آلونسو: علاقهاي به مدعي بودن نداريم

هافبک رئال مادريد اعلام کرد که تيمش را مقابل بايرنمونيخ بازنده نميداند اما علاقهاي هم به مدعي بودن براي صعود ندارند.

ژابي آلونسو به همراه کارلو آنچلوتي در نشست خبري پيش از ديدار امشب تيمش مقابل بايرنمونيخ در مرحله نيمهنهايي ليگ قهرمانان اروپا حضور يافت و اظهار داشت: اين بار هدف ما به ميدان رفتن و پيروزي است. به نتيجه خوبي نياز داريم تا در بازي برگشت به مونيخ برويم. اگر کريستيانو صد در صد آماده باشد، بازي ميکند اما اين تصميمي است که سرمربي، کادر پزشکي و خود او بايد بگيرند. ما به او نياز داريم، رونالدو بازيکن مهمي براي ما است. کريستيانو باعث تقويت خط حمله تيم و افزايش پتانسيل خلق موقعيت و گلزني ميشود. او بازيکني مهم براي ما است و وقتي که در تيم حضور داشته باشد، استفاده بهتري از موقعيتهايي که برايمان خلق ميکند، خواهيم کرد.

به نقل از فارس، وي ادامه داد: من رئال مادريد را تيم بازنده نميدانم. بايرنمونيخ حريف بزرگي است اما ما نيز در شرايط خوبي قرار داريم. هيچ مدعياي در اين مسابقه نداريم و علاقهاي هم نداريم که تيم مدعي باشيم. اين فقط باعث ميشود تمرکز ما بيشتر از بين برود. به شرکت همه بازيکنان نياز داريم. با توجه به ويژگيهاي بايرن مونيخ اگر حمله نکنيم و مانند مانعي دفاع کنيم؛ ريسک از دست دادن جايگاه را خريدهايم؛ آنها را خيلي خوب ميشناسيم.

هافبک رئال مادريد خاطرنشان کرد: دورتموند و بايرن تيمهاي متفاوتي با بازيکنان متفاوت هستند. مقايسه بين آنها هيچ ارزشي ندارد و تنها چيزي که ميتوانيم بگوييم اين است که بايرن تيم بزرگي است. آنها تنوع و انعطاف زيادي از بازيها و بازيکنانشان نشان دادهاند. پس از سه بار حضور در نيمهنهايي ميخواهيم اين بار به دور بعدي صعود کنيم. نميتوانيم بيشتر از اين باانگيزه و متمرکز باشيم.

وي اضافه کرد: من فکر نميکنم گوارديولا بايرنمونيخ را تغيير داده باشد زيرا ستون فقرات تيم همان است اما چند تنوع تاکتيکي را به بازي اين تيم اضافه کرده. آنها سال گذشته تيم خوبي بودند که با يک مربي ديگر تاريخساز شدند. بايد بازي کاملي را به نمايش بگذاريم. بايد بدانيم که چه زماني به آنها حمله کنيم و آنها را تنبيه کنيم. مالکيت توپ تنها آماري است که ميتوانيد در ارتباط با عوامل ديگر آن را تفسير کنيد. کاري که ما به آن نياز داريم اين است که بازي را عالي بخوانيم. هوارد وب از نظر من داور فوقالعادهاي است. هر دو تيم ميتوانند احساس راحتي داشته باشند که او بازي را قضاوت ميکند.