توصیه تکان دهنده پلیس برزیل به هواداران: اگر دزدیده شدید جیغ نزنیدپلیس برزیل در اقدامی عجیب به هواداران انگلستانی هشدار داد که در صورت دزدیده شدن جیغ نزنند.

به گزارش میرر، جولای امسال برزیل به شلوغ ترین کشور جهان تبدیل خواهد شد. در این بین نیروهای امنیتی برزیل باور دارند اگر هواداران عکس العملی را نشان ندهند و جیغ و داد کنند آنگاه پیدا کردن آدم ربایان بسیار سخت تر خواهد بود. آن ها باور دارند در صورت جیغ و داد کردن ممکن است دزد و فرد خاطی تحریک شود و دست به کارهای بدتری بزند.

پلیس برزیل با اعلام افزایش آمار جرم و جنایت در برزیل به هواداران هشدار داد که در زمان برگزاری مسابقات از آوردن وسایلی مانند آی پد، گوشی ها موبایل و جواهرات پرهیز کنند، چرا که ممکن است به علت به همراه داشتن این وسایل دزیده شوند. ماریو لیته که سرپرست پلیس سائو پائولو است در این باره به بی بی سی گفت:" اکثر توریست های ما از اروپا و آمریکا خواهند بود، جایی که زیاد با جرم و جنایت های این چنینی آشنا نیستند."

طبق آمار یونسکو در برزیل از هر 100000 نفر 26 نفر در نزاع ها و دعواهای خیابانی و دزدی کشته می شوند؛ اما جرم و جنایت و دزدی اولین مشکلی نیست که توریست ها با آن در برزیل مواجه می شوند. در هفته گذشته هشت نفر در هجوم تماشاگران به ورزشگاه در برزیل کشته شدند. این آمار تکان دهنده و نگران کننده ممکن است باعث کاهش تعداد توریست های برزیل شود.

این اتفاقات تکان دهنده درحالی رخ می دهد که کمتر از یک ماه تا شروع جام جهانی برزیل باقی مانده است.