مدير روابط عمومي وزارت ورزش و جوانان گفت: هيچ تغيري در کادر فني تيم ملي فوتبال ايران نخواهيم داشت و حمايت کامل از تيم ملي صورت ميگيرد.


به نقل از سايت وزارت ورزش و جوانان، مازيار ناظمي با رد شايعات برخي رسانهها مبني بر دستور تغيير سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اظهار داشت: اين اعتقاد جدي وجود دارد که حضور تيم ملي ايران در جمع سي و دو تيم برتر دنيا در دور نهايي جام جهاني يک افتخار ملي است و دولت و وزارت ورزش و جوانان در کنار همه حمايت جانبه از تيم ملي معتقدند نياز اصلي تيم ايران آرامش است.

وي افزود: متاسفانه برخي از سايتها و روزنامه ها و محافل خبري موضوع تغيير کيروش و آمدن يک مربي ايراني را از سوي وزارت ورزش و جوانان مطرح ميکنند که چنين بحثهايي مطرح نيست.

مدير روابط عمومي وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تيم ملي فوتبال ايران متعلق به تمام مردم است و در جام جهاني از اين تيم بايد انتظار منصفانه و واقع بينانه داشت نه نتيجه پيشبيني ميکنيم و نه انتظار کار خارق العاده اي داريم. بلکه ما از تيم ملي چيزي جز نمايش مطلوب منش و فرهنگ ايراني و بازي خوب و جوانمردانه نداريم.

ناظمي تصريح کرد: اينها مطالبي است که روحاني رئيس جمهور، مجموعه دولت، اسحاق جهانگيري، نهاونديان، نوبخت، گودرزي وزير ورزش و جوانان و نمايندگان مجلس از ملي پوشان فوتبال کشورمان انتظار دارند چرا که تيم ملي متعلق به همه مردم است و اينگونه مسائل حاشيه اي کمکي به فوتبال نمي کند.

رئيس مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت ورزش و جوانان گفت: وقتي اخبار ضد و نقيض به گوش تيم ملي مي رسد و دائم خبر برکناري کيروش مطرح مي شود قبول کنيد سرمربي تيم با آن امادگي که بايد سر تمرينات حاضر نخواهد شد. اين بحثها هيچ منفعتي براي هيچ ايراني ندارد و فکر نمي کنم کسي راضي شود در آستانه مسابقاتي به اين مهمي تيم ملي به اين شکل صدمه ببيند.

ناظمي با يادآوري برکناري سرمربي خارجي تيم ملي در آستانه مسابقات جام جهاني 1998 فرانسه يادآور شد: ما يک تجربه تلخ در جام جهاني فرانسه در عرصه بين الملل داريم و براي شان و نام فوتبال ايران پسنديده نيست که در آستانه مسابقات جام جهاني سرمربي اش را کنار بگذارد.

وي در مورد کيروش اظهار داشت: تيم ملي فوتبال و کادرفني با قدرت و حمايت کامل دولت، وزارت ورزش و جوانان و فدراسيون فوتبال کارش را ادامه خواهد داشت و هيچ بحث ديگري هم وجود ندارد دغدغه همه ما در اين زمان به ويژه همکاران رسانه اي بايد حمايت از تيم ملي باشد.