سرمربي چلسي با وجود ناکامي تيمش در فصل جاري از عملکرد بازيکنانش راضي است. او از بازگشت به فوتبال انگليس خوشحال است. آقاي «خاص» به ستايش از فرانک لمپارد پرداخت و گفت: باشگاه چلسي بايد مجسمه او را بسازد.

ژوزه مورينيو، سرمربي چلسي در بازگشت دوباره خود به استمفوردبريج عملکرد خوبي نداشت. تيم مورينيو در فصل جاري نتوانست در هيچ رقابتي قهرمان شود و اين براي آقاي "خاص" يک ناکامي به شمار ميآيد. با اين حال مورينيو از عملکرد خود و تيمش در فصل جاري رضايت دارد. او در نشستي خبري درباره موضوعات زيادي صحبت کرد.

به نقل از ايسنا، مورينيو سخنان خود را اين گونه آغاز کرد: از اين که به فوتبال انگليس برگشته ام بسيار خوشحالم. من به تيمي برگشتهام که عاشق آن هستم. از چيزهاي زيادي در اينجا لذت برده ام و فوتبال انگليس را دوست دارم.

مورينيو درباره ناکامي تيمش در اين فصل گفت: شکست برابر کريستال پالاس جزئي از فوتبال است، اما شکست برابر استون ويلا و ساندرلند اصلا فوتبالي نبود. درست است که چلسي در اين فصل جامي را به دست نياورده است، اما من از عملکرد تيم رضايت دارم. چلسي با آمدن من پيشرفت قابل توجهي داشته است. فصل گذشته چلسي هيچ شانسي براي قهرماني نداشت و با منچستريونايتد صدرنشين 20 امتياز فاصله داشت، اما در فصل جاري چلسي يکي از مدعيان اصلي قهرماني در هفتههاي پاياني بود. اگر يکي، دو بازي اخير نبود الان ما شانس اول قهرماني بوديم. چلسي فصل گذشته در ليگ قهرمانان اروپا هم ناکام بود و شانس خود را در ليگ اروپا آزمايش کرد، اما در فصل جاري ما تا نيمه نهايي صعود کرديم و بازيهاي خوبي را به نمايش گذاشتيم.

اتحاديه فوتبال انگليس ژوزه مورينيو را به خاطر اعتراض شديد عليه داور ديدار تيمش برابر ساندرلند 10 هزار پوند جريمه کرد. اين براي نخستين بار نيست که مورينيو در فصل جاري جريمه ميشود. او دو بار ديگر هم به خاطر انتقاد از داوري جريمه شده بود تا مجموع جريمههاي او در اين فصل به 26 هزار پوند برسد. آقاي "خاص" در واکنش به جريمههاي سنگين اتحاديه فوتبال انگليس، گفت: آنها آزاد هستند که هر گونه که ميخواهند تصميم بگيرند. ما نميتوانيم کاري جز قبول داشته باشيم.

جان تري، فرانک لمپارد و اشلي کول، سه ستاره با تجربه چلسي هستند که به احتمال زياد در ديدار برابر کارديف سيتي براي آخرين بار پيراهن چلسي را بر تن خواهند کرد. مورينيو درباره خداحافظي اين سه بازيکن از چلسي، گفت: من چيزي نميدانم، اما احساس ميکنم که ديدار يکشنبه آخرين بازي کول، جان تري و لمپارد خواهد بود. تري در حال مذاکره با باشگاه است. چه بسا لمپارد آخرين بازي خود را با چلسي يکشنبه برابر کارديف داشته باشد. او مريض و الان تحت مراقبت است. لمپارد از بهترين بازيکنان تاريخ چلسي به شمار ميآيد. بايد باشگاه چلسي مجسمه او را بسازد. درباره اشلي کول هم بايد بگويم که نميدانم سرنوشت او چه خواهد شد.

مورينيو درباره تلخترين لحظات خود با چلسي در فصل جاري، گفت: بدون شک شکست برابر ساندرلند بود. پنالتي که داور در دقيقه 77 براي ساندرلند گرفت باعث شد تا اين تيم به پيروزي برسد و به رکورد 77 بازي بدون شکست چلسي در استمفوردبريج و رقابتهاي ليگ جزيره پايان دهد. آن بازي مهمترين لحظه من در ليگ جزيره بود.

سرمربي سابق رئال مادريد درباره شکست برابر کريستال پالاس گفت: من اصلا شکست را دوست ندارم. اما شکست برابر کريستال پالاس در فوتبال انگليس يک امر طبيعي به شمار ميآيد. با اين حال نميتوانم شکست برابر ساندرلند و استون ويلا را قبول کنم. من فوتبال انگليس را دوست دارم، اما مسائلي که فراقانوني است را نمي پسندم.

چلسي در رقابتهاي ليگ جزيره با 79 امتياز در جايگاه سوم قرار دارد. شاگردان مورينيو در آخرين ديدار خود يکشنبه به مصاف کارديف سيتي تيم قعرنشين جدول ردهبندي ميرود.