حريف ايران بهترين خط حمله جام جهاني را دارد

bleacherreport در گزارشي به بررسي بهترين خطوط تيمهاي حاضر پرداخته که در آن خط حمله حريف تيم ملي ايران در صدر ايستاده است.

در حالي که 34 روز به آغاز جام جهاني 2014 برزيل باقي مانده است و بسياري از تيمهاي فهرستهاي اوليه بازيکنان خود براي حضور در اين جام را اعلام کردهاند بايد ديد کدام تيمها در کدام منطقه داراي بهترين بازيکنان هستند و نقطه قوت آنها در کدام بخش است.

Bleacher Report تيمهاي حاضر در جام جهاني را مورد ارزيابي قرار داده و همه آنها را در چهار پُست دروازهبان، خط دفاع، خط مياني و خط حمله بررسي کرده است.

دروازهبان: بلژيک

تيم ملي فوتبال بلژيک داراي دو دروازهبان بسيار خوب است. تيباوت کورتوا که دروازهبان نخست باشگاه اتلتيکو مادريد است و سايمن مينوله که وظيفه حراست از دروازه باشگاه ليورپول را به عهده دارد. کورتوا بسيار هوشيار است و در موقعيتهاي تک به تک فوق العاده عمل ميکند. انعطاف پذيري بالايي دارد و تواناييهاي ذاتياش او را در سالهاي اخير به دروازهباني بسيار خوب بدل کرده است.

رقيب او يعني مينوله ممکن است توسط برخي از کارشناسان مورد انتقاد قرار بگيرد اما همچنان دروازهباني بسيار خوب است. او در برخي از ديدارها بدشانس است که اشتباههاي وي موجب از دست دادن امتياز مقابل حريفان شده است.

مانوئل نوير و رومن ويندرفلر از تيم ملي آلمان نيز دو دروازهباني هستند که به نقطه قوت ژرمنها بدل شدهاند.

خط دفاع: برزيل

برزيل در خط دفاع بهترين تيم است. مدافعان سلسائو تواناييهاي بالايي در کنترل توپ دارند. همان طور که پله دو ماه پيش در FootballAustralia.com گفته بود «برزيل همواره تيم خوبي بوده است اما براي نخستين بار خط دفاعياش بهتر از خط حمله اين تيم است.» خط دفاع برزيل متشکل از مارسلو از رئال مادريد و دني آلوس از بارسلونا است که دو تن از بهترين مدافعان کناري دنيا هستند. اين دو در کارهاي تهاجمي نيز شرکت زيادي دارند و ميتوانند به نيمار و فرد در امر گلزني کمک زيادي کنند. بازيکناني مانند مايکون از رم ايتاليا و مکسول از پاري سن ژرمن نيز ميتوانند بازيکنان ذخيره آنها باشند.

در خط دفاع برزيل اما تياگو سيلوا که بازوبند کاپيتاني را به بازو ميبندد در کنار داويد لوييز زوج دفاع مياني را تشکيل ميدهند. سيلوا که قدرت سرزني بالايي دارد در ضربههاي ايستگاهي برزيل روي دروازه حريف ميتواند يک خطر بزرگ به حساب بيايد.

دو بازيکن ديگري که در تيم ملي برزيل حضور دارند دانته از بايرن مونيخ و هنريک از ناپولي هستند. اين دو روي هم رفته 16 بازي ملي در کارنامهشان دارند اما دانته تجربه بسيار خوبي از حضور در ليگ قهرمانان اروپا دارد و هنريک هم از نمايشهاي خوب خود در پالميراس و زماني که زير نظر اسکولاري کار ميکند بهرمند است.

اسپانيا هم با داشتن بازيکناني مانند جوردي آلبا، جرارد پيکه، سرجيو راموس و سزار آزپيليکتا يکي از بهترين خطوط دفاعي را در اختيار دارد.

خط مياني: آلمان

ژرمنها در خط هافبک بسيار قدرتمند هستند. مسعود اوزيل که ستاره آلمان در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي بود اکنون براي قرار گرفتن در ترکيب ثابت بايد با بازيکناني مانند ماريو گوتسه، مارکو رويس، آندره شورله، ژوليان دراکسر و توني کروس بجنگد. به اين فهرست بايد توماس مولر و لوکاس پودولسکي که در برخي از ديدارها به عنوان هافبک تهاجمي در ترکيب قرار ميگيرند را نيز اضافه کرد.

هافبکهاي دفاعي نيز شامل سامي خديرا از رئال مادريد و باستين شواين اشتايگر از بايرن مونيخ هستند. ژرمنها حتا از فيليپ لام، کاپيتان تيمشان نيز در برخي از مواقع به عنوان هافبک تدافعي استفاده ميکنند.

در تيم ملي فوتبال اسپانيا هم بازيکناني مانند ژاوي هرناندز، آندرس اينيستا، سرجيو بوسکتس، خاوي مارتينز، کوکه، سسک فابرگاس، داويد سيلوا، ژابي آلونسو، تياگو آلکانتارا و سانتي کازورلا حضور دارند که از نظر تکنيکي ميتوانند يکي از بهترين خطوط مياني جام جهاني باشند.

خط حمله: آرژانتين

درست است که ليونل مسي فصل خوبي را سپري نکرده و چند بار هم آسيب ديده و نتوانسته بهترين فرم خود را بيابد اما باز هم 36 گل در 37 مسابقه براي تيمش وارد دروازه حريفان کرده است. او که همواره متهم به کم کاري براي تيم ملي آرژانتين نسبت به تيم باشگاهياش يعني بارسلونا ميشود بايد براي قرار گرفتن در ترکيب با سرجيو آگوئرو و گونزالو هيگواين رقابت کند.

آگوئرو که چندين بار در طول فصل آسيب ديد 28 گل در 33 ديدار براي منچسترسيتي زده که 26 گل را پيش از سال نو ميلادي زده بود. هيگواين 22 گل در 42 ديدار زده اما در رقابتهاي راهيابي به جام جهاني 9 بار دروازه تيمهاي حريف را باز کرد و عنوان بهترين گلزن دور مقدماتي را از آن خود کرد.

جدا از اينکه اين بازيکنان استعدادهاي فردي بالايي دارند در کنار هم نيز ميتوانند نمايش خوبي داشته باشند. با توجه به حضور چنين بازيکنان خوبي در ترکيب تيم ملي آرژانتين اما کارلوس توز از يوونتوس جايي در ترکيب آلبي سلسته ندارد. ديگر بازيکناني که ميتوانند گزينه مناسبي براي حضور در ترکيب آرژانتين باشند ازکوئل لاوتزي از پاري سن ژرمن و رودريگو پالاسيو از اينترميلان هستند.

ديگو فورلان، لوييس سوارز و ادينسون کاواني نيز مهاجمان اروگوئه هستند که ميتوانند به يکي از نقاط قوت اين تيم در جام جهاني بدل شوند.