تمايل فراوان فنخال به هدايت منچستريونايتد


به دنبال اخراج ديويد مويس از سمت سرمربيگري تيم فوتبال منچستريونايتد، سرمربي تيم ملي هلند تمايل فراواني براي گرفتن جاي وي دارد.


کمتر از يک روز پس از انتشار خبر اخراج ديويد مويس از سمت سرمربيگري منچستريونايتد، گروهي از رسانههاي انگليسي شروع به گمانهزني درباره جانشينان اين مربي اسکاتلندي کردهاند. در اين ميان سايت گل انگليس در خبري اختصاصي مدعي شده است که لوئيز فنخال، سرمربي تيم ملي هلند به هدايت منچستريونايتد تمايل زيادي دارد و حتي مذاکراتي هم با سران باشگاه براي گرفتن جاي مويس در اولدترافورد انجام داده است.

به نقل از تسنيم، اين سايت نوشته است که هفته گذشته هيئتي از نمايندگان باشگاه منچستريونايتد به هلند سفر کرده و با فنخال درباره قبول هدايت شياطين سرخ در فصل آينده وارد مذاکره شدهاند. گزارشها از نتايج اين مذاکره حاکي از تمايل فراوان فنخال براي هدايت منچستريونايتد پس از پايان ماموريتش در تيم هلند است.

فنخال در حال حاضر تمام تمرکز خود را براي کسب نتايجي قابل قبول در جام جهاني 2014 برزيل قرار داده است اما پس از اين تورنمنت قراردادش با فدراسيون فوتبال هلند به پايان ميرسد و ميتواند جاي مويس را بگيرد.

پيش از اين از يورگن کلوپ مربي آلمان تيم بورسيا دورتموند و ديهگو سيمئونه، سرمربي آرژانتيني اتلتيکومادريد به عنوان جانشينان احتمالي مويس نام برده ميشد اما هر دوي اين مربيان رسماً اعلام کردند که تمايلي به قبول اين مسئوليت ندارند.

فنخال که در ماه آگوست امسال 63 ساله ميشود، چندي ماه پيش که آندرهويلاس بواس، سرمربي پرتغالي پيشين تاتنهام از اين تيم اخراج شد به عنوان يکي از گزينههاي اصلي هدايت سفيدپوشان وايت هارت لين محسوب ميشد اما او به دليل تعهدي که نسبت به تيم ملي کشورش داشت حاضر به انجام اين کار نشد. البته فنخال در آن زمان اعلام کرد علاقه فراواني به هدايت يک تيم ليگ برتري دارد.