 6-0 شکست خورد. جیرس بعد بازی گفت : "من میخواستم به بیرون دروازه بیایم و هر توپی را با دستم جمع کنم."

لیستی طولانی از این قبیل اتفاقات وجود دارد اما گلچین آنها برای شما در بالا آورده شد .

2. 6 کاربر مقابل از Amir_Ali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Arash 1990 (1st April 2014), bahareh88 (1st April 2014), fatemeh 81 (1st April 2014), oscar (1st April 2014), Raso8L (1st April 2014), Terminator2731 (1st April 2014)

نام واقعی
    امیر علی
    استاتوس
    ! Clash On
    شغل و حرفه
    بیکار
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک
    یک بار هم فینال جام حذفی پرسپولیس و گسترش همچین اتفاقی افتاد

4. 4 کاربر مقابل از Amir_Ali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

bahareh88 (1st April 2014), fatemeh 81 (1st April 2014), Raso8L (1st April 2014), Terminator2731 (1st April 2014)

نام واقعی
    bahareh
    استاتوس
    این نیز بگذرد!!!!
    شغل و حرفه
    دانش آموز
    بازیکن محبوب
    Alireza Haghighi
    تیم های محبوب خارجی
    Bayern-Munich | Germany
    تشکر شده 3,502 بار در 1,597 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    بازی پرسپولیس گسترش خیلی باحال بود!!
    حسینی رفت تو دروازه ازدروازه بان بهتر بود!

دل دنیارو خون کردی که اینجوری تو رفتی
    تموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتی
    مثل حس یه عشق تازه بودی
    مثل افسانه بی اندازه بودی

نام واقعی
    روح الله بخشی
    استاتوس
    تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
    شغل و حرفه
    كليه خدمات برق
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 8,517 بار در 3,761 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 28 تاپیک
    بازی پرسپولیس یادم نمیاد

هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن

داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی

نام واقعی
    رسول
    استاتوس
    YAR
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 1,649 بار در 876 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 50 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh88 نمایش پست ها
    بازی پرسپولیس گسترش خیلی باحال بود!!
    حسینی رفت تو دروازه ازدروازه بان بهتر بود!
    فک کنم میثم اریان بود نه حسینی

از شکار دگران چشم و دلی دارم سیر

شیرم وجوی شغالان نبود ابخورم

نام واقعی
    bahareh
    استاتوس
    این نیز بگذرد!!!!
    شغل و حرفه
    دانش آموز
    بازیکن محبوب
    Alireza Haghighi
    تیم های محبوب خارجی
    Bayern-Munich | Germany
    تشکر شده 3,502 بار در 1,597 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط R.P.M نمایش پست ها
    فک کنم میثم اریان بود نه حسینی
    واقعا؟؟؟
    یادم نبود!!حالا مهم نیس کی بو ولی لامصب خوب دروازه بانی کرد!

دل دنیارو خون کردی که اینجوری تو رفتی
    تموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتی
    مثل حس یه عشق تازه بودی
    مثل افسانه بی اندازه بودی

9. کاربر مقابل از bahareh88 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Raso8L (1st April 2014)

نام واقعی
    رسول
    استاتوس
    YAR
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 1,649 بار در 876 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 50 تاپیک
    دقیقا

از شکار دگران چشم و دلی دارم سیر

شیرم وجوی شغالان نبود ابخورم

نام واقعی
    امیر علی
    استاتوس
    ! Clash On
    شغل و حرفه
    بیکار
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh88 نمایش پست ها
    واقعا؟؟؟
    یادم نبود!!حالا مهم نیس کی بو ولی لامصب خوب دروازه بانی کرد!
    یه چند تا توپ از محسن خلیلی گرفت وگرنه دیگه گسترش با خاک یکسان میشد

12. کاربر مقابل از Amir_Ali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

bahareh88 (1st April 2014)

نام واقعی
    ***Moh@mm@d***
    استاتوس
    just Mr.Hattrik
    شغل و حرفه
    IWF
    بازیکن محبوب
    Emon Zayed
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Brazil
    تشکر شده 10,877 بار در 3,022 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 67 تاپیک
    اره یادمه سرمربی گسترش فرهاد کاظمی بود بعد خیابانی بهش گف اگه از اول این دربازبانتون بود شاید نمیباختید!

14. کاربر مقابل از Zayed FC عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

bahareh88 (1st April 2014)

نام واقعی
    امیر علی
    استاتوس
    ! Clash On
    شغل و حرفه
    بیکار
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط زاید نمایش پست ها
    اره یادمه سرمربی گسترش فرهاد کاظمی بود بعد خیابانی بهش گف اگه از اول این دربازبانتون بود شاید نمیباختید!
    فردای اون بازی امتحان تاریخ داشتم نمیدونید با چه مکافاتی بابام رو راضی کردم بازی رو ببینم