مخالفت مديرعامل سپاهان با انتشار قراردادهامديرعامل کارخانه فولاد مبارکه گفت: از تجربياتم در ذوبآهن استفاده ميکنم و ديگر خبري از ارقام ميلياردي سنگين در سپاهان نخواهد بود.

بهرام سبحاني به سوالات مختلفي درباره ارزيابياش از عملکرد سپاهان در فصل گذشته و برنامههاي آتياش پاسخ داد که در زير ميآيد:

** با نتايج بدست آمده طبعا نميتوانيد از عملکرد فصل گذشته تيم فوتبال سپاهان در ليگ برتر رضايت داشته باشيد! نظرتان چيست؟

به هر حال سپاهان در سالهاي گذشته همواره در جايگاه بهتري قرار ميگرفت و به موفقيتهايي ميرسيد. متاسفيم که براي اولين مرتبه اين تيم سهميه ليگ قهرمانان آسيا را هم نگرفت. البته تيم خوبي داشتيم و فکر ميکنم بدشانسي هم در کارمان موثر بود. بايد تلاش کنيم امسال و سالهاي آينده شرايط اين تيم پرطرفدار در اصفهان بهتر شود.

** مديرعامل باشگاه را به تازگي تغيير داديد و از دوره مديريت مهرزاد خليليان مدت زيادي نميگذرد؛ اين صحبت به معناي تغيير مديريت باشگاه که نيست؟

بله بدان معنا نيست چون ايشان تازه مديريت باشگاه را برعهده گرفتهاند و نياز به زمان دارند.

** از زلاتکو کرانچار حمايت ميکنيد يا فکر ميکنيد باشگاه بايد سرمربي تيم را تغيير دهد؟

هنوز زود است که با صراحت درباره عملکرد کرانچار صحبت کنيم. ما تاکنون که از او حمايت کردهايم اما عملکرد کل تيم از ابتداي فصل تا انتها با توجه به همه شرايطي که داشته بايد در شوراي ورزش باشگاه به دقت مورد ارزيابي قرار گيرد و بعد از آن سهم عوامل مختلف در عملکرد و نتايج تيم مشخص شود.** اخيرا قراردادهاي ميلياردي سنگيني از چند بازيکن سپاهان منتشر شده است. با اين مبالغ موافق هستيد؟به هر حال هميشه ميان باشگاهها ليگ برتري رقابت بر سر جذب بازيکنان با کيفيت بوده است. از يک تيم ليگ برتري انتظار زياد است و مسوولان اين تيمها از جمله سپاهان که طرفدارهاي زيادي در اصفهان دارد تلاش ميکنند تيم خوبي را آماده سازند. اما در عين حال اين قراردادها در دوره مديريت فعلي و همچنين حضور بنده در کارخانه فولاد مبارکه بسته نشده است.** اين نظر شما بدان معناست که موافق روند بستن قراردادهاي ميلياردي در سپاهان هستيد؟موافق نيستم اما همانطور که گفتم اين قراردادها در اين دوره بسته نشده اما بايد پذيرفت که از تيمهاي ليگ برتري انتظار موفقيت زياد است و آنها وظيفه داشتند تيمشان را قوي ببندند.

** امسال بودجه باشگاه سپاهان براي جذب بازيکن کاهش مييابد يا همچنان رويه گذشته را دنبال ميکنيد؟

قطعا روند کار به شکل فعلي نخواهد بود و من از تجربياتم در زماني که در ذوبآهن بودم استفاده ميکنم. تمام برنامههاي لازم براي موفقيت تيم انديشيده ميشود اما ديگر از قراردادهاي مالي اينچنيني با بازيکنان خبري نخواهد بود.

** يعني سپاهان امسال به تبعيت از موج کاهش هزينه در باشگاهها و کم کردن مبالغ قراردادهاي نجومي، در بازار نقل و انتقالات فعاليت ميکند؟

هر سقف و محدوديتي که فدراسيون و سازمان ليگ براي باشگاهها در نظر بگيرند ما تبعيت خواهيم کرد. با قاطعيت ميگويم که هر دستورالعملي باشد سپاهان آن را اجرا خواهد کرد.

** با انتشار مبالغ قرارداد بازيکنانتان چه در گذشته و چه براي فصل آينده موافق هستيد؟

اصولا اين کار را درست نميدانم چون باشگاهها با هم رقيب هستند و در آن صورت ممکن است رقابت ديگري هم ميان آنها ايجاد ميشود و ممکن است پولهاي زيرميزي افزايش يابد. اگر قرار باشد همه باشگاهها ريز مبالغ قراردادهايشان را منتشر کنند، ممکن است آن چيزي را که ثبت کرده و اعلام ميکنند با آن توافقي اصلي با بازيکن مدنظر، متفاوت باشد. اگر قانوني بگذارند که همه باشگاهها ملزم باشند قراردادهايشان را فاش کنند ممکن است تعدادي از آنها ارقام واقعي را اعلام نکنند.

** يعني با انتشار مبالغ قرارداد بازيکنان در فوتبال اروپا هم مخالف هستيد؟

اگر مثلا مبلغ قرارداد بازيکنان شاخص اعلام شود اشکالي ندارد. در آنجا هم معمولا قرارداد بازيکناني چون رونالدو و... اعلام ميشود که آنها شاخص هستند. در مجموع فکر ميکنم اقدام به انتشار ريز هزينهها و مبالغ قراردادها تصميم جالبي نيست.