فرهاد به چه حقي بايد سرمربي استقلال شود؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: فرهاد به چه حقي بايد سرمربي استقلال شود؟

نام واقعی
    reza
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 9,303 بار در 2,102 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 44 تاپیک

بانك ورزش- اين روزها زمزمههايي به گوش ميرسد در مورد اينكه فرهاد مجيدي به زودي روي نيمكت استقلال خواهد نشست. هرچند برخي تلاشها براي مطرح كردن كاپيتان پيشين استقلال حتي قبل از معرفي اعضاي هيات مديره هم شروع شده بود و برخي در صدد بودند تا فرهاد را گزينه مورد علاقه افشارزاده معرفي كنند؛ آنچه با معرفي مديرعامل جديد و حمايت او از امير قلعهنويي رو به بطلان رفت. با اين وجود اما، به نظر ميرسد تحركات براي وانمود كردن مجيدي به عنوان گزينهاي توانمند و شايسته براي نيمكت استقلال ادامه دارد؛ طوري كه دور از ذهن نيست شماره هفت به زودي هدايت آبيپوشان را در دست بگيرد. در اين ميان سوال مهم اين است كه كدام منطق به مجيدي چنين حقي ميدهد و چرا عدهاي گمان ميكنند او حق دارد شغل جديدش را با سرمربيگري يكي از بزرگترين تيمهاي ايران شروع كند؟
    امير قلعهنويي كه اين روزها دستكم به لحاظ آماري موفقترين مربي ايران شناخته ميشود، بعد از كاپيتاني استقلال، مدتي در اين تيم دستيار مربياني همچون حجازي و كخ شد. او بعدتر به تيم دسته پايين برق تهران رفت و در بازي حذفي با پرسپوليس، خودش و تيمش را به رخ بينندهها كشيد. تيم بعدي قلعهنويي استقلال اهواز بود و او پس از نگه داشتن خوزستانيهاي در ليگ برتر، سرانجام با ارايه يك طرح سه ساله به استقلال آمد و وارد فاز متفاوتي از زندگي حرفهاياش شد. اين تقريبا همان مسيري است كه ميتوان آن را به ديگران نيز توصيه كرد. يك مربي تازهكار قبل از هر چيز ديگري بايد بداند و بپذيرد كه شخصيت حرفهاي جديد او با كاراكتر دوران بازيگرياش فرق دارد. امثال مجيدي و قلعهنويي همنطور كه يك روزه لباس استقلال را در زمين نپوشيدند، حق ندارند يك روزه هم رداي مربيگري اين تيم را حق مسلم خودشان به حساب بياورند. حتي پپ گوارديولا هم كه يك مورد استثنايي و نبوغآميز در دنياي مربيگري به شمار ميآيد، به پشتوانه سالها حضور در تيم دوم بارسلونا توانست يك رده بالاتر بيايد و تيم اول را به دست بگيرد. اگر بنا باشد اين اصول ناديده گرفته شود، آتشي به پا خواهد شد كه دودش هم به چشم ستارهها خواهد رفت و هم ديدگان باشگاه را خواهد آزرد.
    فرهاد مجيدي بازيكن خوبي بود كه به ويژه در ساليان پاياني دوران بازيگرياش به محبوبيتي قابل توجه هم دست پيدا كرد. با اين وجود، علم كردن او به عنوان گزينهاي موجه براي هدايت استقلال، اتفاق نامطلوبي است كه اين روزها عمدتا توسط برخي هواداران كمسال او رخ ميدهد. با اين حرفهاي ناشيانه و موضعگيريهاي احساسي نه بايد استقلال را تحت فشار قرار داد و نه فرهاد مجيدي را در مورد چيزي بيش از آنچه سزاوار است متوقع كرد. شماره هفت استارت مربيگرياش را بايد از جاي ديگري بزند؛ جايي كه سربازها ميروند و كسي آگهي استخدام ژنرال نميدهد!
    همیشه ترسیدم از دوست داشتنت
    یه بارم نگفتم ولی دوست داشتمت
    به خریت زدنو قبول دروغا
    یه وفتایی معنای دوست داشتنه
    خنده ها برا تو
    غصه ها برا من
    با اینکه نداشتی حوصله برا من
    میگفتم دعوتیم امشب دوتایی باهم
    میگفتی امشب نه من حوصله ندارم
    من همونم که بودم اسیرت
    شکوندی منو حالا چی شد نصیبت
    دارم سر میذارم رو بطری ها هرشب
    ولی تو آروم تو تخت کثیفت

2. 2 کاربر مقابل از RUDMEHR K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

*sir amirhossein* (22nd May 2014), Terminator2731 (22nd May 2014)