عنايتي: لياقت انصاريفرد بيشتر بود

مهاجم کهنه کار صباي قم معتقد است انصاري از لياقت بيشتري براي کسب عنوان آقاي گلي داشت. او همچنين ميگويد هنوز تصميمي براي آويزان کردن کفشهايش ندارد.

رضا عنايتي دربارهي عملکرد صباي قم در فصلي که گذشت اظهار کرد: صد در صد از رتبهاي که به دست آورديم راضيام. امسال شرايط ويژهاي داشتيم و همه فکر ميکردند اگر سقوط نکنيم کار بزرگي کردهايم. با اين وجود اين تک رقمي شدن در جدول موفقيت بزرگي بود. در مجموع فکر ميکنم ليگ را خوب تمام کرديم.

به گزارش ايسنا، وي همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا از عملکرد خودش نيز رضايت دارد، گفت: امسال تمام تلاشم را براي صبا انجام دادم. فکر ميکنم بد نبودم هر چند مقداري دچار چالش شدم. به هر حال تيم يکي دو بار به اعتصاب رفت. از طرفي من هم به عنوان بزرگ تيم، مسئوليتهايي داشم و از من توقع ميرفت. به همين دليل کمي تمرکزم به هم ريخت و با چالش مواجه شدم. هميشه از کاپيتاني و بستن بازوبند فرار ميکردم اما امسال گير افتادم! چون وقتي کاپيتان هستي بايد حواست به دو طرف باشد. يعني هم به درد و دل بازيکن گوش دهي و هم کاري کني باشگاه از تو راضي باشد.

عنايتي که با به ثمر رساندن 13 گل پايينتر از کريم انصاري فرد در رده دوم جدول گلزنان قرار گرفت و عنوان آقاي گل را هم ازدست داد، در اين باره گفت: فوتبال همين است . کريم انصاري موفق شد ديروز با گلي که به استقلال زد مرا پشت سر بگذارد و آقاي گل شود. من هم تلاشم را کردم و اصلا هم ناراحت نيست. حتما کريم لياقت بيشتري از من داشت. خودم هم از عملکرد راضيام چون به هر حال تا هفته پاياني در صدر جدول گلزنان قرار داشتم اما قسمت اين بود که آقاي گل نشوم.

کاپيتان صبا افزود: خودم را در به دست نياوردن اين عنوان مقصر مي دانم چون چهار پنالتي را گل نکردم و همه چيز دست به دست هم داد تا کريم آقاي گل شود. همانطور که گفتم از دست نياوردن اين عنوان ناراحت نيستم.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا به خداحافظي فکر ميکند يا نه، مطرح کرد: از لحاظ بدني شرايط خوبي دارم و به هيچ وجه به خداحافظي فکر نميکنم. تا زماني که بدنم روي فرم باشد دليلي براي خداحافظي نميبينم.

عنايتي همچنين دربارهي تصميماش براي جدايي يا ماندن در صبا تصريح کرد: نميدانم شانس خوبم است يا شانس بدم که به هر تيمي ميروم، آن تيم با مشکل مالي شديد مواجه ميشود. اما سال آينده تصميمي ميگيرم که بتوانم تنها به فوتبال فکر کنم و دغدغه ديگري نداشته باشم. چون امسال واقعا از لحاظ رواني تمرکز نداشتم و به هم ريختم. البته با همه اين ها معلوم نيست از صبا جدا شوم. استاندار قم قبل از بازي با سايپا صحبتهاي اميدوار کنندهاي مطرح کرد که اگر جامعه عمل به آن بپوشانند ميتوان تصميم به ماندن گرفت.

وي در پايان راجع به قهرماني فولاد خوزستان و ناکامي عجيب استقلال در سيزدهمين دوره ليگ گفت: فولاد واقعا مستحققترين تيمي بود که به حقش هم سيد. اين تيم از شروع ليگ نوسان کمي داشت و در پايان هم حق به حق دار رسيد. فولاد با حسين فدکي هم فوتبال زيبايي باز کرد و هم فوتبال جوانمردانهاي به نمايش گذاشت. استقلال هم در ليگ ريزش زيادي داشت و مصدوميتهاي زياد و بازيکناني که جدا شدند به اين تيم ضربه زد. بازيکناني که رفتند واقعا مهرههاي کليدي بودند و ما که از بيرون نگاه ميکرديم مي دانستيم اين اتفاقات طبيعي است. واقعا جاي تاسف دارد که استقلال بعد از سالها نتوانست سهميه آسيايي را بگيرد.